ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 09:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To je loša vijest za dioničare, jer se njihovim novcem kupuju dionice koje se onda besplatno daju upravi. To je dobra vijest samo za špekulante koji će možda uspjeti zajahati taj val. Možda.

Da, više sam mislio na trejdere i kratkoročne ulagače, za dugoročne to nije toliko bitno.
U svakom slučaju bit će zanimljivo pratiti kad krenu prometi, možda već sutra?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund

Takvu odluku imaju gotovo sve kompanije a niti jedna ne kupuje, tako da je to mrtvo slovo na papiru i očito da nemaju pametnijeg posla od mlaćenja prazne slame.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


@gismund

Takvu odluku imaju gotovo sve kompanije a niti jedna ne kupuje, tako da je to mrtvo slovo na papiru i očito da nemaju pametnijeg posla od mlaćenja prazne slame.

Pogledaj godinama unazad, nakon svake najave kupnje iz ZABE, kupovali su poveće količine što je uvijek pratio rast cijene. Ne znam hoće li ove biti prekrcaj na 60 kn ili više, ali do sada je uvijek dolazilo do jačeg skoka cijene (kasnije bi opet polako pala nazad)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vodećima 57% ukupne dobiti

Dobit prije poreza svih banaka na domaćem tržištu u prvom je polugodištu ove godine dosegnula je 2,54 milijarde kuna, najcitiraniji je dio iz privremenih nerevidiranih podataka HNB-a o poslovnim rezultatima kreditnih institucija. U odnosu na 2010. bruto dobit je oko 320 milijuna kuna, oko 14 posto veća nego u isto vrijeme lani. Porast dobiti na razini sektora nešto je veći od porasta prosječne aktive u prvih šest mjeseci ove u odnosu na prošlu godinu.

Prosječna je aktiva u prvom dijelu 2011. bila 394 milijarde kuna, oko 4% više nego u istom lanjskom razdoblju. Iza krovnih brojki je prilično šarolika slika predznaka ovogodišnjih pokazatelja, što se može pripisati i velikim tržišnim udjelima dviju najvećih banaka koje uvelike daju ton ukupnoj slici.

Zagrebačka i Privredna banka ostvarile su zajedno gotovo 1,5 milijardi kuna bruto dobiti što predstavlja 57% ukupne dobiti banaka koje su iskazale pozitivan rezultat (od 33 banke njih 24 su imale dobit, i to ukupno 2,61 milijardu). Lani je vodeći dvojac u ukupno iskazanoj dobiti participirao 47% (gotovo 1,1 milijardu od ukupno 2,3). Dakle, kad se izuzme njihov napredak, proizlazi da su sve ostale banke ove godine ostvarile 1,1 milijardu kuna bruto dobiti što je pak oko 110 milijuna kuna manje nego lani.
….
PD

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!

Za ne vjerovati, kupio u famozni petak dionice po 76 kn i sada sam dobio na SKDD još 4 za svaku. Sanjam li ja to? [huh]


Za ne vjerovati, kupio u famozni petak dionice po 76 kn i sada sam dobio na SKDD još 4 za svaku. Sanjam li ja to? [huh]

biti će ne da sanjate, već možda halucinirate… u suprotome su svi kupci 54.564 kom ZABE na dan 22.07. izgubili 400% love…

Ima li još tko da je kupio ZABU u famozni petak 22.07., neka provjeri na SKDD, da li je dobio dionice, ili netko tko je prodao da li je dobio dodatne dionice. Upis je bio 8. kolovoza http://www.poslovni.hr/vijesti/skdd-proveden-upis-povecanja-temeljnog-kapitala-zabe-184602.aspx Sad mi više ništa nije jasno.

obzirom na donijetu odluku uprave da će kupiti dionice ZABE na burzi pitanje je dokle bi mogla skočiti cijena? uzmimo u obzir da je 22.07.2011. protrgovano 56.564 komada po 75,76 kn prosjek i da je trgovanje tog dana diglo veliku prašinu, a neki su tražili i poništenje transakcija….
možda će kupovati do tih 75 kn tako da daju mogućnost najvećem broju zavedenih/neinformiranih da izađu van s nulom? po 75 kn mogu kupiti preko 270.000 dionica, što je više nego dovoljno da otkupe svo trgovanje nakon "splita" do danas
komentari?

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

do 75kn ima 25.850 kom (jedini skriveni je na 59,99 od 200kom).

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

dali je jos netkom sjele dionice koje su kupljene u Petak 22.07.2011 ?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ako je ovo točno da su dodatne dionice dobili i oni koji su kupovali onaj petak po 70 kn, onda je to teška nepravda i katastrofa za stare dioničare!

Ako su ovi navodi točni sve treba isporučiti novinarima. Oni jednostavno obožavaju nove i nove za**** koje radi ZSE u koordinaciji sa SKDD.
Nevezano za to, Uprava je objavila namjeru potrošnje 20M za kupovinu dionica i sad meni nije jasno jesu oni jednostavno glupi, čekaju da cijena još padne (što znači da znaju nešto što mi ne znamo)ili ih baš briga?


ako je ovo točno da su dodatne dionice dobili i oni koji su kupovali onaj petak po 70 kn, onda je to teška nepravda i katastrofa za stare dioničare!

Nemam zabu, ali ne bih se cudio da je istina i da su u skdd to stvarno i napravili. Kupio sam jednu drugu dionicu nakon prava za dividendu, upisala se t+3 a ja lijepo dobio obavijest da imam pravo na dividendu 😀 Naravno da ima i onih pametnih koji znaju svoj posao i nisam dobio dividendu jer nisam niti imao pravo, ali obavijest sam dobio uredno 🙂

Ne znam zakaj svi šute. Puno je onih koji su prodali u petak a i onih koji su kupili. Oni koji su prodali, srame se reći da su popušili grdnu lovu, dok oni koji su kupili boje se da im netko ne uzme zaradu od 400%. No najgore je kaj nema nikakvih službenih obavijesti. Netko je pobrao grdnu lovu, bio je veliki promet u petak, sada se čeka da sve po malo prođe u zaborav. E jesmo specijalci za mučke, Delboy i Rodney su amateri za nas.

New Report

Close