ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.05.2024. u 09:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,00
306
17
17,70
18,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

je, a vidiš vraga, ja san čita da je tizi unikredit angažita 16 posto kapitala u istočnu europu, a imade 25% prihoda i 44 % ukupne dobiti sa te regije

pa mi se čini mnogo, ka da smo mi magarci a ne građani

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

Asko sunce ti garavo, pa ti si stari forumas.

2008 1,739,024.43 dobit prije oporezivanja
2007 1,396,982.28711 dobit prije oporezivanja

http://www.hnb.hr

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da nisam stavio link na to izvjesce par stranica prije, nebi nista rekao. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Da li netko zna šta je sa njihovom dividendom?Da li će biti i koliko’


Asko sunce ti garavo, pa ti si stari forumas.

2008 1,739,024.43 dobit prije oporezivanja
2007 1,396,982.28711 dobit prije oporezivanja

http://www.hnb.hr


A čuj..malo sam se zanio… [smiley]

Lijepih 24%…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

par riječi o Lukoviću:
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Tuna gledaj to s druge strane. Banke će više tražit kune jer na njima dobro zarađuju (iako je i to pitanje jer je promet na tržištu novca mizeran), a to bi stabiliziralo tečaj bez velikih intervencija HNB-a uz očuvanje dev. rezervi. Svako zlo za… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Tuna gledaj to s druge strane. Banke će više tražit kune jer na njima dobro zarađuju (iako je i to pitanje jer je promet na tržištu novca mizeran), a to bi stabiliziralo tečaj bez velikih intervencija HNB-a uz očuvanje dev. rezervi. Svako zlo za… [wink]

…hehe…kaj ti pišeš kompa…pa to ni pas maslom nemre progutat…
…ko jučer…kao kaj tebe brige kaj su i kolko dužne zaba, pbz, socijete ženeral…to ne bumo mi vračali…kao dug države pada sve na sve manji postotak u ukupnom dugu i to je super…
…kak ti nije bed pisat ovo nakon privatizacije prije cca 10 g. banaka koje su baš tak "dokapitalizirane" i prodane…našom lovom…lovom iz proračuna…kužiš…i tome nema 2-3 stoljeća nego par godina…ne shvaćam da se tak lako zaboravlja…al ajde…nemaju svi dobru memoriju…
…a i ovo kaj su banke dužne, a ne država…daj zračunaj…kolko je to od njihovih dugova(banaka)…dug države u tome…pogotova nakon ovih zadnjih par "sitnijih" zaduživanja…pogotovo kod zabe…
…e frende…prije 2-3 godine…dok sam bio mlad i naivan…mislio sam da nešto kužiš oko banaka…nažalost…povjerenje se istopilo…

A čuj…mišljenja su ko š..ci, svatko ih ima.

Vidim da si dosta "argumenata" iznio ovdje i da si u 2-3 godine postao vrhunski znalac.
Bolje se bavi politikom i dalje, jer ovdje nemaš što tražit.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


A čuj…mišljenja su ko š..ci, svatko ih ima.

Vidim da si dosta "argumenata" iznio ovdje i da si u 2-3 godine postao vrhunski znalac.
Bolje se bavi politikom i dalje, jer ovdje nemaš što tražit.

…evo ti 100-ica…za ovakav odgovor…a jel može sad ozbiljno…
…kako to ako banke frknu…mi (porezni obveznici) nečemo to OPET plaćati(kao 90-ih)…vani banke rikavaju i država (obveznici) ih "dokapitaliziraju"…pa mi nije jasno da si rekao da te se ne tiče što i kako rade banke i njihovi dugovi…
…kolko je duga banaka dug države…pa shodno tome…te odgovore mi daj…a ne mišljenje ko i guzicu ima svak…klint istvud je to kazao čini mi se…
…i za kraj…ak imaš vremena…analizu što se dogodilo 90-ih i SLIČNOSTI s ovim danas…znači ne razlike…sličnosti…"rizičnih" kredita…

fala…


…evo ti 100-ica…za ovakav odgovor…a jel može sad ozbiljno…
…kako to ako banke frknu…mi (porezni obveznici) nečemo to OPET plaćati(kao 90-ih)…vani banke rikavaju i država (obveznici) ih "dokapitaliziraju"…pa mi nije jasno da si rekao da te se ne tiče što i kako rade banke i njihovi dugovi…
…kolko je duga banaka dug države…pa shodno tome…te odgovore mi daj…a ne mišljenje ko i guzicu ima svak…klint istvud je to kazao čini mi se…
…i za kraj…ak imaš vremena…analizu što se dogodilo 90-ih i SLIČNOSTI s ovim danas…znači ne razlike…sličnosti…"rizičnih" kredita…

fala…


Primjer.
Imao sam sve poslovne i privatne račune u Glumina banci svojevremeno. Glumina je propala zajedno sa nekim drugima. Nisam izgubio ni kune. Čudno jel?
Što se dogodilo 90.-te ne znam i nije me briga, jer je teško uspoređivati ta dva vremena, a to bi trebao znati. Ne vidim nikakve sličnosti sa vremenima iz 90.-tih kada su banke bile u državnom vlasništvu.
Umjesto odgovora na tvoja "pitanja", pogledaj malo što se zbivalo sa Riječkom bankom svojevremeno koja je propala, kako se ponio vlasnik a kako država i CB, pa će ti stvari biti jasnije.
Moja je greška što mislim da su mnoge stvari jasne, pa ih ne treba ponavljati već da se može dati mišljenje u kontekstu.
Čini mi se jedino da mi gledamo stvari iz dvije različite perspektive. Tvoja je katastrofična, moja nije.
Propale su najveće banke na svijetu pa šta? Misliš da su depozitari nešto izgubili?

Dug banaka i dug države? Elementarne stvari ne razlikuješ.
Kao odgovor u vezi dokapitalizacije banaka, pogledaj si strukturu duga u tim vremenima pa ćeš vidjeti da je država imala unutarnji dug 1999. 17 mlrd kuna, a danas smo na 67. I nije dokapitalizirana ,a niti propala ni jedna banka (Riječka i Nodilo su priča za sebe). Kako to?
Evo i tebi 100%
[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Pa nije bas da nitko nije nista izgubio… Koliko je bio trosak sanacije banaka koji su platili porezni obveznici?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close