ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ono što je ovdje začuđujuće je to što vlasnici ULPL uopće nisu godinama zainteresirani da ta tvrtka posluje dobro, kome se to isplati i što se krije iza toga teško je otkriti

kolega kad je takva situacija ja ne mislim dati više od 20kn za dionicu

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!




ULJPL uspješno posluje (čitaj dobivali brodove ispod cijene od Uljanika), a u vlasništvu je Uljanikovih direktora…

Od top 10 dioničara, samo su Karlo Radolović i Anton Brajković bivši Uljanikovi direktori, imaju zajedno 7.34%
https://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=356
[/quote]

Pa daj onda napiši za koliko su to ispod cijene dobili te brodove?
A koliko bi ih platili da su ih tada uzeli u Kini ili Koreji?
Nekako mi se čini da su ih u biti skuplje i platili nažalost, samo da brodogradilište nastavi poslovati, čak i sa državnim poticajima
[/quote]
brodovi su plaćeni po većoj cijeni nego da su izgrađeni u Kini ili Koreji. Nažalost štetno za Uljanik plovidbu, a ne Uljanik . Država je tu napravila svoj utjecaj dajući jamstva za kredit.
Kao što sam već i napisao, ukoliko je bilo štetnih aktivnosti po Uljanik općenito to je odgovornost ljudi koji su upravljali Uljanikom i države kao najvećeg pojedinačnog vlasnika koja nije niti imala svojeg predstavnika u NO, a kamoli da je kroz reviziju i druge aktivnosti kontrolirala svoj udio u Uljaniku.

U odnosu na 1. polugodište, u 3Q. su u porastu USD/HRK, BSI i BCTI, tako da FI 3 Q mora biti solidan i pozitivan.
Do tog izvještaja cijena dionice neće porasti zbog nepovjerenja investitora, pa uprava mora očuvati barem aktualnu cijenu (kod tako malog trgovanja to nebi trebalo biti teško).

Dana 21. rujna 2018. godine, nakon višemjesečnih intenzivnih pregovora, Kreditni odbori
Sindikata inobanaka predvođenih bankom Credit Suisse AG odobrili su uz izuzetno značajan otpust duga,
refinanciranje sindiciranog kredita vezanog za nabavku dvaju tankera imena Kastav i Pomer
Ovom se financijskom transakcijom značajno
umanjuje ukupna kreditna izloženost Grupe ULJANIK PLOVIDBA te se stvaraju povoljniji uvjeti za
njezinu dugoročnu opstojnost.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/1JPZo64AIwrcBjOYDbA6gQ==.pdf

Nadam se da je ovo dobra vijest…

Ako dobro pratim, to bi bio onaj drugi dio dugoročnog duga, 54 mil je već prije refinancirano, a sad ostaje onih drugih cca 75 mil USD, ako je značajni dio otpisan, valjda govorimo o nekih cca 7-8 mil USD, ajmo reći 10%….
Glavno pitanje je koji je razlog, da li Credit Suisse AG gori pod nogama (treba im cash) ili ne vjeruje da ULPL ne može otplatiti kredit…. kako god bilo, očito je da su našli novog kreditora, no pitanje pod kojim uvjetima….

Inače, Kastav i Pomer su rađeni u domaćem brodogradilištu prema spektakularno povoljnim uvjetima, barem prema onome što pišu domaći mediji. A kredit se refinancira i dugovi otpisuju upravo zato što su brodovi plaćeni preskupo.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

malo se pocelo i po asku tuć…
kolega Mannu, brodovi plaćeni puno… no to gotovo sigurno nije razlog otpisa….

Kakav otpis? Šta banke otpisuju dio kredita? Moš mislit


malo se pocelo i po asku tuć…
kolega Mannu, brodovi plaćeni puno… no to gotovo sigurno nije razlog otpisa….

Ma znam da nije, barem ne ti brodovi. Razlog su brodovi čija je vrijednost izbrisana iz bilance prije dvije godine, u međuvremenu su prodani a dugovi za njih ostali. Otpis imovine bio je strahovit, vidjet ćemo koliki će biti otpis dugova. Od 870m na CS otpada oko 460m, znači više od pola.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

U svakom slučaju ubrzo će biti poznato koliki je iznos novog kredita, iz toga će se i vidjeti koliko je duga otpisano.

Mene više zanima koliko će biti novi godišnji trošak kamate na kredite?
Prošle godine je plaćeno nešto preko 89 mil. kn na skoro oko 992 mil.kn kredita bankama.
u izvještaju za 2Q18 stoji da je obveza prema bankama oko 946 mil.kn a da su kamate oko 67 mil.kn.
Nadam se da je u ovom otpisu bilo i dio kamata.
A ako se još kamatna stopa na ostatak duga smanjila, to bi moglo dobro izmijeniti sliku RDG-a.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Mene više zanima koliko će biti novi godišnji trošak kamate na kredite?
Prošle godine je plaćeno nešto preko 89 mil. kn na skoro oko 992 mil.kn kredita bankama.
u izvještaju za 2Q18 stoji da je obveza prema bankama oko 946 mil.kn a da su kamate oko 67 mil.kn.
Nadam se da je u ovom otpisu bilo i dio kamata.
A ako se još kamatna stopa na ostatak duga smanjila, to bi moglo dobro izmijeniti sliku RDG-a.

Slova ti se pozlatila!
Meni se čini da se tu nešto dela!
Ako kamate padaju,dobit raste,ali svejedno ne bi dao više od 20 kn

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

https://www.express.hr/amp/ekonomix/svi-su-brodovi-gra-eni-u-sklopu-javnih-programa-gradnje-17642

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

ne vjerujem da su banke bilo što otpisale jer ovo nije postupak PSN, nego su vjerojatno zbog reprograma obveza dobili povoljnije uvjete pa time i manje obveze prema bankama

New Report

Close