ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako Kina bude davala poticaje za zapošljavanje i kad bude davala….do tada odmor

samo što nije...


cijeli dan pratim K/P pa tkao i naloge MM…do sad je bio na 10-15 kn razlike, a sad mu je kupnja na 215 kn, a prodajni je stavio na …..300 kn ?!?!? pa dobro prati li HANFA ovoga što to radi jer ovo je smiješno [huh]

Kolega tko je MM?

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


S jednim djelom tog viška (dobit) ulpl će kupiti dionice brodogradilišta i to vjerovatno nakon smanjenja temeljnog kapitala istog. Tom će se lovom jednim djelom financirati završetak bulka Punta a i gradnja još jednog. O tom pretakanju keša već sam pisao pa je sve ovo bilo za očekivat. Osobno, očekujem prodaju još jednog broda…a nakon svega toga i dionicu ulpl-a na višim razinama.


S jednim djelom tog viška (dobit) ulpl će kupiti dionice brodogradilišta i to vjerovatno nakon smanjenja temeljnog kapitala istog. Tom će se lovom jednim djelom financirati završetak bulka Punta a i gradnja još jednog. O tom pretakanju keša već sam pisao pa je sve ovo bilo za očekivat. Osobno, očekujem prodaju još jednog broda…a nakon svega toga i dionicu ulpl-a na višim razinama.

Ma kakvo prelijevanje kapitala?? Pa ti su kapital odavno pojeli. Ja ovdje očekujem big bang a nakon njega kuku i lele.

@ altruist
vrijeme će pokazat dali će se "pulska igra" pokazati pozitivnom. Mačci koji tamo sjede imaju debelu podršku vlade i praktički slobodne ruke za poduzimanje svega i svačega samo da na kraju vlast može reći da je spasila brodogradnju što bi im onda sigurno zagarantiralo još 4 godine na hr tronu. A neizdavanje dividente nadoknadit će višom cijenom dionice, logično, ne ? Bar ja to tako vidim. Sad su samo neki drugi prioriteti, privatizacija i to, love ima samo drugi način izvlačenja ovaj put.

Pad cijene na 210kn izazvan je jakom prodajom OTP Indexnog fonda, jer 21. 09. je zadnji dan "starog" Crobexa i kreće računanje novog. Pretpostavljam da je indexni imao nekoliko tisuća komada ove dionice , te ju je značajnom prodajom srušio, jer im je u interesu da cijena na 21.09. bude što niža od njihove prosječne cijene izlaska. Zato je jučer prodajni pritisak bio najveći. Uz nastavak kupovine od strane trezora realno je očekivati da će cijena ići značajno "sjevernije". Prošle godine u ovo doba je indexni zakucao Ledo na 4200kn, nakon toga slijedio je brzi oporavak na sadašnje cijene. 6 mjeseci nakon toga ulazak u Crobex podigao je dionicu na preko 6000kn.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


@ altruist
vrijeme će pokazat dali će se "pulska igra" pokazati pozitivnom. Mačci koji tamo sjede imaju debelu podršku vlade i praktički slobodne ruke za poduzimanje svega i svačega samo da na kraju vlast može reći da je spasila brodogradnju što bi im onda sigurno zagarantiralo još 4 godine na hr tronu. A neizdavanje dividente nadoknadit će višom cijenom dionice, logično, ne ? Bar ja to tako vidim. Sad su samo neki drugi prioriteti, privatizacija i to, love ima samo drugi način izvlačenja ovaj put.

Nije ti palo napamet da se kupnjom 3.maja proizvodnja može preseliti u Rijeku, a pulsko brodogradilište iskoristiti za nešto sasvim drugo

hint: Brijuni Rivjera je Končaru dala Katarinu koja će služiti za velike jahte, luksuzne brodove, …. a sa druge strane brodogradilišta je Muzil koji će također u eksploataciju …. tko je između?


Pad cijene na 210kn izazvan je jakom prodajom OTP Indexnog fonda, jer 21. 09. je zadnji dan "starog" Crobexa i kreće računanje novog. Pretpostavljam da je indexni imao nekoliko tisuća komada ove dionice , te ju je značajnom prodajom srušio, jer im je u interesu da cijena na 21.09. bude što niža od njihove prosječne cijene izlaska. Zato je jučer prodajni pritisak bio najveći. Uz nastavak kupovine od strane trezora realno je očekivati da će cijena ići značajno "sjevernije". Prošle godine u ovo doba je indexni zakucao Ledo na 4200kn, nakon toga slijedio je brzi oporavak na sadašnje cijene. 6 mjeseci nakon toga ulazak u Crobex podigao je dionicu na preko 6000kn.

Ma dajte molim vas, jeste li i vi kao i Geronimo skupljali ovo po 700 kn? I šta, ako je već tako dobra tvrtka, zašto ju je indexni onda rasprodao?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Zanimljiva dionica.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]



Pad cijene na 210kn izazvan je jakom prodajom OTP Indexnog fonda, jer 21. 09. je zadnji dan "starog" Crobexa i kreće računanje novog. Pretpostavljam da je indexni imao nekoliko tisuća komada ove dionice , te ju je značajnom prodajom srušio, jer im je u interesu da cijena na 21.09. bude što niža od njihove prosječne cijene izlaska. Zato je jučer prodajni pritisak bio najveći. Uz nastavak kupovine od strane trezora realno je očekivati da će cijena ići značajno "sjevernije". Prošle godine u ovo doba je indexni zakucao Ledo na 4200kn, nakon toga slijedio je brzi oporavak na sadašnje cijene. 6 mjeseci nakon toga ulazak u Crobex podigao je dionicu na preko 6000kn.

Ma dajte molim vas, jeste li i vi kao i Geronimo skupljali ovo po 700 kn? I šta, ako je već tako dobra tvrtka, zašto ju je indexni onda rasprodao?
[/quote]
Zašto su index fondovi prodavali?
Pa zato što se mjenja sastav indexa i nakon revizije inexa ULPL-R-A je ispao iz njega.
A index fondovi drže samo one dionice koje su sastavnice indexa.



Pad cijene na 210kn izazvan je jakom prodajom OTP Indexnog fonda, jer 21. 09. je zadnji dan "starog" Crobexa i kreće računanje novog. Pretpostavljam da je indexni imao nekoliko tisuća komada ove dionice , te ju je značajnom prodajom srušio, jer im je u interesu da cijena na 21.09. bude što niža od njihove prosječne cijene izlaska. Zato je jučer prodajni pritisak bio najveći. Uz nastavak kupovine od strane trezora realno je očekivati da će cijena ići značajno "sjevernije". Prošle godine u ovo doba je indexni zakucao Ledo na 4200kn, nakon toga slijedio je brzi oporavak na sadašnje cijene. 6 mjeseci nakon toga ulazak u Crobex podigao je dionicu na preko 6000kn.

Ma dajte molim vas, jeste li i vi kao i Geronimo skupljali ovo po 700 kn? I šta, ako je već tako dobra tvrtka, zašto ju je indexni onda rasprodao?
[/quote]

nisam skupljao po 700, ali možda ostavim ove po 2XX, dok vi dođete na nulu na 700 i ja ću biti presretan [smiley]
a zašto je Indexni morao prodati, objasnio vam je kolega iznad.
ugodan dan

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ma ko se sad iskrcaje?
Ovom nema kraja [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

@over25
zadnjih dana iskipali su tisuće dionica u ruke malih dioničara, a vozarine grebu po dnu i brodari voze s gubitkom. Bojim se da duže vrijeme ovdje neće biti kruha.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

S obzirom da sam ovu dionicu prodavao po 650 i 680kn vrijeme je za povratak.
Od sada pa nadalje samo akumulacija.


S obzirom da sam ovu dionicu prodavao po 650 i 680kn vrijeme je za povratak.
Od sada pa nadalje samo akumulacija.

Kolega mislim da si loš prognozer!


S obzirom da sam ovu dionicu prodavao po 650 i 680kn vrijeme je za povratak.
Od sada pa nadalje samo akumulacija.

znači danas si završio s kupnjom, a ja bi sutra trebao nastaviti gdje si stao ?

New Report

Close