ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako nastavi padati uskoro bi u u top 10 moglo osvanuti novo lice.Samo neka ostane na ovim cijenama do 1q kada stize friska lova iz Amerike od dividendi sto se mene tice moze cijena i nize biti kad mi novci stignu a kako je dolar krenuo rasti biti ce za puno komada,a nakon toga stize i dividenda od nasih dionica. [wink]

to znači da ćete imati preko 15 000 komada!evo 2x 100 za takve investitore!
svaka čast!
vidim da vas mnogi hvale na forumu, očito ne bez razloga.

ja osobno ne ulažem u firme koje imaju ciklički biznis kao što su građevinari i brodari, ali vi ste agresivniji ulagač, ja više ciljam na sigurnost i dugoročni miran san bez ludih vožnji gore dolje.doduše, vjerojatno će mi i zarada biti manja.
koliki vam je vremenski horizont ulaganja i imate li neku cijenu izlaska?
da li više očekujete od kapitalnog prinosa zbog rasta dionice, ili od dividendi?

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

Samo dividenda,dok god tvrtka je povecava i radi sve bolje i bolje.

SAM PROTIV SVIH

Tehnički je Ulpl izgledala vrlo loše kada sam nekoliko puta upozoravao kolege da ga ne kupuju po 730.

Na 730 MACD je sijekao nulu, i doslovce sam molio kolege da ne kupuju Ulpl jer sam vec onda vidio ovaj scenarij, medjutim tada se gurui gurali ko će prije skinuti ask i kupovali "kontra moje preporuke"

Ulpl se nalazi u jednom padajucem kanalu kao i Dlkv i itekako je TA ovdje nagovijestila loš scenarij.

Gledajte kolega Badman, najteže je pomoći ljudima koji ne žele da im se pomogne.
Ali ne mogu ih kriviti što su vjerovali kolegi Geronimu i Deluxu kad su ovo turirali V12 na 750 kuna.
ALi dobro sad što je tu je.
Što bi reko kolega Gibonni "Drugi put ću pametnije"
Ne znam što kaže TA o stanju lokalnog dna.
DA li bi kolege Geronimo i Delux mogli dati naputke i smjernice da čujemo do kojih razina lokalnog dna misle nadokupljivati.
Mislim,pitam jer znam da su počeli ulaziti na 730, pa ne znam koliko još imaju municije do lokalnog dna.Mislim da je to u interesu svih čitatelja.
Hvala

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Veleuvaženi kolega Fedja!
Ma gledajte ipak naše pisanje ima nekakvog rezona. Pogledajte samo moj podsjetnik danas ujutro na ono šta sam napiso prije jedno mjesec dana:

16.12.09. | 16:54

Badman | privatna poruka | profil
korisnik od: 24.01.2009.

ocjena poruke
50%
zajednica

moderatori
Samo da ponovim, tehnička nije povoljna za Ulpl. Uostalom već sam dao kratkoročni target – 610 kuna. sve smo bliži tom targetu.

Vidite kolega Geronimo je ipak poslušao većeg znalca o tehničkoj i postavio se na 610! Šteta šta me nije slušo na 730 no eto pokazuje volju za učenjem i slušanjem. A to je odlika jednog velikog investitora! [thumbsup]

Evo Fedya

Ali vi ocito ne shvacate sto sam vam ja maloprije napisao…
Trenutno sam uspio kupiti cca 30 % dionica ulpl od ukupne kolicine koje mislim….
Meni je u interesu da ULPL pada, ali ja ne mogu reci da ulpl nije fundamentalno brutalan i na 700 kn kad je…
Problem Vas je sto ne shvacate pojam investiranje…
Pa ja ne trejdam za bureke, ne lovim valice od 5-10 %
Smatram da mi je portfelj dosao na razino kada me zadovoljava dividendni prinos..
Vi tu nesto pisete kolegi Geronimo—
Pa kolega, Geronimo samo od dividende u americi moze kupiti vise ulpl nego ste dionica protrgovali
Za razliku od vas ja sam investitor, meni je i 10 % godisnjeg prinosa dovoljno da jako lijepo zivim…
A ove godine je prinos over 100 %

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

bedmen, ti se razumes u TA, cemu ova sminkica na zatvaranju ?
ako moze u kratkim crtama koja je njena svrha ? [kiss]
sori, ali nema ulaganja kviska… mozes eventualno samodola/u uloziti [lol]
jucer 15:59:51 630 2
i danas 15:59:38 618,94 2

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


bedmen, ti se razumes u TA, cemu ova sminkica na zatvaranju ?
ako moze u kratkim crtama koja je njena svrha ? [kiss]
sori, ali nema ulaganja kviska… mozes eventualno samodola/u uloziti [lol]
jucer 15:59:51 630 2
i danas 15:59:38 618,94 2

Jako jednostavno, probijanje Bollingera na 604kn


Veleuvaženi kolega Fedja!
Ma gledajte ipak naše pisanje ima nekakvog rezona. Pogledajte samo moj podsjetnik danas ujutro na ono šta sam napiso prije jedno mjesec dana:

16.12.09. | 16:54

Badman | privatna poruka | profil
korisnik od: 24.01.2009.

ocjena poruke
50%
zajednica

moderatori
Samo da ponovim, tehnička nije povoljna za Ulpl. Uostalom već sam dao kratkoročni target – 610 kuna. sve smo bliži tom targetu.

Vidite kolega Geronimo je ipak poslušao većeg znalca o tehničkoj i postavio se na 610! Šteta šta me nije slušo na 730 no eto pokazuje volju za učenjem i slušanjem. A to je odlika jednog velikog investitora! [thumbsup]

Kolega Badman, primite moje iskrene čestitke povodom vaše nepogrešive procjene kratkoročnog lokalnog dna na 610.
Vidi se da posjedujete iznimnu moć zapažanja i vladate vještinama TA za razliku od kolege Geronima i kolegice Spomenke koji su se nakrcali na 730 nakon što su proučili grafove i sad cijuču po forumu.
Moram samo upozoriti da je ovo lokalno dno kratkoročnog karaktera, mislim da mu je rok trajanja kao svježem mlijeku ostavljenom na temperaturi +41.
Ali zato će svi ljubitelji jogurta i kefira doći na svoje u danima koji su pred nama.
Dok nekom ne smrkne drugom ne svane [thumbsup]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Situacija je jasna.
Uljanik plovidba je najbolja. Profitabilnost i općenito poslovanje ULPL se ne može pratiti u periodu jednog ili dva kvartala. čak i jedne cijele godine. Pogledajte poslovanje Uljanik plovidbe unazad 3 godine. Dinamiku povećanja prihoda. Upoznajte se sa investicijama i planovima za budućnost, proučite sektor i projekciju sektora, okruženje, konkurenciju.
Sprema se inflacija i to velika i ekipa bježi iz casha u bilo kakvu poziciju. Enormna količina casha čeka na ulaz, a brodarske dionice su podcijenjene. teško da će se ameri ozbiljno korigirati jer anticipiraju budućnost. A budućnost je puno zelembaća u sistemu [thumbsup] [thumbsup]

Zašto ulagati u ULPL?
1.ULPL je brodar s najmalđom flotom na mediteranu koja novce zarađuje na najkonkurentnijem
tržištu svijeta gdje ne postoje prikaze poput Sanadera,Šukera,Polančeca i drugih da im sjede u NO-ima i odlučuju čiji će rođo biti u upravi,na porti ili nedaj Bože kapetan broda.
2.Sa svojih 29 stalno zaposlenih ljudi zarađuje više od npr. IGH-a kompanije koja ima par stotina zaposlenika i kojima su na račun monopolizma i mita i korupcije otvorena sva vrata u RH,a ostvaruje puno manje dobiti.
3.Premda sam i Zg-a smatram da su u istrijani i njihov naćin pristupa poslu i shavaćanja poslovne izvrsnosti superiorni ostatku RH.
4.ULPL-ova likvidniost ne ovisi o tome kako
je Todorić ili Šuker raspoložen ili s kolikom je kamtom RH plasirala i još se više zadužila sa novom serijom euro obveznica.
5.Od 1986 ULPL je jedna od rijetkih kompanija koja u svoje 23 godine nije poslovala niti s 1kn gubitka.
6.Managment koji treutno ima ULPL izlazi iz svih okvira sposobnosti manipuliranja i brige za dionicu u RH.
7.Brodari su općenito zakon,a pod tim mislim i na ATPL,TNPL,JDPL i druge brodare:Drage kolege vrijeme brodara tek dolazi!!!!

HTTP://PERPETUALADOLESCENTFUNK.BLOGSPOT.COM/

Kolega Fedja imate potpuno pravo.

Kolega…Ta SAVRŠENO RADI NA 99 % dionica na nasem trzistu…
Zamislite da su ovi koji su na nagovor Deluksa kupovali Ulpl po 730 znali TA….pa sad bi imali 20 % više novaca.

New Report

Close