ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 17:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,47
1.223
70
17,00
17,50
2,94%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a bogati,danas se registrira,napunija mi je glavu na ini pa na ulpl,ima tu puno njih sta mu vjeruju pa jadni rasprodaju kao da ce smak svijeta…

Kolege treba bit realan…

Fundamentalno gap je prisutan na brodarima kod nas u odnosu na brodare vani.
Pa evo panamaxi vec šibaju po 4 banke..
Svaki fundamentalni gap biva ispravljen, kad tad.
BDI po svim pokazateljima će šibat vrlo brzo preko 5k..
E sad, ili će BDI n 1300 ili će ULPL na 1000-1200
Gap, paradox, nepravilnost, moraju se doc u ravnotežu, sjetite se mog posta iz 3 mjeseca s gumom izmedju dva drveta.
Sami odlucite sto je realnije od te dvije opcije, Cijena ULPL prema bdi-u ili bdi k cijeni

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

GNK UP 1,5%.

S&P u korekciji ali brodari rastu.

BDI im pruža jaku potporu.

Show me the Money!

Puno neznalica je u dionici (i opčenito na burzi u hrvata)…. firma je jaka ,strategija razvoja čista …još će love BI ULJANIK gurnut u ULPL prije privatizacije ….Direktori ULJANIKA svi redom imaju masu dionica ULPL ….imaju 29 zaposlenih ugovorene poslove do 2012 svi brodovi rade ……neznam tko ne rezumije ali ima ih ….kao što sam postao prije godinu dvije …..jednostavna matematika IMAJU 560 000 dionica i ako 560 000 dionica pomnožite sa 700 kuna dobijete 52 MILIJONA EURA …..a imaju brodova 7 (starih 3 godine..prosječno ) rejting (ime) i veze i poznanstva (40 godina iskustva) …e pa dragi moji i zarađuju cca (10 milijona eura godišnje neto)… ***obrisano*** realna cijena ULPL (knjigovodstvena+ goodwill je cca 300 milijona EURA) a to je 6 puta više od trenutne ,ali netko koći a tko!!! (pa fondovi koji spremaju preuzimanje kontrolnog paketa i sami kupuju i prodaju živeči na dnevnim razlikama u cjenama..i čekaju priliku i interes kupca) ….
A tko misli da je ovo laprdanje neka se pita : Pa koliko vrijedi brodarska firma sa 7 brodova (novijih) Koji vrjede cca 400 MILIJONA EURA NOVI + firma u kojoj nemate VIŠKA RADNE SNAGE …ni bolovanja ni parazita kao u ATPL ili Tankerskoj…koje imaju par tisuća ljudi zaposlenih i neznaju kako da im daju otkaze i preuzmu model ULPL što je sigurno budučnost za sve brodarske firme na svijetu tj. samo uprava a ostalo sve kooperanti. ***obrisano***

Iskreni POZDRAV iz PULE

ovdje imamo fundamentalni gap od cca. 40%, praćka je debelo nategnuta i malo fali da ne odapne, pitanje je jedino hoće li praćka prije puknuti ili odapeti?

bdi raste i ako nastavi i pređe 5000 nema teoretske šanse da ovo ne odleti, gap je već sada prevelik i nešto mora ili bdi dole ili uljanik gore, štoviše, već na trajnim razinama bdi-a oko 3500 uljanik mora biti blizu 1000 kn

nitko ne očekuje nekakva čuda, ali činjenica je da će burza kad tad morati početi vrednovati domaće brodare, pogotovo one dobre. žalosno je samo što se na zse brodarski sektor često asocira sa građevinskim, ali sve jednom sjedne na svoje, tako će i ovo

i btw. ako uljanik završi ovu godinu kako je krenuo, a krenuo je fantastično, dobit će biti debelo iznad 100 kunića po dionici 😉


Puno neznalica je u dionici (i opčenito na burzi u hrvata)…. firma je jaka ,strategija razvoja čista …još će love BI ULJANIK gurnut u ULPL prije privatizacije ….Direktori ULJANIKA svi redom imaju masu dionica ULPL ….imaju 29 zaposlenih ugovorene poslove do 2012 svi brodovi rade ……neznam tko ne rezumije ali ima ih ….kao što sam postao prije godinu dvije …..jednostavna matematika IMAJU 560 000 dionica i ako 560 000 dionica pomnožite sa 700 kuna dobijete 52 MILIJONA EURA …..a imaju brodova 7 (starih 3 godine..prosječno ) rejting (ime) i veze i poznanstva (40 godina iskustva) …e pa dragi moji i zarađuju cca (10 milijona eura godišnje neto)… ***obrisano*** realna cijena ULPL (knjigovodstvena+ goodwill je cca 300 milijona EURA) a to je 6 puta više od trenutne ,ali netko koći a tko!!! (pa fondovi koji spremaju preuzimanje kontrolnog paketa i sami kupuju i prodaju živeči na dnevnim razlikama u cjenama..i čekaju priliku i interes kupca) ….
A tko misli da je ovo laprdanje neka se pita : Pa koliko vrijedi brodarska firma sa 7 brodova (novijih) Koji vrjede cca 400 MILIJONA EURA NOVI + firma u kojoj nemate VIŠKA RADNE SNAGE …ni bolovanja ni parazita kao u ATPL ili Tankerskoj…koje imaju par tisuća ljudi zaposlenih i neznaju kako da im daju otkaze i preuzmu model ULPL što je sigurno budučnost za sve brodarske firme na svijetu tj. samo uprava a ostalo sve kooperanti. ***obrisano***

Iskreni POZDRAV iz PULE


E milina gledati ovakav post,pozdrav iz Dubrovnika [smiley]


Puno neznalica je u dionici (i opčenito na burzi u hrvata)…. firma je jaka ,strategija razvoja čista …još će love BI ULJANIK gurnut u ULPL prije privatizacije ….Direktori ULJANIKA svi redom imaju masu dionica ULPL ….imaju 29 zaposlenih ugovorene poslove do 2012 svi brodovi rade ……neznam tko ne rezumije ali ima ih ….kao što sam postao prije godinu dvije …..jednostavna matematika IMAJU 560 000 dionica i ako 560 000 dionica pomnožite sa 700 kuna dobijete 52 MILIJONA EURA …..a imaju brodova 7 (starih 3 godine..prosječno ) rejting (ime) i veze i poznanstva (40 godina iskustva) …e pa dragi moji i zarađuju cca (10 milijona eura godišnje neto)… ***obrisano*** realna cijena ULPL (knjigovodstvena+ goodwill je cca 300 milijona EURA) a to je 6 puta više od trenutne ,ali netko koći a tko!!! (pa fondovi koji spremaju preuzimanje kontrolnog paketa i sami kupuju i prodaju živeči na dnevnim razlikama u cjenama..i čekaju priliku i interes kupca) ….
A tko misli da je ovo laprdanje neka se pita : Pa koliko vrijedi brodarska firma sa 7 brodova (novijih) Koji vrjede cca 400 MILIJONA EURA NOVI + firma u kojoj nemate VIŠKA RADNE SNAGE …ni bolovanja ni parazita kao u ATPL ili Tankerskoj…koje imaju par tisuća ljudi zaposlenih i neznaju kako da im daju otkaze i preuzmu model ULPL što je sigurno budučnost za sve brodarske firme na svijetu tj. samo uprava a ostalo sve kooperanti. ***obrisano***

Iskreni POZDRAV iz PULE

Prijatelju sve ti je to jedna velika nula kad usporediš sa građevinarima. Oni što manje posla imaju to se više trpa u njih. [lol] [lol]



Puno neznalica je u dionici (i opčenito na burzi u hrvata)…. firma je jaka ,strategija razvoja čista …još će love BI ULJANIK gurnut u ULPL prije privatizacije ….Direktori ULJANIKA svi redom imaju masu dionica ULPL ….i
A tko misli da je ovo laprdanje neka se pita : Pa koliko vrijedi brodarska firma sa 7 brodova (novijih) Koji vrjede cca 400 MILIJONA EURA NOVI + firma u kojoj nemate VIŠKA RADNE SNAGE …
Iskreni POZDRAV iz PULE

Dijelom sam neznalica u ovoj dionici i zanima me kako su oni kupili te brodove tj. imaju li kredita?




Puno neznalica je u dionici (i opčenito na burzi u hrvata)…. firma je jaka ,strategija razvoja čista …još će love BI ULJANIK gurnut u ULPL prije privatizacije ….Direktori ULJANIKA svi redom imaju masu dionica ULPL ….i
A tko misli da je ovo laprdanje neka se pita : Pa koliko vrijedi brodarska firma sa 7 brodova (novijih) Koji vrjede cca 400 MILIJONA EURA NOVI + firma u kojoj nemate VIŠKA RADNE SNAGE …
Iskreni POZDRAV iz PULE

Dijelom sam neznalica u ovoj dionici i zanima me kako su oni kupili te brodove tj. imaju li kredita?

[/quote]

imaju kredita koje servisiraju iz redovitog poslovanja.


Ulpl je krenuo sa 659 i dosa do 736…
Sad je nastupila korekcija tog rasta od 38,6 fiba.

Ispravak za prekaljenog poznavatelja TA, ne postoji fibo 38,6%, al ima 38,2%.



***obrisano***

E milina gledati ovakav post,pozdrav iz Dubrovnika [smiley]
[/quote]

A meni je muka gledati ovako iskasapljen post!

Amo malo više pozitivne energije kolega bragoc [thumbsup]

New Report

Close