RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 06:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,13
123.723
24,138
5,16
5,18
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovdje mi u skoro vrijeme miriše na reverse stock split.

@lojtra

Zakaj to mislite ?

zanimljiva promjena na 4. mjestu

slijedi nam precesija

Na ovom velikom imamo 6 naloga.

https://zse.hr/hr/papir/310?isin=HRRIVPRA0000

Očekivao sam  da će RIVP premašiti prošlogodišnji maksimum od 4.78 u vremenu uoči roka za dobivanje prava na dividendu, no čini se ništa od toga.
Ima li netko uvid zašto se ova dionica toliko muči u povratku na 5 EUR prije lock-downa?
Prije godinu dana sam postavio isto pitanje pa je odgovor bio nesigurnost zbog cijena plina, no sad to ne može biti razlog. Ostale dionice u sektoru su se odavno vratile ili čak premašile svoju predpandemijsku cijenu (npr. PLAG, MAIS, SLRS…). ARNT se isto “muči” ali to je tema za drugi post.

Znači da vrijedi i da je netko marljivo skuplja ispod 5 eura a veliki nalog na prodaji služi svrsi. Dok dovoljno skupi ode u danu preko 5 eura.

2M dionica koje ima CERP i cudna trgovanja PBZ skrbnickog (uvijek kontra, prvo 2 mjeseca rusi cijenu pa 2 mjeseca dize bez nekih jasnih signala ali vecinom ostaje na 1.4-1.6M dionica).

To je ovako na prvu. Sad je pitanje kako mi mali mozemo profitirati.

Ne volim kratka trgovanja ali na ovim razinama moram priznati da me privlaci nesto tradeat ali ne znam kako da se postavim. Razmisljao sam da ce doci do nekih 5eur prije ex dividend daya pa prodati pred sam kraj i dokupit poslije kad ocekujem pad za malo vise od dividende.

Na 4.55 ne prodajem. Hoce li stvarno poslije pasti ispod 4.35?

Sta god napravio, znam da cu popusit jer sam do sad uvijek lose prosao. Mozda najbolje da ostavimt sve kako je i skupljam dalje dividendu pa ako jos padne dokupim.

Ako slucajno ode do 5eur, znajte da sam ja prodao oko 4.6. 🙂

Tko sutra ne zadrži dionice nema prava na dividendu? Dakle sutra će biti najveća cijena.

Evo ipak je gricnut onaj veliki nalog na 4.6. A ja nisam prodao 😅

Sutra je zadnji dan za uhvatiti dividendu. Ja sam odlucio ne dirati nista.

Ovo je ZSE. Sutra moze pasti na 4, a mogu je napucat na 6, ovisno kako pase “insiderima”.

Meni vrijedi preko 5 pa sam odlucio skupljati dividendu. Sad je vec to ozbiljnih 4+% na ovu cijenu, iduce godine ocekujem barem toliko a potencijal za rast ce kad tad biti ostvaren prodajom nekom velikom vanjskom igracu.

maro77, 25.04.2023. u 17:58

Evo ipak je gricnut onaj veliki nalog na 4.6. A ja nisam prodao  😅

Sutra je zadnji dan za uhvatiti dividendu. Ja sam odlučio ne dirati ništa.

Ovo je ZSE. Sutra može pasti na 4, a može se napucati na 6, ovisno o tome kako prolaze “insiderima”.

Meni vrijedi preko 5 pa sam odlučio skupljati dividendu. Sad je već to ozbiljnih 4+% na ovu cijenu, iduće godine očekujem barem toliko potencijal za rast kad tad bude ostvaren prodajom nekom velikom vanjskom igraču.

Koliko bi netko platio rivp u preuzimanju ?

maro77, 25.04.2023. u 17:58

Evo ipak je gricnut onaj veliki nalog na 4.6. A ja nisam prodao 😅

Sutra je zadnji dan za uhvatiti dividendu. Ja sam odlucio ne dirati nista.

Ovo je ZSE. Sutra moze pasti na 4, a mogu je napucat na 6, ovisno kako pase “insiderima”.

Meni vrijedi preko 5 pa sam odlucio skupljati dividendu. Sad je vec to ozbiljnih 4+% na ovu cijenu, iduce godine ocekujem barem toliko a potencijal za rast ce kad tad biti ostvaren prodajom nekom velikom vanjskom igracu.

Kako može pasti na 4 ako je zadnji dan zakupiti i dobiti dividendu? Može samo porasti, pitanje je samo da li za samo 20 centi ili više? A pasti će prekosutra.

Tko ima tolike novce za preuzimanje? Vujnovac?

Musk?

Strani fondovi, veliki svjetski lanci hotela.

Koliko bi netko platio u preuzimanju? Nadam se da cemo u nekih par godina doznati, ali ovako od oka mislim da bi tesko islo ispod 8eur. Radila je udruga davno izracun po kljucu sa konzervativnim procjenama, prije inflacije i prije nego su mnogi objekti obnovljeni (dugom ali sa niskom i fiksnom kamatom i uz daleko jeftinije cijene radova). A od onda je RIVP krenuo s redovitom isplatom dividende, covid kriza nas je kostala 2 godine ali dividende ali i to je po meni pokazalo robusnost poslovanja i opcenito HR turizma.

Ima turistickih kompanija s boljim financijskim pokazateljima, ali mene ovdje najvise privlaci solidan free float i donekle rasprsena vlasnicka struktura bez jednog kolovodje kao u nekim drugim turistima.

Kako moze pasti na 4? Ovo je ZSE, ako ekipa tako odluci, ide ispod. Tu i tamo ih iznenadi netko izvana (primjer KRAS, TUHO).

trenutno je 4+% dividende, ide rekordna godina, nemam hrabrosti za trade. Mozda prekosutra. 🙂

 

I ja ostajem u dionici, nedam po ovoj cijeni.

Da li ovi iz rivp znaju moj br tekućeg ili moram negdje zvati?  Hvala

New Report

Close