RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 23:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

30 kn…

Očito ni ulagači više ne mogu ignorirati fantastične brojke koje dolaze prvenstveno iz Istre, ali i iz Dalmacije.

Ignore: KressoM, delux

Valamarovi smj. kapaciteti u Funtani s rekordnom popunjenoscu. Srpanj 97% iz 2019. Rekordan dan u srpnju bio je 28.7. kada je u Funtani zabilježeno čak 3% više gostiju u odnosu na isti dan rekordne 2019. godine. Na današnji dan 3.8. u Funtani boravi 6% više gostiju u odnosu na isti dan 2019. Od 1.1. do 2.8. ostvareno je 111.330 dolazaka i 762.441 noćenja, što je 74,85% odnosno 76,4% ostvarenja iz rekordne 2019. “Dolasci i noćenja u srpnju su iznad svih očekivanja, kao u rekordnim godinama, a nadamo se da će dobra epidemiološka situacija potrajati i da ćemo uspjeti ostvariti dobre najave za kolovoz i rujan.“

https://porestina.info/na-podrucju-funtane-trenutno-preko-19-000-gostiju-u-srpnju-97-ostvarenja-od-rekordne-2019-godine/

Valamarovi hoteli u Makarskoj takodjer rekordni! http://www.makarsko-primorje.com/?p=169649

Valamarovi hoteli i kampovi na Rabu blizu rezultata iz 2019.

Srpanj ove godine, u odnosu na onaj iz 2019. godine, bilježi ostvarenje od 87 % u dolascima i 84 % u noćenjima, što je zaista odličan rezultat. U razdoblju od 1. siječnja do 31. srpnja ove godine ostvareno je 70 % u dolascima te 72 % u noćenjima u odnosu na 2019. godinu. Ovo su podaci za cijeli otok, a visokokategorizirani Valamarovi hoteli i kampovi ostvarili su jos bolje rezultate. Prema informacijama kojima raspolaže Ured Turističke zajednice grada Raba, trenutačno je na Rabu teško naći slobodne kapacitete, što upućuje na to da i ovaj početak kolovoza bilježi visoku popunjenost destinacije.“

https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rabu-u-srpnju-blizu-rekordima-turistickog-prometa-iz-2019/

Valamarovi hoteli i kampovi pred tur. eksplozijom i u Dubrovniku. https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/dubrovnik-dobar-srpanj-a-smijesi-se-jos-bolji-kolovoz-2560122

U srpnju je ostvareno 50 posto turističkog prometa iz istog razdoblja 2019., dok se bolji rezultati smiješe za kolovoz, ali i rujan i listopad. Ovog se ljeta odredišta za odmor biraju u posljednji čas.

Odlično, a špica je sezone

https://www.glasistre.hr/hrvatska/u-istri-nema-novozarazenih-738394

Ignore: KressoM, delux

Valamarovi hoteli i kampovi na Kvarneru na razini 2019. https://www.index.hr/vijesti/clanak/kvarner-je-pun-imamo-skoro-iste-rezultate-kao-2019-nema-slobodnih-kreveta/2295666.aspx

Samo jos Dubrovnik kaska.

Vidim eksplozije odusevljenja raznim natpisima u tisku.To me podsjeca na proslu godinu kada su pojedinci licitirali postotcima i ciframa od najmanje 70-80% u odnosu na 2019 i sl. pa na koncu ispalo 30% popunjenosti hotela.Vjerujem da ce ova godina biti bolja,mozda i znatno bolja,ali u financijskom smislu neznam dali ce biti uopce moguce poslovati sa dobiti u odnosu na cijelu godinu.2Q je takav kakav je i bilo kakvo relativiziranje je smijesno.

Bitne su samo brojke koje se vide u izvjescima i treba ih pricekati mirno i stalozeno i tek tada mozemo “izvoditi” neke “opipljive” zakljucke.

Koliki je bio minus u 2Q 2020? Ja mislim 300 mil kuna. Neka me ispravi netko ako zna bolje. To mi je u sjecanju.

Cini mi se da je sada ipak bolje.

Ne znam hoce li biti godina u plusu. Sve ovisi o 3Q. 4Q ionako nije relevantan za nas turizam.

Valamarovi hoteli u Makarskoj puni i traži se soba više

Velika gužva u Makarskom primorju, objavljen broj turista. Ludnica i u prometu


 

Hoteli posluju s vrlo rijetkim slobodnim sobama samo za noć ili dvije pa se za nastavak ljetovanja preporučuje prethodna rezervacija smještaja.

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2295774

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Marielena, 07.08.2021. u 14:47

Koliki je bio minus u 2Q 2020? Ja mislim 300 mil kuna. Neka me ispravi netko ako zna bolje. To mi je u sjecanju.

Cini mi se da je sada ipak bolje.

Ne znam hoce li biti godina u plusu. Sve ovisi o 3Q. 4Q ionako nije relevantan za nas turizam.

Ali 4Q je jako relevantan za cjelokupne godisnje rezultate.Morate imati u vidu i (pozamasne)dugove na koje morate placati uz redovnu otplatu i kamate,a kako to u konacnici izgleda mozete znati tek u godisnjem izvjescu.Postsezona je isto bitna,a koliko je meni poznato imaju i neki hotel u Austriji.Mora se placati i “hladni pogon” i kada hoteli ne rade,zar ne?Dakako,biti ce super da se sezona ne prekida u kolovozu i to ce znatno utjecati na rezultate.Za sada , ide to dobro.

Usporedite HIMR i RIVP. Cijena po kojoj je AZ platio HIMR bliža je onoj po kojoj je kupljeno Sunce nego po kojoj se trguje RIVP. A HIMR je kćer od RIVP

bisakovi, 07.08.2021. u 13:56
Vidim eksplozije odusevljenja raznim natpisima u tisku.To me podsjeca na proslu godinu kada su pojedinci licitirali postotcima i ciframa od najmanje 70-80% u odnosu na 2019 i sl. pa na koncu ispalo 30% popunjenosti hotela.Vjerujem da ce ova godina biti bolja,mozda i znatno bolja,ali u financijskom smislu neznam dali ce biti uopce moguce poslovati sa dobiti u odnosu na cijelu godinu.2Q je takav kakav je i bilo kakvo relativiziranje je smijesno. Bitne su samo brojke koje se vide u izvjescima i treba ih pricekati mirno i stalozeno i tek tada mozemo “izvoditi” neke “opipljive” zakljucke.
A sto vrijedi, kada su brojke u izvjescima koje spominjete takve da eksplicitno pobijaju i otklanjaju vase “bojazni” o popunjenosti hotela i financijskom rezultatu, ali se vi i dalje po obicaju pravite Englez i tendenciozno ih ignorirate. Badava vam ovi vasi plasiteljski pamfleti, necete vise nikad vidjeti cjenovne razine kojima se nadate.

klaster, 07.08.2021. u 21:30

 





bisakovi, 07.08.2021. u 13:56



Vidim eksplozije odusevljenja raznim natpisima u tisku.To me podsjeca na proslu godinu kada su pojedinci licitirali postotcima i ciframa od najmanje 70-80% u odnosu na 2019 i sl. pa na koncu ispalo 30% popunjenosti hotela.Vjerujem da ce ova godina biti bolja,mozda i znatno bolja,ali u financijskom smislu neznam dali ce biti uopce moguce poslovati sa dobiti u odnosu na cijelu godinu.2Q je takav kakav je i bilo kakvo relativiziranje je smijesno. Bitne su samo brojke koje se vide u izvjescima i treba ih pricekati mirno i stalozeno i tek tada mozemo “izvoditi” neke “opipljive” zakljucke.


A sto vrijedi, kada su brojke u izvjescima koje spominjete takve da eksplicitno pobijaju i otklanjaju vase “bojazni” o popunjenosti hotela i financijskom rezultatu, ali se vi i dalje po obicaju pravite Englez i tendenciozno ih ignorirate. Badava vam ovi vasi plasiteljski pamfleti, necete vise nikad vidjeti cjenovne razine kojima se nadate.

 

Ne nadam se ja nikakvim cjenovnim razinama niti mislim kupovati ovu dionicu obzirom na dugove.U kojem to izvjescu Vi vidite pozitivno poslovanje tvrtke nakon “dolaska korone”?

Vi zivite u nekom paralelnom svijetu i “hranite se nekim medijskim natpisima”.Meni je to sve nebitno.Bitne su realne brojke i rezultati.

bisakovi, 08.08.2021. u 11:59
Ne nadam se ja nikakvim cjenovnim razinama niti mislim kupovati ovu dionicu obzirom na dugove.U kojem to izvjescu Vi vidite pozitivno poslovanje tvrtke nakon “dolaska korone”?

Vi zivite u nekom paralelnom svijetu i “hranite se nekim medijskim natpisima”.Meni je to sve nebitno.Bitne su realne brojke i rezultati.

Nisu vama bitne “realne brojke i rezultati”, nego vam je bitno pokusati njima ovdje manipulirati, jer silom zelite prikazati situaciju u turizmu i Valamaru katastrofalnom. Ako vam sama kompanija u svom zadnjem izvjescu napise da je u srpnju 2021. godine ostvarila oko 90% PRIHODA pansiona u usporedbi s realizacijom istog mjeseca 2019. godine, onda vas “eksplozije odusevljenja raznim natpisima u tisku” nemaju sto “podsjecati na proslu godinu kada su pojedinci licitirali postotcima i ciframa od najmanje 70-80% u odnosu na 2019 i sl. pa na koncu ispalo 30% popunjenosti hotela.“ 

Vidjeli ste to u izvjescu, pa i ja sam to postao ovdje na forumu, ali vi ne vidite ono sto vam se stavi pred nos, jer naprosto to NE ZELITE vidjeti. Ali ni to vam nije dovoljno, nego naprotiv – nas ostale sizofreno optuzujete da “zivimo u nekom paralelnom svijetu” i da se “hranimo” tamo “nekim” “medijskim natpisima”.

Je li onda i svi autori tih “nekih medijskih natpisa” “zive u nekom paralelnom svijetu”? A da nas malo za promjenu prestanete podcijenjivati? Nema sanse, zar ne?

Nikad, ali nikad necete imati prilike kupovati Valamar na vasih famoznih 10-15 kuna.

New Report

Close