RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 17:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

‘NE ŽELIMO NIKOGA!’ Izgleda da ovu europsku zemlju čeka turističko samoubojstvo – strancima ‘spustili rampu’ do kraja ljeta

Hrvatska i ovo ljeto ce biti najtrazenija destinacija.

https://www.seebiz.eu/trzista/htz-na-stranim-trzistima-suradnja-s-pet-agencija-u-veljaci-sigurnosne-oznake/250025/

@sonda,

Nema nikakvog smisla. Nalazimo se u svijetu gdje su glavni epidemiolozi matematicar Bakic i Lauc koji nema bas previse veze sa epidemiologijom. I jos k tome sve njegove kolege tvrde da nema niti jedan znanstvenik iz tog podrucja koji se s njim slaze ali eto. Followera od ove dvojce x puta vise od nekih puno pametnijih ljudi a cini se da je tako i ovdje. Glava duboko u pijesak. Optimizam veci nego prosle godine a situacija nimalo bolja. Zarazenih i mrtvih puno puno vise, nitko vise i ne spominje mogucnost magicnog nestajanja virusa, toliko cekano cijepivo je izgleda samo sigurno. Koliko je efikasno a pogotovo koliko moze zaustaviti epidemiju je vrlo upitno.

U tom svijetlu iz ove perspektive ne vidim bas nikakve razlike za sljedecu sezonu u odnosu na kakva je bila prosla. Vjerujem da ce svi biti i puno oprezniji jer neoprez u kolovozu i rujnu smo platili sa 4000 mrtvih and counting. Vjerovatno ce na kraju biti 8000 jer linija silaza ide vrlo slicnom putanjom kao i uzlaza.

Dosad se niti jedna prognoza od ovih optimisticara nije ostvarila. Ama bas niti jedna. Niti je sezona bila uspjesna, niti je virus nestao, niti ga ubijaju UV zrake dovoljno, niti je cijepivo doslo u 9. mj, niti cemo se any time soon procijepiti.

Guru je bio uvijek optimistican. I na ptkm i na ddjh i varteksu i rizu i vupiku (gdje jos nije?).Isto tako je u kombinaciji sa Laucom jako optimistican od proljeca a situacija sve gora i gora..

Jedino sta se cijena dionice nije strmopizdila. Ja sam je ocekivao (ne i cekao) na nizim razinama ali bome ne vidim ni neki bas triger za neki rast preko 30.

Vidim ovdje i dalje svatko svoju pricu plete 🙂

Nisam bas dugo nista pisao jer je besmisleno pa da vidim sta se ovdje dogadja. Dakle od proljeca jos pa do danas situacija ne da ide na bolje nego nazalost na GORE. KAd smo prosle godine (neki) govorili (ne jer smo pametni nego jer slusamo struku a ne Bakica i slicne) da je i naredna sezona upitna bilo je takvih kao klaster i slicni koji su naravno slusajuci vise teoreticare zavjera zeljeli vjerovati u nesto drugo.

E pa drugovi, situacija skoro 8mj od mog posljednjeg javljanja nije bas nimalo bolja. Ova sezona visi jednako kao i prosla  a prosle kao sto znamo su bili prilicni minusi.

Cijepivo (izaslo ranije nego sta sam ocekivao) nece jos dugo ako ce ikada biti rijesenje za ovu situaciju. Sve kao sta je nas epidemiolog koreanac najavio jos u svibnju (“taman da se i nadje cijepivo koliko ce trebali da ga se proizvede pa procijepi pa utrke za dozama itd. itd”).

Virus je jos itekako prisutan. Vise cak nema niti onih koji govore da bi samo tako mogao nestati, cijepiva ako i budu efikasna dugo ce jos proci dok se svi ne cijepe. U ovoj sezoni se to sigurno nece desiti. Pricice o sezonalnosti i prokuzenosti puse samo idioti a sire ih najvise dvojca najistaknutijih (jedan potpuni sarlatan i sa stanovista formalnog obrazovanja a drugi sa strucnog).

 

Ej kolega Dunlop, pa ti si živ. Falio si..

Ja sam odustao od pisanja, ovdje se valjaju takve budalaštine da to nisu istine.

S tobom se slažem u potpunosti. Nitko ne spominje nove sojeve virusa, kao da ne postoje. Sve se gleda kroz ružičaste naočale, a situacija je baš grda. Ma… ne da mi se ni počinjati.

Drago mi je da si se javio.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Dunlop, 23.01.2021. u 18:55

Vidim ovdje i dalje svatko svoju pricu plete 🙂

Nisam bas dugo nista pisao jer je besmisleno pa da vidim sta se ovdje dogadja. Dakle od proljeca jos pa do danas situacija ne da ide na bolje nego nazalost na GORE. KAd smo prosle godine (neki) govorili (ne jer smo pametni nego jer slusamo struku a ne Bakica i slicne) da je i naredna sezona upitna bilo je takvih kao klaster i slicni koji su naravno slusajuci vise teoreticare zavjera zeljeli vjerovati u nesto drugo.

E pa drugovi, situacija skoro 8mj od mog posljednjeg javljanja nije bas nimalo bolja. Ova sezona visi jednako kao i prosla  a prosle kao sto znamo su bili prilicni minusi.

Cijepivo (izaslo ranije nego sta sam ocekivao) nece jos dugo ako ce ikada biti rijesenje za ovu situaciju. Sve kao sta je nas epidemiolog koreanac najavio jos u svibnju (“taman da se i nadje cijepivo koliko ce trebali da ga se proizvede pa procijepi pa utrke za dozama itd. itd”).

Virus je jos itekako prisutan. Vise cak nema niti onih koji govore da bi samo tako mogao nestati, cijepiva ako i budu efikasna dugo ce jos proci dok se svi ne cijepe. U ovoj sezoni se to sigurno nece desiti. Pricice o sezonalnosti i prokuzenosti puse samo idioti a sire ih najvise dvojca najistaknutijih (jedan potpuni sarlatan i sa stanovista formalnog obrazovanja a drugi sa strucnog).

 

Potpisujem sve receno, ali bilo sta racionalno napisati u ovaj thread pored nekolicine “strucnjaka” koji barataju “cinjenicama” je kao bacanje bisera pred svinje.

 

Btw pozdrav iz jednog Valamar resorta gdje nas boravi 4ero za 9eur po glavi dnevno (nije tipfeler) ibpopunjenost je ravno 5%…. Ali ubit ce podsezona i u sezoni ce doci 50% vise turista nego u 2019…I kamen ingrad ce se vratiti i odmah osvojiti 1. HNL

Meshetar, 24.01.2021. u 09:54

Potpisujem sve receno, ali bilo sta racionalno napisati u ovaj thread pored nekolicine “strucnjaka” koji barataju “cinjenicama” je kao bacanje bisera pred svinje.

Svagdje je tako postalo. Znanost je ljudima postala sve odbojnija jer nemaju pojma kako to funkcionira i kako prepoznati sarlatane koji imaju puno vise followera nego ljudi koji znaju sta pricaju. Iako i te face i twiter objave i followeri prilicno znaju zavarati kad u stvarnom svijetu vidimo da ipak vecina ljudi slusa preporuke.

Nekima je bilo jako smjesno kad smo u 6. mj. govorili da ne samo da je 2020. upitna nego i sljedeca godina. Bili smo drukeri. Jedino dobro sta se dogodilo je da cijena dionice ipak nije potonula ali gdje je tu optimizam za ikakav rast?

Ljudi puno energije se trosi na spekulacije. Zatvoreno je pola planete, svi trpe i svima je jasno da stvar ne moze trajati trajno.

Ocigledno je da je kod nas epidemija kolabirala i nadam se da neko ne misli da je to zato sto kafici ne rade i sto su zatvorili pizzerije i teretane.

Ista stvar je i u srbiji (kojoj je iaporuceno 2 mil cjepiva) i Bosni koja je bolja od Hr.

Ja sam jako dokupio kad je vladala najveca euforija po 19 kn (malo i sretno) i spreman sam ovo cekati koliko god. Nece zaraditi niko ko kupuje kad svi kupuju. Razmisljajte bar pola koraka unaprijed.

 

@Milinko86

O kolabiranju epidemije pricaju samo sarlatani. Znanost ima POTPUNO suprotno misljenje i cinjenice se nece promijeniti jer se to tebi ne svidja. Prokuzenost je jos uvijek jako mala (gdje su je god mjerili), gdje se god mjere popuste (Irska, VB, itd..primjera je i previse) virus se razbukta.

Neki od proljeca pricaju da je gotovo i da trebamo “otvoriti sampanjac”. A gdje smo sada?

Nemoj slusati bezveznjake.

Stanford study: Lockdowns have no clear benefit

Stanford study: Lockdowns have no clear benefit

 

 

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Forumas.

Ljudi ce putovati prvenstveno koliko situacija dozvoli a ne koliko bi oni htjeli. Da je svima pun kufer je ali to im je vec i sada pa nitko nikuda ne putuje jel tako? Jesi putovao kuda ovih mjeseci? Ja jesam (i neki dan letio avionom) i mogu ti reci da su skijalista zatvorena, aerodromi prazni, vlakovi isto tako gdje god sam bio.  Mjere su prilicno stroge i ljudima se u takvim uvjetima bas i ne putuje plus ekonomski prosjecno sigurno stojimo losije i losije.

Prosle sezone je bio dovoljan jedan incident u 8. mj. da nam je turizam naprasno prekinut na vrhuncu sezone. Ti mislis da ce Austrijanci, Talijani, Njemci, Slovenci i ostali zatvoriti svoja skijalista da bi ispraznili svoje dzepove a onda ce pustiti turiste kod nas da bi napunili nase a koronu vratili sebi? To bi bio zbilja vjerovali ili ne potez.

Imam pitanje:

 

Koliko je iznos (u HRK i %kapaciteta) zamjenjenih individualnih rezervacija u 2020 za vauchere u 2021? Nije nigdje navedeno u 1H rezultatima?

 

To su knjigovodstveno prihodi zabiljezeni u 2020., a koji ce se realno desiti u 2021. Prevedeno za taj iznos je smanjen prihod u 2021 i vec zauzet kapacitet koji ne moze biti ponovno naplacen u 2021.

 

Ova ekipa sto barata “cinjenicama” sigurno je ovo uzela u obzir prilikom svojih rozih “projekcija”

mislim da svi, ozbiljniji investitori znaju kakva je situacija i sto nas ocekuje u prvom kvartalu a i vezano za cjepivo, ali mislim i da svi ozbiljniji investitori su upoznati sa kapacitetom ove kompanije sto se poslovanja u buducnosti tice. Pa sad nek svi procjene da li je ova cijena dobra za uaganje ili ne

gonzales, 26.01.2021. u 22:29

mislim da svi, ozbiljniji investitori znaju kakva je situacija i sto nas ocekuje u prvom kvartalu a i vezano za cjepivo, ali mislim i da svi ozbiljniji investitori su upoznati sa kapacitetom ove kompanije sto se poslovanja u buducnosti tice. Pa sad nek svi procjene da li je ova cijena dobra za uaganje ili ne

 

dobra cijena za kupiti ripv bila je donedavna oko 25 kn, a odlična za ulaganje bila je u ožujku kad je rivp bila oko 20 kn, čak i ispod toga! tako da sadašnjih 30 kn više NIJE dobra za ulaganje, osim ako gledaš horizont od 3-5 godina, ali tko zna što se do tada može dogoditi s turizmom

kodiaq, 27.01.2021. u 12:43

 





gonzales, 26.01.2021. u 22:29



 

mislim da svi, ozbiljniji investitori znaju kakva je situacija i sto nas ocekuje u prvom kvartalu a i vezano za cjepivo, ali mislim i da svi ozbiljniji investitori su upoznati sa kapacitetom ove kompanije sto se poslovanja u buducnosti tice. Pa sad nek svi procjene da li je ova cijena dobra za uaganje ili ne

 



 

 

dobra cijena za kupiti ripv bila je donedavna oko 25 kn, a odlična za ulaganje bila je u ožujku kad je rivp bila oko 20 kn, čak i ispod toga! tako da sadašnjih 30 kn više NIJE dobra za ulaganje, osim ako gledaš horizont od 3-5 godina, ali tko zna što se do tada može dogoditi s turizmom

Sa turizmom kod nas? Pa obzirom da smo vidjeli koliko su ljudi u pandemiji bili zainteresirani za Jadran, uporedo sa drugim zemljama, ja pretpostavljam da turizam kod nas osim virusa, moze zaustaviti jos tsunami, potres, neki teroristicki napad koji se desio u Egiptu npr prije puno godina…a sad ako cemo pisat o nekim apokalipticnim scenarijama u europi i svijetu, sumnjam da ce nam cijena dionice nesto znaciti

New Report

Close