RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 15:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.









 



 

Kakve veze ima koliko je turista u Hrvatskoj sa popunjenosti Valamara?Puno ih  ima svoje vikendice.

Mnogi su u privatnom smjestaju.

A kako nema? Pa moraju se uzeti neki parametri, otprilike znamo koliko je turista izabralo hotele, postoje brojke za 7. I 8. mjesec, nece se bitno razlikovati ni za 9.-ti, uzmemo i to da je vecina smjestajnih kapaciteta Valamara u Istri i Kvarneru, da Valamar ima bolje smjestajne jedinice, i onda dodemo do nekog postotka, koji nije sigurno 15 %. Naravno da ne pricam o necem egzaktnom, al je glupo reci da na valamar ne utjece je li u Hrvatskoj milion turista ili 100 000.

Vodnjanski Infobip je najbolji u kategoriji srednjih izvoznika, a solinski AD Plastik u konkurenciji velikih tvrtki. Uz AD Plastik, u najužoj konkurenciji za najboljeg izvoznika među velikim tvrtkama bili su i Pliva i Valamar Rivijera. 

https://novac.jutarnji.hr/restart-biznis/ad-plastik-najbolji-izvoznik-medu-velikim-tvrtkama-pliva-najinovativnija/10471417/

bisakovi, 09.09.2020. u 10:44

 





forumas., 08.09.2020. u 21:42



 

S 8.mj. turizam je na preko 50% prošlogodišnjeg.

Kakva korona sljedeće godine?? Pa kad je ovo ljeto bilo ovoliko turista, zar bi dogodine trebalo biti manje??

Pa vidimo da se više nitko ne boji korone jer su simptomi slabiji nego kod najobičnije prehlade, a plus cjepiva su praktički tu (rusko jako dobro i gotovo već spremno).

 

 



 

Nema nikakve sanse ,po meni,da broj bude veci od 40% sa kolovozom,a prosjecno na razini cijele godine mozda 30-35%.50% jednostavno je neostvarivo pod ovim okolnostima,po meni.

Po meni,ova godina je manje vise gotova,ali kakva ce biti slijedeca i mozda 2022?Tu bi mogao biti mozda veci problem????

A zasto bi bio veci problem? Imali smo lockdown, vise ga necemo imati, imamo 14-to dnevnu karantenu, uskoro je necemo imati, nego 5-to dnevnu, rusi su razvili cijepivo koje je po svemu sudeci dobro, jos 3 firme su pri kraju razvoja. Je li vi imate dionice Valamara ili, vidim da samo Valamar komentirate, a komentari su vam veoma negativni, granice sa necim i gorim, pa mi nije jasno?

@Klaster
Sa ovim zadnjim brojkama se slažem, samo je pitanje kako ih inpretiramo.

I prema mojim informacijama Valamar je u Srpnju ostvario 51% lanjskog rezultata u prodanim jedinicma, što je 280.000 prodanih smještajnih jedinica. Kampovi su bili na 70%, a hoteli na 30%. Kolovoz je bio i bolji, tako da vjerujem da je g. Wurmbock govorio o baš ta dva mjeseca, i da bi Kolovoz stvarno prešao 50% lanjske popunjenosti u hoteli, da nije došlo do otkazivanja rezervacija zbog crvenih listi.

Prema HTZ-u je Srpanj u Hrvatskoj na 61%, tako da i tu vidimo taj gap od cca 10%.

Kolovoz je prema HTZ-u na 65% od lani, tako da mi je teško vjerovati da je Valamar mogao biti na više od 60%.

Rujan već sada vidimo da će biti lošiji od špice (u usporedbi sa prošlom godinom).

 

Dobar marketing za malo ulaganje, a opet lijepo i humanitarno

https://www.glasistre.hr/istra/valamar-donirao-vizire-poreckim-osnovnim-skolama-vide-usta-i-lakse-razumijeva-govor-i-mimika-lica-sto-je-posebno-vazno-za-ucenike-pri-pracenju-nastave-665376

haricoin, 09.09.2020. u 11:30

@klaster

Izvještaj za prvih 6 mjeseci kaže slijedeće:

Noćenja na nivou Hrvatske: 29,13% u odnosu na prošlu godinu (Hoteli 15,84%, Kampovi 28,17%)

Noćenja u Valamaru: 16,93% u odnosu na prošlu godinu

Nemam podataka koji bi me uvjerili da se slična razlika neće vidjeti i u izvještajima za Q3 i Q4, tako da bi ja brojke koje se pojavljuju u medijima, do objave izvještaja, uzimao sa rezervom.

S obzirom na podatke koje posjedujem, očekujem prihode Valamara na kraju godine na otprilike 30-35% lanjskih, što bi s obzirom na potpore države moglo rezultirati pozitivnom ebitda čak i do 100 mio kn. Rano je još za reći što će biti slijedeće godine, tako da ću za ponovni jači, dugoročni ulazak u dionicu sačekati kraj godine, ako ne prodaju Pical. Vjerujem da će me cijena čekati na ovim razinama.


13.7. broj turista u Istri: 52% (https://www.glasistre.hr/turizam/najnovije-turisticke-brojke-istra-je-na-pola-prometa-u-odnosu-na-proslu-godinu-od-vecih-destinacija-najbolje-stoji-rovinj-a-od-manjih-jedno-mjesto-je-na-cak-91-posto-lanjskih-rezultata-654549)


13.7. Q2 izvjestajni broj turista u Valamaru: preko 30.000 (52% popunjenosti)


25.8. Wurmbock: 50% hoteli, 70% kampovi (https://www.index.hr/vijesti/clanak/austrijski-suvlasnik-valamara-stavljanje-hrvatske-na-crvenu-listu-je-pretjerano/2207860.aspx)


25.8. HTZ: 67% (https://www.vecernji.hr/biznis/otislo-200-000-turista-ali-na-jadranu-ih-jos-pola-milijuna-1426327)


Tesko je vjerovati da laze Wurmbock, Valamar izvjesce ili HTZ.


Ukupni godisnji prihodi su druga stvar, ali je preuranjeno o njima govoriti. Ipak, vjerujem da su veci od vase spekulacije. Cijena dionice? Pitanje je hoce li ona cekati vas ili vi nju…

haricoin, 09.09.2020. u 15:45

@klaster Sa ovim zadnjim brojkama se slažem, samo je pitanje kako ih inpretiramo.

I prema mojim informacijama Valamar je u Srpnju ostvario 51% lanjskog rezultata u prodanim jedinicma, što je 280.000 prodanih smještajnih jedinica. Kampovi su bili na 70%, a hoteli na 30%. Kolovoz je bio i bolji, tako da vjerujem da je g. Wurmbock govorio o baš ta dva mjeseca, i da bi Kolovoz stvarno prešao 50% lanjske popunjenosti u hoteli, da nije došlo do otkazivanja rezervacija zbog crvenih listi.

Prema HTZ-u je Srpanj u Hrvatskoj na 61%, tako da i tu vidimo taj gap od cca 10%.

Kolovoz je prema HTZ-u na 65% od lani, tako da mi je teško vjerovati da je Valamar mogao biti na više od 60%.

Rujan već sada vidimo da će biti lošiji od špice (u usporedbi sa prošlom godinom).

 

U austrijskom izvorniku (25.8.) stoji slijedece:” Kako trenutno ide vaš posao?Wurmboeck: Jako različito. Primjerice, u Dubrovniku su otvorena dva od naših pet hotela. Od kraja srpnja ponovno se leti za grad i od tada imamo oko 30 posto popunjenosti u odnosu na prethodnu godinu. U Istri smo s hotelima trenutno na oko 50 posto. Kampovi su bolji, imamo oko 70 posto. Što se tiče hotela, nadali smo se da ćemo u kolovozu postići prosječno 50 posto. To više neće biti moguće zbog upozorenja za putovanje.”

Iz Q2 izvjesca znamo da 13.7. Valamar ima 52% popunjenosti, a iz HTZovih podataka znamo da je broj turista (osobito u Istri) brzo rastao (sve do 25.8. kada i Wurmboeck objavljuje podatke), pa je ukupni Valamarov srpanjski prosjek popunjenosti vjerojatno bio visi od onog sredinom srpnja. Vrlo lako je moguce da nije bio nizi od opceg prosjeka srpnja (61%), mozda cak i visi obzirom na preteziti broj smj. jedinica (osobito luksuznijih) otvorenih na Sjeveru.

Kolovoz je bio i bolji od srpnja, pa je tako 25.8. bio na 67% opce popunjenosti. Wurmboeck kaze da su valamar sjeverni hoteli na isti dan na 50%, juzni na 30%, a kampovi na 70%. I to nakon sto su turisti mahom rastjerani crvenim listama, sto znaci da je popunjenost Valamar hotela prije toga bila veca, opet vjerojatno (bar?) koliko i opca popunjenost u kolovozu. Stoga smo kolovoz na kraju zavrsili na opcih 65%, a toliko je vjerojatno u kolovozu bilo i u Valamaru. Naravno, tesko je staviti ruku u vatru za ovu procjenu, ali je lako moguca. Hocu reci, vasa pretpostavka o gapu je prilicno diskutabilna. Osim ako nemate neke dodatne konkretne podatke koje bih, u tom slucaju, rado vidio.

Sve u svemu virus kao i gripa, samo sve prenapuhano..

Znam par ljudi od 30 do 40 godina starosti koji su imali i preboljeli doma u izolaciji, te je isto kao da imaš gripu, sve te boli , kašlješ i to je sve, za starije ljude sa slabijim imunitetom i sa nekom bolešću koju već imaju je naravno smrtonosan covid..

Kako smo i pretpostavljali sezona 2021 odlična, možda čak i bolja od 2019.

 

kicancro, 09.09.2020. u 13:08




bisakovi, 09.09.2020. u 10:44

Po meni,ova godina je manje vise gotova,ali kakva ce biti slijedeca i mozda 2022?Tu bi mogao biti mozda veci problem????



 



 

A zasto bi bio veci problem? Imali smo lockdown, vise ga necemo imati, imamo 14-to dnevnu karantenu, uskoro je necemo imati, nego 5-to dnevnu, rusi su razvili cijepivo koje je po svemu sudeci dobro, jos 3 firme su pri kraju razvoja.

Rusko cjepivo, kaze veceras Djikic, ali i najugledniji medicinski casopis The Lancet, je zaista djelotvorno. Konacno cjepivo se izvjesno ocekuje pocetkom iduce godine, a Lauc (u istom linku) tvrdi da je pandemija gotova najkasnije do iduceg proljeca ili putem cjepiva ili putem imuniteta krda stecenog dotada prokuzenoscu 30-40%. https://zimo.dnevnik.hr/clanak/znanstvenik-djikic-komentirao-stanje-s-epidemijom-u-hrvatskoj-brojke-nas-ne-pokazuju-u-dobrom-svjetlu-u-europi—619811.html

Zanimljivo – identicno ocekivanje vec anticipiraju i svjetska dionicka trzista. https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/jesu-li-dionicka-trzista-pocela-vjerovati-da-ce-imunitet-krda-zaustaviti-pandemiju/10473154/

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2020__119202091954.pdf

 

Kada NO kupuje, to bi trebao biti dobar znak

Gospodin Markoč se natrpao sa 17.000 🙂 pa Vi prodajte 🙂

sitnariba, 11.09.2020. u 09:42

Gospodin Markoč se natrpao sa 17.000 🙂 pa Vi prodajte 🙂

Nemojte se toga držati, to ne kupuju vlastitom lovom

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Kako sam napisao danas ujutro sve prenapuhano , tko se natrpao, natrpao se 🙂 tko nije neka plaće i kuka kako Valamar ne valja  🙂

https://www.seebiz.eu/trzista/turisticki-pad-znatno-manji-od-ocekivanog/240723

VoraX, 11.09.2020. u 11:24

 





sitnariba, 11.09.2020. u 09:42



 

Gospodin Markoč se natrpao sa 17.000 🙂 pa Vi prodajte 🙂

 



 

Nemojte se toga držati, to ne kupuju vlastitom lovom

Nego cijom? U pitanju je 55.000 eura, a ne lipa.

Podrav ekipa, evo jedna dobra vijest upravo objavljena u Jutarnjem listu. Pad je manji od ocekivanog, naime u periodu od sijecnja do kolovoza je ostvareno 47,5 mil nocenja sto je  53% razine prometa u odnosu na lani. Što se pak tiče prometa po vrsti smještaja za srpanj i kolovoz najviše je ostvareno u objektima u domaćinstvu i OPG-u (2.500.448), a slijede hoteli (925.118) i kampovi (876.171). Najbolje lokacije su; Vir, Rovinj, Medulin, Crikvenica i Porec.

New Report

Close