RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.04.2024. u 22:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,21
92.939
17,837
5,20
5,22
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://www.glasistre.hr/hrvatska/preko-milijun-stranaca-najavilo-dolazak-u-hrvatsku-652071

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Bilo tko kaže da je trenutno dobro ulagati u turizam po trenutnim cijena, stvarno ne zna pravu situaciju na terenu ili je (oprostite na izrazu) glup.

 

Situacija je loša i likvidnost je upitna.

RIVP-u dokapitalizacija “ne gine” a svi dobro znate što će to značiti za cijenu dionice

 





klaster, 30.06.2020. u 21:29



Ako se zna da su granice gotovo svih drzava bile zatvorene do polovine lipnja, onda je ovaj lipanj kao 30% proslogodisnjeg lipnja sjajan rezultat. A ovaj vikend, kao 96% proslogodisnjeg zapravo znaci da su turisti poceli dolaziti u tolikom broju kao da korona krize uopce vise nema, sto je vjerojatno bitan indikator koji anticipira buduce ponasanje turista tokom sezone. I to je znacaj i poanta ove vikend usporedbe. Naravno, to se zasada odnosi na Istru i Kvarner gdje su gotovo svi smjestajni kapaciteti Valamara, ali sto nam je na ovoj temi jedino bitno.

Ocekujem, ipak, i daljnje “prelijevanje” takvog povoljnog razvoja situacije i prema juznijim tur. objektima i krajevima, osobito nastupajucim uvodjenjem avio-linija, ceskih vlakova, pa i otvaranjem granice s BiH.



Ma Istra je svijet za sebe. Bio sam ovih dana u Poreču, Rovinju i Puli i gostiju je puno, vidi ih se po plažama, ulicama, kafićima. Naravno, maske se nose svuda, ali strancima je to sasvim normalno. Tako da će sezona, što se Istre tiče, biti puuno bolja od očekivanja, vjerujem 50-60% od rezultata iz 2019. (naravno ako se ne dogodi nešto baš loše i neočekivano). No, što se ide južnije, to je gore jer zapadni gosti žele brzo doći do destinacije i ako zatreba, brzo se vratiti, a Istra im je nadohvat ruke i to se vidi dok je Dalmacija puno dalje i puno rizičnija, pogotovo zbog blizine granice s Bosnom gdje je dosta zaraženih.

Ignore: KressoM, delux

avax10, 01.07.2020. u 15:44

 





klaster, 30.06.2020. u 21:29



 

Ako se zna da su granice gotovo svih drzava bile zatvorene do polovine lipnja, onda je ovaj lipanj kao 30% proslogodisnjeg lipnja sjajan rezultat. A ovaj vikend, kao 96% proslogodisnjeg zapravo znaci da su turisti poceli dolaziti u tolikom broju kao da korona krize uopce vise nema, sto je vjerojatno bitan indikator koji anticipira buduce ponasanje turista tokom sezone. I to je znacaj i poanta ove vikend usporedbe. Naravno, to se zasada odnosi na Istru i Kvarner gdje su gotovo svi smjestajni kapaciteti Valamara, ali sto nam je na ovoj temi jedino bitno.

Ocekujem, ipak, i daljnje “prelijevanje” takvog povoljnog razvoja situacije i prema juznijim tur. objektima i krajevima, osobito nastupajucim uvodjenjem avio-linija, ceskih vlakova, pa i otvaranjem granice s BiH.

 



Ma Istra je svijet za sebe. Bio sam ovih dana u Poreču, Rovinju i Puli i gostiju je puno, vidi ih se po plažama, ulicama, kafićima. Naravno, maske se nose svuda, ali strancima je to sasvim normalno. Tako da će sezona, što se Istre tiče, biti puuno bolja od očekivanja, vjerujem 50-60% od rezultata iz 2019. (naravno ako se ne dogodi nešto baš loše i neočekivano). No, što se ide južnije, to je gore jer zapadni gosti žele brzo doći do destinacije i ako zatreba, brzo se vratiti, a Istra im je nadohvat ruke i to se vidi dok je Dalmacija puno dalje i puno rizičnija, pogotovo zbog blizine granice s Bosnom gdje je dosta zaraženih.

 

Upravo tako, iako pokretanjem aviolinija ovih dana, mislim da ce i Dalmacija doci na svoje.

Medjutim ima jedna stvar koja treba ipak ds veseli nas turisticki sektor, ne samo ove godine nego i ubuduce, a to je cinjenica da nam ljudi vjeruju i mislim da ulaganje u ovaj sektor nije bacanje novaca, kako neki to govore.

Možda u sektoru ima poduzeća koja imaju zalihu kapitala ili sporedne djelatnosti kojima mogu premostiti krizu, ali Valamar je na respiratoru . Zbog svoje veličine , i duga, postaje slučaj . Mislim da će na jesen, ukoliko ne uspiju odgoditi kredite, polako početi čerupanje imovine .

 

 

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, 01.07.2020. u 22:33

Možda u sektoru ima poduzeća koja imaju zalihu kapitala ili sporedne djelatnosti kojima mogu premostiti krizu, ali Valamar je na respiratoru . Zbog svoje veličine , i duga, postaje slučaj . Mislim da će na jesen, ukoliko ne uspiju odgoditi kredite, polako početi čerupanje imovine .

 

 

To ti misliš!

avax10, 01.07.2020. u 15:44

 





klaster, 30.06.2020. u 21:29



 

Ako se zna da su granice gotovo svih drzava bile zatvorene do polovine lipnja, onda je ovaj lipanj kao 30% proslogodisnjeg lipnja sjajan rezultat. A ovaj vikend, kao 96% proslogodisnjeg zapravo znaci da su turisti poceli dolaziti u tolikom broju kao da korona krize uopce vise nema, sto je vjerojatno bitan indikator koji anticipira buduce ponasanje turista tokom sezone. I to je znacaj i poanta ove vikend usporedbe. Naravno, to se zasada odnosi na Istru i Kvarner gdje su gotovo svi smjestajni kapaciteti Valamara, ali sto nam je na ovoj temi jedino bitno.

Ocekujem, ipak, i daljnje “prelijevanje” takvog povoljnog razvoja situacije i prema juznijim tur. objektima i krajevima, osobito nastupajucim uvodjenjem avio-linija, ceskih vlakova, pa i otvaranjem granice s BiH.

 



Ma Istra je svijet za sebe. Bio sam ovih dana u Poreču, Rovinju i Puli i gostiju je puno, vidi ih se po plažama, ulicama, kafićima. Naravno, maske se nose svuda, ali strancima je to sasvim normalno. Tako da će sezona, što se Istre tiče, biti puuno bolja od očekivanja, vjerujem 50-60% od rezultata iz 2019. (naravno ako se ne dogodi nešto baš loše i neočekivano). No, što se ide južnije, to je gore jer zapadni gosti žele brzo doći do destinacije i ako zatreba, brzo se vratiti, a Istra im je nadohvat ruke i to se vidi dok je Dalmacija puno dalje i puno rizičnija, pogotovo zbog blizine granice s Bosnom gdje je dosta zaraženih.

 

Sta ti pričaš? Poreč je pust kao da je 2.mj, turista ima jako malo, kafici su malo bolje popunjeni jer nasi domaci imaju vise vremena zbog manjka posla. Ja sam iz Poreca, poslje 21h je grad pust, parking se lagano nalazi.

Dakso, 02.07.2020. u 12:52

 





avax10, 01.07.2020. u 15:44



 

 





klaster, 30.06.2020. u 21:29



 

 

Ako se zna da su granice gotovo svih drzava bile zatvorene do polovine lipnja, onda je ovaj lipanj kao 30% proslogodisnjeg lipnja sjajan rezultat. A ovaj vikend, kao 96% proslogodisnjeg zapravo znaci da su turisti poceli dolaziti u tolikom broju kao da korona krize uopce vise nema, sto je vjerojatno bitan indikator koji anticipira buduce ponasanje turista tokom sezone. I to je znacaj i poanta ove vikend usporedbe. Naravno, to se zasada odnosi na Istru i Kvarner gdje su gotovo svi smjestajni kapaciteti Valamara, ali sto nam je na ovoj temi jedino bitno.

Ocekujem, ipak, i daljnje “prelijevanje” takvog povoljnog razvoja situacije i prema juznijim tur. objektima i krajevima, osobito nastupajucim uvodjenjem avio-linija, ceskih vlakova, pa i otvaranjem granice s BiH.

 

 



Ma Istra je svijet za sebe. Bio sam ovih dana u Poreču, Rovinju i Puli i gostiju je puno, vidi ih se po plažama, ulicama, kafićima. Naravno, maske se nose svuda, ali strancima je to sasvim normalno. Tako da će sezona, što se Istre tiče, biti puuno bolja od očekivanja, vjerujem 50-60% od rezultata iz 2019. (naravno ako se ne dogodi nešto baš loše i neočekivano). No, što se ide južnije, to je gore jer zapadni gosti žele brzo doći do destinacije i ako zatreba, brzo se vratiti, a Istra im je nadohvat ruke i to se vidi dok je Dalmacija puno dalje i puno rizičnija, pogotovo zbog blizine granice s Bosnom gdje je dosta zaraženih. 

 

 



 

Sta ti pričaš? Poreč je pust kao da je 2.mj, turista ima jako malo, kafici su malo bolje popunjeni jer nasi domaci imaju vise vremena zbog manjka posla. Ja sam iz Poreca, poslje 21h je grad pust, parking se lagano nalazi.

Pustite parking..nego ako ste iz Poreca onda sam siguran da imate barem neki info za booking Valamara, pa da podjelite sa nama

Kako može biti prazan, kad je Istra već blizu prošlogodišnjih rezultata??

Svi podaci to govore.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/bozinovic-otkrio-koliko-je-turista-uslo-u-rh-to-je-40-manje-nego-u-istom-razdoblju-lani-15005966

Uhljebistani su otvorili granice i ugrozili svoj narod, zbog: jel još mogu vući pare iz autocesta i turizam, jer su sve ostalo uništili , a svi imaju neke svoje hotelčiće i sad se boje da će zjapit prazni,naravno da čemo imati tisuće i tisuće zaraženik i možda zadnje ljeto koliko toliko popunjeno , a narednih par godina otom potom..

Kad se proširi vijest da je hr izvor zaraze , pa nitko neće dolaziti narednih 5 godina kod nas..

Njihove su prognoze svaki dan drugačije , kao i od Vakule  🙂 bit će sunčano , ali svakako ponesite  duge rukave i kišobran 🙂 e crna zemljo Hrvatska! Jadni mi sa našim stručnjacima i prognozerima..

e tako , fino vratite pare ljudima, koji su svjesni situacije i ne žele ugrožavati sebe i svoje bližnje, pa da vidimo koliko ima ili nema rezervacija i kolika je popunjenost..

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2195055

EUROPSKA KOMISIJA je upozorila deset država članica, među njima i Hrvatsku, da trebaju poštovati prava putnika i vratiti novac za otkazana putovanja.


Komisija je u četvrtak u srpanjskom paketu povreda prava Unije uputila službene opomene Cipru, Češkoj, Francuskoj, Grčkoj, Hrvatskoj, Italiji, Litvi, Poljskoj, Portugalu i Slovačkoj jer su njihovi propisi u suprotnosti s pravom EU-a o pravima potrošača i putnika.

I ako Njemci to kažu onda znamo koliko je sati

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/merkel-evropa-se-suocava-s-najtezom-situacijom-u-historiji

gonzales, 02.07.2020. u 16:51

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/bozinovic-otkrio-koliko-je-turista-uslo-u-rh-to-je-40-manje-nego-u-istom-razdoblju-lani-15005966

Od jucer do danas broj najavljenih turista povecao se za cca. 100.000. Znaci da  dnevni prirast, kako ulazimo u sezonu, dramaticno raste. Neki dan je bilo 30.000. To su sjajne brojke i veliki pomaci u malo vremena. Nije ni cudo da su rezultati broja turista Sjevernog Jadrana vec jako blizu proslogodisnjima. Bit ce zanimljivo “karavanu” nezaustavljivog turizma pratiti dalje, uz, naravno, lavez drukera katastroficara.

https://www.glasistre.hr/istra/istarski-turizam-u-doba-korona-krize-pune-se-kuce-za-odmor-i-kampovi-a-dobre-rezultate-ostvaruje-i-nauticki-turizam-652564

Odlicni rezultati u doba coronakrize biljezi Istra. Ovih dana se ocekuje otvaranje gotovo svih hotela uz odlicne najave za Srpanj i Kolovoz.

 

New Report

Close