RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 21:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
18.529
3,571
5,20
5,22
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nemoguce je znati u kojem ce smjeru cijena dionice, ali drago mi je da na vrijeme prepoznaju koliko ce tesko biti nadolazece razdoblje i da se ne isplacuje dividenda jer jasno je da nema novca za pokriti sve. Da su slucajno isplatili dividendu lako moguce da bi morali podizati dodatne kredite za odrzati likvidnost, a onda bi rasla i nervoza oko drugih akcija kao sto i vidimo ovdje da neki vec spominju smanjenje i povecanje temeljnog kapitala itd.itd. Neka se sada fokusiraju da u sto boljoj poziciji docekaju nastavak poslovanja i to je to. Drago mi je i da se pokusava paziti na radnike makar to kostalo, jer ako se turizam oporavi vrlo brzo opet moze doci do nestasice radnika u turizmu kroz sljedece 2-3 godine, a onda ce i doci do izrazaja ko je u ovim vremenima ulagao u taj dio price.

moj fokus na prehrambene, hotelijerstvo i turizam se neće dugo oporaviti, a i tko će znati do kada će trajati pandemija i da li će se u narednim godinama iskorijeniti..

živi bili pa vidjeli!

bez svega se može , ali bez vode,zraka i hrane ne može..

 

Swissfranc, 25.03.2020. u 20:22

Neće ovo više puno padati, tko je htio prodati prodao je. Pri ovim cijenama stvarno nema smisla prodavati. Gotovo svaki ozbiljan fond koji ulaže u RH bilo SEE bilo mirovinac posjeduje ovu dionicu u portfelju. Ovo je strateška kompanija.Kompanija je najavila da neće biti otpuštanja radnika. Investitori bi trebali nagraditi ovakav potez.Sve ispod 20 kuna je po meni dobra prilika za ulazak.

E to je sad vrlo  upitno dali ce padati ili ne. Ja mislim da je vecina investitora a pogotovo u americi a pogotovo Trump potpuno “delusional”. Taj frajer zbilja nije normalan. On kaze “sad smo na najvecem vrhunsku u americkoj povijesti i da sad samo tako sve zatvorimo”. Mislim koji panj. Pa koda ljudi zele to zatvoriti ali koje ces drugi izbor imati? Napraviti kaos i milione mrtvih? On zbog dobivanja izbora mlatara totalne gluposti. Neki dan ko najveci fake newser najavi sumamed kao dio rjesenja. Sta je jos nevjerovatnije za tu vijest se odmah zakaci Bakic.

Onda spomene da je prije bilo 36mil zarazenih gripom i cak 26k mrtvih i da to nitko ne spominje. Pa sad vec skoro imas 26k mrtvih u svijetu a zarazenih nema ni pol miliona i on to usporedjuje sa gripom. Sa strane ima najbolje doktore svijeta koji mu govore suprotno ali on solira svoje. Opasan za okolinu.

Svi su ovo omalovazavali dok zbilja nije dogorilo do njihovih prstiju. Nevjerovatno da se ama bas svaka zemlja morala opeci na svojim prstima da krene u prave mjere. Na pocetku smo se svi smijali osim kineza, pa svi osim kineza i talijana, sad najednom je rijetkima smjesno ali ima ih. pa se “pametni” Elon Musk izletio da je hype oko tog virusa cista glupost (pa su mu napisali “until its not”).

Uglavnom tko ga je god podcjenjivao ispao je glup. Mislim da ce se to tako i nastaviti do god se ne dogodi ocito a za sad je to ocito ono sta prica znanost a debili zanemaruju.

Cjepivo nije na vidiku (kazu 18mj u najoptimisticnijem scenenariju,a do tad smo svi u puckim kuhinjama vec) a kako ovo sad  napreduje i kakve posljedice ostavlja jedino sta nas moze spasiti je da virus jednostavno sam od sebe pocne nestajati.

Bez toga ekonomske posljedice ce biti puno gore nego sta sad vidimo a vi/mi mislimo da ce cijena neka dionice ostati na ovim razinama? Ove ili bilo koje?

To je samo za nasmijati se.

 

Drastične mjere poduzimaju se kada je poslovanje bez njih neodrživo. Odustajanje od dividendi, smanjivanje plaća od 10 do 40 posto nakon što je izgubljen tek prvi dio predsezone, Uskrs i 1. maj, je prilično drastično po meni. Inače, Valamar koji se sada hvali zadržavanjem radnih mjesta imao je u planu otpustiti veliki broj radnika, te bi do toga i došlo da država nije intervenirala, vjerojatno i pritskala da to ne učine.

 

Da se razumijemo, velika većina radnika će sada biti doma, od 2.500 koji se spominje, sigurnih će 1500 biti doma, a vjerojatno i više. Hoteli su zatvoreni, u upravnoj zgradi radi se u suženoj verziji, samo nužni odjeli i nužni radnici.

Plaća od 6.000 postaje 4.250 kuna, Bruto II pada sa 9.700 na 5.400, umanjeno za državnu subvenciju od 3.250 dolazimo do toga da je trošak zadržavanja radnika 1.150 kuna na mjesec, a ušteda 8.550 po radniku što je sa tezom od 1500 radnika u Pauzi 13 milijuna kuna uštede.

Iako ja smatram da je povlacenje prijedloga dividende dobro za firmu ,kao i zatvaranje hotela i smanjenje placa radnika za to vrijeme,to nije dovoljno .Uprava bi morala imati jasnu viziju sto sa zaduzenjem za vrijeme krize i objasniti kada i pod kojim uvjetima misle dokapitalizirati tvrtku.Takoder trebali bi objasniti sto misle sa trezorskim dionicama?

Smatram da ce cijena dionice ipak danas prilicno dolje,jer znatan broj manjih investitora ,ulagao je u dionicu zbog dividendi,a sada je jasno da je nece biti za proslu godinu,a vjerovatno ni za narednih godinu-dvije najmanje.

Takoder,sada je izvjesno da ce mnogi oni koji su “sljepo vjerovali upravi da se moze iz svega izvuci”,sada shvatiti razmjere ove krize.

Treba imati na umu da će za par mjeseci keš postati vruća roba i u tom kontekstu sagledati visinu cijene.

Bit će, hoćeš kupit kruh ili dionice..

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

 poštovani i ja vidim iza ovog poteza ozbiljnu kompaniju. pušing rođo odnosi se na dividendu što je bilo i očekivano u ovom trenutku i razborito jer kad tad nam mogu umjesto love podijeliti dionice bla,bla

Prvi, dakle najpripremljeniji u branši…


https://www.glasistre.hr/istra…-placa-za-30-posto-631227



”Privremeno, dok se stanje ne smiri, ne možemo redovno poslovati. Ponosni smo na naše djelatnike i cilj nam je da niti jedan djelatnik radi ove krize ne izgubi radno mjesto. Valamar će učiniti sve da se svi naši ljudi koji su na pauzi čim prije vrate na svoja radna mjesta. Situacija je privremena, posao će se ponovno pokrenuti i tada svi moramo biti spremni za “RESTART” poslovanja. Valamar je snažno i stabilno poduzeće te vjerujem da ćemo uz podršku javnog sektora, naših dioničara, investitora, partnera i djelatnika prebroditi ovaj period i pripremiti se za kvalitetan nastavak poslovanja”, poručio je prvi čovjek Valamara Željko Kukurin.


 

Istina, posložena je to firma. Ima još takvih kompanija u Hrvatskoj, ali nažalost premalo.


O budućnosti moje razmišljanje; Hrvatska pretjerano ovisi o turizmu, Valamar je vodeća turistička kompanija, zapošljava najviše ljudi i ima u korištenju čak 40 km jadranske obale i raspolaže sa 58.000 postelja. Za Vladu RH i ekonomiju propast takve kompanije bio bi ravan katastrofi i porazu. Već ovaj potez da neće davati otkaze radnicima nego smanjiti plaće za 40%, sa time da Vlada RH plaća 3.250 kn, a Valamar 1.000 kn po radniku mjesečno za najveći broj radnika upućuje na suradnju. Dobro je biti dobar sa državom u ovim trenutcima, a ipak si uvažavan sugovornik radi veličine, ali još više radi kvalitete i društvenog doprinosa. Pomozi si sam pa će ti i Bog pomoći.


Mjesečni trošak za plaće je REALNO minimalan dok su hoteli zatvoreni uz ovo smanjenje 40% i dotacije iz proračuna.


Dividenda se može u svakom trenutku isplatiti izvanrednom odlukom i ja je u razumnom roku od normalizacije poslovanja i očekujem. Nema predaje, dapače, možda bude i koja prijateljska akvizicija. I još neki “osigurači” Valamarovi su snažni puni k’o brod poslovni partneri; mirovinski fondovi. Allianz i Erste Plavi su u top 10 dioničara, a u partnerstvu sa PBZ Croatia osiguranjem su kupili Helios na otoku Hvar elitnoj lokaciji HR turizma. Sa Allianzom je kupljen Imperial Rab pa su i tu vlasnički povezani. Krajnji osigurači su elitna zemljišta i hoteli, kampovi. CASHA u blagajni po FI 31.12.2019. je više od pola milijarde kn tj. 550 MILIJUNA KN. Malo koja kompanija u RH toliko ima.8)


 

DOBRO je biti prijatelj sa državom kao što je i adris jer tko je bliže vatri bolje se grije/akvizicije

Kao što vidimo u valamaru je sve pod kontrolom a svanut će uskoro i sunce.

Koliko dusebriznika na ovoj temi,prodas pa svakodnevno s.ruckas po dionici koju nebi ni stapom taknuo,ajde ljudi imajte malo obraza

Kolega Dunlop cemu pamfleti svaki dan,shvatili smo da vama dionica ide na 5kn,samo neznam tko ce vam prodati jer je vecina podlijegla panici i tko je mislio vec je prodao

https://www.bloomberg.com//news/articles/2020-03-26/here-s-why-some-say-european-equity-markets-may-have-bottomed?srnd=markets-vp

 

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

malibu, 26.03.2020. u 07:15

Kolega Dunlop cemu pamfleti svaki dan,shvatili smo da vama dionica ide na 5kn,samo neznam tko ce vam prodati jer je vecina podlijegla panici i tko je mislio vec je prodao

Vidis da nisi shvatio kad siris lazni optimizam.

Vecina vec podlegla panici? Hahaha. Vidim nisi od juce ovdje ali cini mi se da bas nista nisi naucio iz prijasnjih iskustava a imao si priliku nauciti na najbolji nacin, na svojoj kozi.

NIKAD ne postoji situacija da nema prodavaca. Dionice koje su na povjesnim minimumima se prodaju po cijenama po kojima ama bas  nitko nije prije kupovao. Znaci bere se teski minus, a ti mislis da ovdje dno na 2.5mlr trzisne kapitalizacije?? 😀

Eto, ja sam u svojim pamfletima (kako kazes) vec x puta naveo svoje razloge za svoj realizam. A daj mi onda brate mili (konacno da netko od optimista to napravi) napisi svoje razloge za optimizam. Jer ono sta ti zapravo sad radis je siris atmosferu optimizma kako ti cijena nebi pala. Pa daj nam onda napisi iz kojih razloga osjecas taj optimizam. Mislim dionica je pala 50% u  zadnih mjesec. To je 100% zarada svima koji sad kupe jel tako?? Nije to za zanemariti.

Evo tocno ces me nagovoriti na kupnju ako budes uvjerljiv.

Jer mozes ti mislit da pisem drukerske gluposti ali bar napisem zasto mislim da ce sve jos otici dosta dole. Pa daj onda ti napisi zasto mislis da i uz vrlo mogucu svjetsku kataklizmu gospodarstva dionice na nasem trzistu ce eto ostati na istoj cijeni. Bas me zanima.

Osim ako se ne nadas cudesnom nestajanju virusa. Sta je po meni jedini nacin da isplivamo umjereno osteceni.

sonda, 26.03.2020. u 06:32

Treba imati na umu da će za par mjeseci keš postati vruća roba i u tom kontekstu sagledati visinu cijene.

Bit će, hoćeš kupit kruh ili dionice..

ako se ovo s epidemijom ne počne smirivati i jače padati u roku od mjesec dana, moglo bi biti baš tako…a ovo za neisplatu dividende je kap vode dok gori pandemijska “vatra” koja prijeti spaliti sve i uništiti čitavu sezonu/godinu…a možda i iduću …bit će jako teško, ali oni koji nisu prezaduženi i iza koga stoje jaki igrači kao npr. Adris iza Maistre, će se sigurno izvući…ovdje, obzirom na nemalu zaduženost, sve su opcije otvorene….

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

malibu, 26.03.2020. u 07:15

Koliko dusebriznika na ovoj temi,prodas pa svakodnevno s.ruckas po dionici koju nebi ni stapom taknuo,ajde ljudi imajte malo obraza

Kolega Dunlop cemu pamfleti svaki dan,shvatili smo da vama dionica ide na 5kn,samo neznam tko ce vam prodati jer je vecina podlijegla panici i tko je mislio vec je prodao

https://www.bloomberg.com//news/articles/2020-03-26/here-s-why-some-say-european-equity-markets-may-have-bottomed?srnd=markets-vp

 

Vi postavljate pitanje “kako imaju pravo obraza pisati oni koji su dobro predvidjeli sto se dogada”?

Zar nije apsurdno da to pitanje postavljaju oni koji su totalno krivo i pogresno procijenili tijek dogadaja i stoga trpe velike gubitke???

I dalje ne posustajete postavljajuci neke apsurdne i nemoguce teze tipa “ne moze to vise dolje jer ,kao panicari su vec prodali”.

Pa vrlo vjerovatno ce Vam “ici dolje” vec danas.

Ovisno,koliko ce ova kriza trajati,a imajuci u vidu veliki dug,moze to “dolje” jos puno.

gonzales, 25.03.2020. u 18:26

 





   poštovani i ja vidim iza ovog poteza ozbiljnu kompaniju. pušing rođo odnosi se na dividendu što je bilo i očekivano u ovom trenutku i razborito jer kad tad nam mogu umjesto love podijeliti dionice bla,bla




plavi01, 25.03.2020. u 16:50



 

pušing rođo

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZSObvfn8HUJ9xtw4hbRyRA==.pdf

 



 

Mozda vi to vidite tako kolega, ja iz ovoga vidim jednu ozbiljnu kompaniju koja cini sve da krizu prebrodi sto bolje. Ali dobro, svako neka donosi odluke za sebe

 

Dunlop, 26.03.2020. u 08:00

 





malibu, 26.03.2020. u 07:15



 

Kolega Dunlop cemu pamfleti svaki dan,shvatili smo da vama dionica ide na 5kn,samo neznam tko ce vam prodati jer je vecina podlijegla panici i tko je mislio vec je prodao

 



 

Vidis da nisi shvatio kad siris lazni optimizam.

Vecina vec podlegla panici? Hahaha. Vidim nisi od juce ovdje ali cini mi se da bas nista nisi naucio iz prijasnjih iskustava a imao si priliku nauciti na najbolji nacin, na svojoj kozi.

NIKAD ne postoji situacija da nema prodavaca. Dionice koje su na povjesnim minimumima se prodaju po cijenama po kojima ama bas  nitko nije prije kupovao. Znaci bere se teski minus, a ti mislis da ovdje dno na 2.5mlr trzisne kapitalizacije?? 😀

Eto, ja sam u svojim pamfletima (kako kazes) vec x puta naveo svoje razloge za svoj realizam. A daj mi onda brate mili (konacno da netko od optimista to napravi) napisi svoje razloge za optimizam. Jer ono sta ti zapravo sad radis je siris atmosferu optimizma kako ti cijena nebi pala. Pa daj nam onda napisi iz kojih razloga osjecas taj optimizam. Mislim dionica je pala 50% u  zadnih mjesec. To je 100% zarada svima koji sad kupe jel tako?? Nije to za zanemariti.

Evo tocno ces me nagovoriti na kupnju ako budes uvjerljiv.

Jer mozes ti mislit da pisem drukerske gluposti ali bar napisem zasto mislim da ce sve jos otici dosta dole. Pa daj onda ti napisi zasto mislis da i uz vrlo mogucu svjetsku kataklizmu gospodarstva dionice na nasem trzistu ce eto ostati na istoj cijeni. Bas me zanima.

Osim ako se ne nadas cudesnom nestajanju virusa. Sta je po meni jedini nacin da isplivamo umjereno osteceni.

 

Kolega nesirim ja nikakav optimizam,ali niti negledam na kao vi na smak svijeta,al evo sta kaze jedan covjek koji je kompetentniji nego nas dvoje

 

Kad bi se život u Hrvatskoj mogao vratiti u relativnu normalu?


LAUC: U ovom trenutku to nitko ne može znati za sigurno. No kao što sam rekao, osobno mislim da bismo već krajem travnja trebali biti u puno boljoj situaciji i da će ovog ljeta hrvatska obala biti popularnija no ikada, jer će avioputovanja neko dulje vrijeme biti jako nepopularna.


https://www.telegram.hr/price/cijenjeni-znanstvenik-lauc-na-telegramu-zasto-sam-uvjeren-da-ce-svijet-nakon-korone-postati-bolje-mjesto/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Situacija je alarmantna jer uza sve restrikcije, mjere kretanja i karantene u svijetu je sve više i više novozaraženih, kako na sjevernoj tako i na južnoj zemljanoj polutki.

Što znači, da nema mjera i karantena situacija bi totalno eksalirala. Iako bi vjerojatno puno brže završila, dosta tragičnije.

Ovako se to može jako dugo razdužiti.

Ljudski životi nauštrb ekonomije.

 

Ljudi, nemojte se zavaravati da će se za 2 mjeseca sve normalizirati.

New Report

Close