RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 01:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dunlop, 25.03.2020. u 12:36

 





bitcoin, 24.03.2020. u 19:50



 

Sto se tiče znanstvenika i njihovih prognoza, sve to treba uzet s dozom rezerve jer ni oni sami ne znaju kako će se situacija razvijat za par mjeseci niti se oni bave manipulativnim tržištem dionica odnosno ekonomskim i financijskim posljedicama. Ni jednog znanstvenika ne zanima koliko su se snizile kamatne stope kao ni količine novog svježeg novca koji se upumpava u sustav koji se urušava. Kao posljedica takvih mjera, današnjih 20-ak kuna ili $3 može za godinu dvije imati upola manju kupovnu vrijednost i u ovakvim situacijama ni držanje keša nije savršen recept za miran san.



 

Ne trebas ti nista uzimati s dozom rezeve jer oni sve uzimaju s dozom rezerve.

Sve ti ljepo govore zar ne? Jel itko od njih ikad ista tvrdio sa 100% tnom sigurnoscu? Nisam nikad nikoga ozbiljnog cuo.

Znanstvenici su upravo JEDINI koje sad treba slusati. Ne ekonomiste i blentavog Trumpa nego bas te znanstvenike Iako se oni ne bave “ekonomskim i financijskim posljedicama”. Ne trebaju se oni time ni baviti jer se one znaju. Oni niti itko drugi na svijetu neznaju koliko ce virus potrajati ali zato SVI znaju da do god traje ekonomija ide na DOLE. A time i cijena dionica i sve ostalo. I dzabe ti ovakvi kratkotrajni rastovi na burzi i najave Trumpa da ce otvoriti ekonomiju (a nece, pogledajte konferenciju za novinare sa Dr. Fauci-em sta to zapravo znaci) jer do god virus vlada i nema naznaku nestati do tada ce biti depresija. Dali ce trajati mjesec-dva ili godinu-dve ili duze to nitko ne zna. Ali sigurno znamo (bez da si ekonomski strucnjak) da na ekonomiju to utjece ne MOZDA lose, nego SIGURNO devastirajuce.

 

 

bravo, upravo to, ogoljeno do srži.

devastirajuće!!

johnny_w, 25.03.2020. u 08:50

 





Dođe li do dokapitalizacije  male i većinske dioničare neće se ništa pitati  samo će to napraviti





 









 

ne razumijem čemu drama oko članka statuta koji je postojao i do sad?

Trump se trenutno igra sa životima ljudi ili to barem tako izgleda onima koji ne vide širu sliku situacije u kojoj se nalazimo. Ponekad treba znati čitati između redaka. Koliko će ljudi umrijeti od gladi ukoliko sve stane na duži vremenski period od nekoliko mjeseci? Kakve bi to posljedice osim na ekonomiju imalo i na porast kriminala? Negdje sam pročitao da je u  Americi trenutno veći red pred trgovinama oružjem nego pred pekarama. Puno je tu pitanja otvoreno na koje nitko nema odgovor.

S druge strane, neki mediji su trenutno lešinari koji koriste situaciju više od ovih klošara koji sad preprodaju maske uz astronomske marže. Dovoljno ti je da pogledaš kako su jučer razapeli Božinovića kad je spomenuo kako ovo nije vrijeme za oglašavanje primjerice akcija za televizore. Jadan čovjek se na kraju morao opravdavati što je rekao nešto potpuno racionalno i razumno. To se zove manipulacija i moć medija.

Stvara se neki dojam da je kraj svijeta a nitko ne spominje stvarne brojke do kojih se vrlo lako može doći na internetu. Brojke do kojih sam ja došao uz par minuta guglanja:

U normalnim okolnostima dnevno umire oko 150,000 ljudi. U vrijeme globalne pandemije broj preminulih kao posljedica korona virusa je u prosjeku negdje oko 1%. Upitno je koliko je tu starijih i bolesnih ljudi kao i ljudi koji su preminuli jer im nije omogućena adekvatna zdravstvena skrb kao što je to slučaj u nekim regijama u Italiji.

Samo za usporedbu, broj ljudi koji dnevno umire od posljedica prometnih nesreća je duplo veći u usporedbi sa trenutnim brojem preminulih od virusa pa nikome nikad nije palo na pamet da zbog toga ograniči ili zabrani kretanje ljudi.

U Italiji koja je trenutno epicentar virusa je prosječan broj dnevno preminulih u 2019 bez ikakvih epidemija i u vrijeme kad je zdravstveni sustav besprijekorno funkcionirao iznosio u prosjeku oko 2000 ljudi dnevno prema podacima koji su dostupni na internetu.

Ni u kom slučaju ne želim umanjivati ozbiljnost situacije jer situacija je krajnje ozbiljna i ljudi bi se svakako trebali držati svih preporuka nadležnih institucija ali ako se već baviš ovim poslom ne treba zanemariti činjenice da su neke dionice u zadnjih 2-3 dana skakale +40% u situaciji gdje realno treba biti pesimističan. Zamisli sad da izađe vijest o djelotvornom lijeku, cjepivu ili privremenom zatvaranju burzi. Znam da mnogi kalkuliraju kako se u normalnim okolnostima burze ne mogu zatvoriti kao i da cjepivo treba proći rigorozna testiranja ali okolnosti su sve samo ne normalne. Moglo bi se lako dogoditi da prođe baba s kolačima.

Trenutno se nalazimo u razdoblju najviše razine volatilnosti i koliko god da sad s jedne strane treba biti oprezan s ulaganjima, s druge strane svi znamo onu: “tko ne riskira, ne profitira”.

U svakom slučaju samo jedno je sigurno, vrijeme će pokazati što nas čeka.

Dunlop, 25.03.2020. u 12:36

 





bitcoin, 24.03.2020. u 19:50



 

Sto se tiče znanstvenika i njihovih prognoza, sve to treba uzet s dozom rezerve jer ni oni sami ne znaju kako će se situacija razvijat za par mjeseci niti se oni bave manipulativnim tržištem dionica odnosno ekonomskim i financijskim posljedicama. Ni jednog znanstvenika ne zanima koliko su se snizile kamatne stope kao ni količine novog svježeg novca koji se upumpava u sustav koji se urušava. Kao posljedica takvih mjera, današnjih 20-ak kuna ili $3 može za godinu dvije imati upola manju kupovnu vrijednost i u ovakvim situacijama ni držanje keša nije savršen recept za miran san.



 

Ne trebas ti nista uzimati s dozom rezeve jer oni sve uzimaju s dozom rezerve.

Sve ti ljepo govore zar ne? Jel itko od njih ikad ista tvrdio sa 100% tnom sigurnoscu? Nisam nikad nikoga ozbiljnog cuo.

Znanstvenici su upravo JEDINI koje sad treba slusati. Ne ekonomiste i blentavog Trumpa nego bas te znanstvenike Iako se oni ne bave “ekonomskim i financijskim posljedicama”. Ne trebaju se oni time ni baviti jer se one znaju. Oni niti itko drugi na svijetu neznaju koliko ce virus potrajati ali zato SVI znaju da do god traje ekonomija ide na DOLE. A time i cijena dionica i sve ostalo. I dzabe ti ovakvi kratkotrajni rastovi na burzi i najave Trumpa da ce otvoriti ekonomiju (a nece, pogledajte konferenciju za novinare sa Dr. Fauci-em sta to zapravo znaci) jer do god virus vlada i nema naznaku nestati do tada ce biti depresija. Dali ce trajati mjesec-dva ili godinu-dve ili duze to nitko ne zna. Ali sigurno znamo (bez da si ekonomski strucnjak) da na ekonomiju to utjece ne MOZDA lose, nego SIGURNO devastirajuce.

 

 

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/podaci-iz-sustava-fiskalizacije-krah-turizma-ali-i-pocetak-pada-opce-potrosnje/10133731/

Ignore: KressoM, delux

@Bitcoin, mislim da ne povezujes dobro stvari. Gladi nece biti niti ima logike da je bude. Nitko ne moze (niti bi to bilo pametno) zabraniti farmeru da zaore njivu. Pa nije ratno stanje pa da do toga dodje. Niti je neke elementarna nepogoda (vulkan, tsunami, potresi, metor udari u zemlju).

Covjecanstvo ce se sigurno pobrinuti da hrane bude.

Ali mnogi dijelovi ekonomije ce stati i imat ce ogromne gubitke. Pogledaj samo automobilsku industriju Njemacke. Ogroman dio BDP-a. Brojne druge industrije ce totalno stati jer je steta od virusa puno veca od toga da netko ne vozi novi auto. Ali nije veca od toga da umremo od gladi. Ali ne moras se sad sisati, ne moras putovati avionom, kupiti novi auto, otici u RIVP hotel, jesti bas barillu nego ces domacu tjesteninu (protok ljudi i roba izmedju drzava ce jako usporiti).

Svi telekom operateri (kao i svi ostali) a onda cjelolokupni ostali lanac pati (njihovi dobavljaci Nokia, Ericsson, Huawei koji imaju tisuce zaposlenih samo u HR), ljud dobivaju otkaze. Tko ce telekomima placati racune? Kao i svim ostalim poduzecima.

Sve moguce avio kompanije brutala gubitak trenutni i samo broje. To znaci jos extra ljudi bez place ili smanjenom placom koji ne mogu drugima davati novce i kad ta spirala krene sve ce biti ok ako ovo bude trajalo mjesec dva. Ali ako bude duze tipa pol godine ili godinu i vise onda mislim da jedino gladni necemo bit a bez svega drugoga hocemo.

pušing rođo

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZSObvfn8HUJ9xtw4hbRyRA==.pdf

Gospodo ne možete uspoređivati stanje umrlih od corona virusa sa normalnim stanjem. Mi sad imamo podatke ljudi pod karantenom. Da nije karantene praktički svi bi bili zaraženi, a onda postotak od 1,2,3 na 5,6,7 milijardi je strašan….

plavi01, 25.03.2020. u 16:50

pušing rođo

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZSObvfn8HUJ9xtw4hbRyRA==.pdf

E da, bilo je za očekivati da će odustati od dividende. Sutra bi cijena mogla dodatno dolje….

Ignore: KressoM, delux

Nema dividende 2020., a vrlo izgledno da je nece biti ni 2021.

ništa od dividende, plus još RESTART , skoro pa od nule..

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2168926

plavi01, 25.03.2020. u 16:50

pušing rođo

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZSObvfn8HUJ9xtw4hbRyRA==.pdf

Mozda vi to vidite tako kolega, ja iz ovoga vidim jednu ozbiljnu kompaniju koja cini sve da krizu prebrodi sto bolje. Ali dobro, svako neka donosi odluke za sebe

gonzales, 25.03.2020. u 18:26

 










 

Mozda vi to vidite tako kolega, ja iz ovoga vidim jednu ozbiljnu kompaniju koja cini sve da krizu prebrodi sto bolje. Ali dobro, svako neka donosi odluke za sebe

Ja isto ne mislim da ce doci veceg pada usljed odustajanja od dividende. MIslim da je vecini dionicara to ok odluka. Sta je 1,2 kune u momentu kad dionica padne sa 40 na 20 a visi i 15, 10 ili 5 u nekom scenariju dugotrajne krize.

Ovo ce  znacajnije pasti ako/kad se ispostavi da virus nakon otvaranja pojedinih zemalja ponovo buja (vrlo moguce i ranije).

Nitko ne misli da je ta odluka loša. Baš naprotiv. Fućkaš dividendu u ovim uvjetima.

Pokazali su da su jaka i ozbiljna firma, pogotovo onim člankom sa Indexa.

I dali su nam na znanje kako očekuju propast sezone…

Znači, nije bitno kakva situacija je kod nas, već vani, u Njemačkoj, Austriji, Italiji…

Imajući to na umu, ja kojem je RIVP sveta krava, moram samom sebi priznati da je ova cijena super visoka. Al kao što je više puta rečeno, svako ima glavu pa nek odluči za sebe što mu je činiti.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Neće ovo više puno padati, tko je htio prodati prodao je. Pri ovim cijenama stvarno nema smisla prodavati. Gotovo svaki ozbiljan fond koji ulaže u RH bilo SEE bilo mirovinac posjeduje ovu dionicu u portfelju. Ovo je strateška kompanija.

Kompanija je najavila da neće biti otpuštanja radnika. Investitori bi trebali nagraditi ovakav potez.

Stoga nemojte paničariti bezveze.

Sve ispod 20 kuna je po meni dobra prilika za ulazak.

Swissfranc, 25.03.2020. u 20:22

Neće ovo više puno padati, tko je htio prodati prodao je. Pri ovim cijenama stvarno nema smisla prodavati. Gotovo svaki ozbiljan fond koji ulaže u RH bilo SEE bilo mirovinac posjeduje ovu dionicu u portfelju. Ovo je strateška kompanija.

Kompanija je najavila da neće biti otpuštanja radnika. Investitori bi trebali nagraditi ovakav potez.

Stoga nemojte paničariti bezveze.

Sve ispod 20 kuna je po meni dobra prilika za ulazak.

Misliš?

Kako vrijeme bude odmicalo, postojeći ulagači će postaja ti sve nervozniji, troškovi rastu, počet će lupat po prodaji. Cijena? Sigurno dosta niža od sadašnje.

New Report

Close