RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.04.2024. u 17:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,07
119.346
23,537
5,08
5,10
0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamar gradi najveći hotelski event centar u Istri


Osim velike kongresne dvorane, gostima će na raspolaganju biti sedam soba za sastanke te vrhunska event oprema, zvuk i tehnologija. U sklopu Hotela Pinea u ponudi će biti 514 smještajnih jedinica, a u blizini ukupno čak 1100 jedinica smještaja za goste. Nekoliko minuta pješice udaljen od stare gradske jezgre Poreča, okružen predivnim krajolikom, Valamarov novi kongresni centar imat će i sjajnu gastronomsku ponudu te će gostima nuditi i zanimljive turističke ture.

„Pical Convention Center gradimo u sklopu najvećeg projekta u hrvatskom turizmu kojim želimo donijeti novu kvalitetu porečkom turizmu i osnažiti njegovo pozicioniranje kao jedne od najprestižnijih destinacija na Jadranu. MICE segment turističkog poslovanja omogućuje produženje turističke sezone, dovodi goste zainteresirane upoznati i doživjeti destinaciju i naša je misija pružiti im najbolju uslugu organizacije događanja i boravka u Poreču“, rekao je Davor Brenko, potpredsjednik za prodaju i marketing u Valamar Rivieri.

Ukupna vrijednost investicije koju će Valamar realizirati u Hotel Pinea, a čiji je dovršetak planiran za sezonu 2021. godine, iznosi 790 milijuna kuna. Uz već realizirana ulaganja u prethodnom razdoblju, Valamar na porečkoj Pical Rivijeri, koja uz Hotel Pinea obuhvaća prošle godine otvoreni Valamar Collection Marea Suites 5*, Valamar Parentino Hotel 4* (ex Zagreb) koji će se proširiti i

Bili su to navodno bespravno upisani paketi. Jedan takav paket sam imao i ja i prošle godine ga otkupio po oko 23 kune po dionici. Mogućnost otkupa nije nigdje objavljivana samo neki od nas koji su taj slučaj svih ovih godina pratili znali su da je Zakon nadopunjen i da je vlasnicima tih starih “bespravnih” ugovora dato pravo otkupa. Pravo otkupa je isteklo i sad su neotkupljene dionice u vlasništvu CERPA koji zna da ta dionica zlata vrijedi zato te dionice i ne daje onima koji potražuju povrat svoje imovine. Otići će taj paket u komadu. Dionica Riviere će biti u cjenovnom rastu čim izađe godišnje izvješće Valamara.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

da li je na rast prihoda utjecala i prodaja hotela zagreb povezanom društvu imperijal za 300m?


da li je na rast prihoda utjecala i prodaja hotela zagreb povezanom društvu imperijal za 300m?

Ne bi smjelo s obzirom da piše u tekstu da je rezultat Grupe i spominju rezultat konsolidiranog financijskog izvješča.

@drOETKER

Pa ne bi smjele biti u nekakvom naglom rastu te dionice kad pogledamo jednu od nižih EBITDA marži u sektoru i jedan od većih P/E u sektoru. Da nije kompanija napravila branu nalozima od negdje oko 37 kuna, ta bi se dionica realno strmoglavo spustila. Iako, dugoročno vjerujem da će se investitorima isplatiti, no ne tako skoro.

Korisniče elninho,

Prošle godine ja sam dvije trećine svoga paketa prodao po cijeni nešto većoj od 40 kuna i na cijeli paket pokupio dividendu. Bilo je to u svibnju 2019. Nakon prodaje Riviere uzeo sam 3.000 dionica JDRN i 500 dionica Čateksa po 50 kuna. Ako se nešto povoljno pojavi prodati ću i ovu preostalu trećinu paketa Riviere pa makar i po 38 kuna. Nakon izlaska godišnjeg izvješća mogla bi ta dionica opet na 40 kuna plus nova dividenda.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

dali se smanjuju velike količine na prodaji/gdje je kraj velikim prodajama
kupnja/prodaja-cerp-https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=RIVP-R-A
cerp-2 165 … kom ?

Valamar gradi najveći hotelski event centar u Istri


Osim velike kongresne dvorane, gostima će na raspolaganju biti sedam soba za sastanke te vrhunska event oprema, zvuk i tehnologija. U sklopu Hotela Pinea u ponudi će biti 514 smještajnih jedinica, a u blizini ukupno čak 1100 jedinica smještaja za goste. Nekoliko minuta pješice udaljen od stare gradske jezgre Poreča, okružen predivnim krajolikom, Valamarov novi kongresni centar imat će i sjajnu gastronomsku ponudu te će gostima nuditi i zanimljive turističke ture.

„Pical Convention Center gradimo u sklopu najvećeg projekta u hrvatskom turizmu kojim želimo donijeti novu kvalitetu porečkom turizmu i osnažiti njegovo pozicioniranje kao jedne od najprestižnijih destinacija na Jadranu. MICE segment turističkog poslovanja omogućuje produženje turističke sezone, dovodi goste zainteresirane upoznati i doživjeti destinaciju i naša je misija pružiti im najbolju uslugu organizacije događanja i boravka u Poreču“, rekao je Davor Brenko, potpredsjednik za prodaju i marketing u Valamar Rivieri.

Ukupna vrijednost investicije koju će Valamar realizirati u Hotel Pinea, a čiji je dovršetak planiran za sezonu 2021. godine, iznosi 790 milijuna kuna. Uz već realizirana ulaganja u prethodnom razdoblju, Valamar na porečkoj Pical Rivijeri, koja uz Hotel Pinea obuhvaća prošle godine otvoreni Valamar Collection Marea Suites 5*, Valamar Parentino Hotel 4* (ex Zagreb) koji će se proširiti i…

Gdje su nestali hrvatski hoteli


“ Ovdje je, u širem smislu, riječ o tome da Hrvatskoj nedostaje kvaliteta što zapravo znači da zbog malog udjela visokokvalitetnog smještaja nedostaju dvije bitne sastavnice ekonomskog rasta – visoka dodana vrijednost i dobar profit.”

A Valamar svojim ustrajnim i dugim investicijskim ciklusom vizionarski upravo na tome radi. Nazalost, mnogi ne uvidjaju znacaj ovakve (dugorocne) razvojne politike u dovoljnoj mjeri. Projekt Pical samo je zadnji u njenom nizu.

drOETKER, 31.01.2020. u 19:42
Korisniče elninho,

Nadam se da je dobar potez pratiti GF.
Istu stvar sam i ja napravio, jedino mi je greška bila što nisam ušao u MAIS kada i GF.

Nikako shvatiti da ova cijena uključuje postojeće investicije..

CERP je upravo prodao 6 240 dionica Imperiala..a svaki cas ce izlozit 500 000 dionica RIVP ..MAIS..SOLARIS..PLAVU LAGUNU !

Odluka donesena na zadnjoj sjednici

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2020/Sjednica%201202.2020/3.Ure%C4%91eno%20tr%C5%BEi%C5%A1te%20kapitala.pdf

 

I zasto “nabijat” cijenu

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Lucijan, 17.02.2020. u 14:04
CERP je upravo prodao 6 240 dionica Imperiala..a svaki cas ce izlozit 500 000 dionica RIVP ..MAIS..SOLARIS..PLAVU LAGUNU !

Danas cerp prodao 200.000 dionica. Ostalo ukupno jos 300.000 za prodaju.

A “burza” kaze da je dionica u segmentu promatranja zbog:

 

“zbog neprovjerenih medijskih napisa o prodaji vlasničkog udjela RH u društvu “

France has seen a 30% to 40% fall in tourists following the coronavirus outbreak: Finance minister


https://www.cnbc.com/2020/02/23/coronavirus-impact-france-sees-tourism-numbers-fall-by-30percent-to-40percent.html

Stigla i kriza u turizmu.

New Report

Close