RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 19:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
100.562
19,709
5,10
5,12
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Upravo tako, djsmet
Cijena se vratila s 36 na 33,5 kn jer je prodavač dugo opterećivao cijenu ne mogavši naći kupca za svoju količinu
Sad kad je i to riješeno idemo up
Naravno ako se ne pojavi novi veći prodavač. Pa kolege trial i još par njih su vam upravo o tome na prethodnim stranicama razglabali, malo odvrtite temu

Mislim da vecina to shvaca na nacin da je planirani (veliki) izlazni paket dionica konacno nasao kupca u komadu i to po cijeni po kojoj je neki dan kupio onaj bitni kupac koji je svojom kupovinom oznacio dno. Prodavac je tom pogodbom ocito zadovoljan, jer je prodao cijeli paket i pritom dobio odmah onoliko koliko bi dobio mnostvom manjih transakcija ili cak i manje. Usteda je i na transakcijskim troskovima za obje strane. Zadovoljan je i kupac, jer je dobio veliku kolicinu uz povoljnu cijenu, a ako se eventualno radi o trezoru onda je i jednostavnije obranjena cijena. Ne dogodi li se repriza i iduci tjedan, a ne znam zasto danasnji paket ne bi bio konacan ako je jedan prodavatelj, ne bi me cudilo da bismo vec iduci tjedan mogli gledati drugi cjenovni scenarij.

Klaster,ova danasnja trgovina je definitivno bila distribucija na velikom prometu sto je prvi i najvazniji momentum u ovom slucaju negativan te smo potvrdili dvostruko dno.Ukoliko iduci tjedan cijena probije danasnji minimum vidimo se na all in 30kn.

Ja bih to ovako postavila:
Kupac i prodavač su se našli na cijeni koja obojici odgovara. Bitnije je da cijena odgovara kupcu. Jer prodavač uvijek prvi ostane bez municije. On svoje kad tad ispuca i tada nema više, čak i da hoće. Kod velikog kupca to nije tako. On uvijek može pronaći još municije. Bitno je samo prepoznati koja je to razina na kojoj sve kupuje. To su osnove logike i tehničke analize.

Tehnicka analiza opcenito, a pogotovo na neefikasnom trzistu kapitala kao sto je zse? Ne, hvala. 🙂

Kolega barikb,nije u pitanju jedan prodavac i zbog toga je ova situacija i dalje kao rulet…pametniji cemo biti iduci tjedan za koji smatram da ce dati odgovore na mnoga pitanja.

Ja to gledam ovako, mislim da je kupac trezor koji je sneak peek objavio nesto tipa – gledajte, imate tu i tu cijenu, kupujemo 10 mil kn u komadu i vrsimo otpis preko 2,5% dionica. Tko hoce, hoce, kasnije vise ne otkupljujemo. Vucite cijenu nize ako hocete, ali trezor nakon ovog izlazi od obrane cijene pa zaradjujte na manjoj cijeni ako uspijete jer sigurnog kupca u nama vise necete imati. Ili jednostavno je kupac netko vrlo blizak Valamaru koji zna da otpisa bude bilo. Ionako ne znam sto bi Valamar sa tolikom kolicinom dionica, ovo je samo bila sve kupnja radi kontroliranja cijene. Uglavnom, nesto se mora bitnije desiti nakon ovakovove promjene vlasnika velikog broja dionica, ne desava se to generalnog trenda radi. Pozdrav.

Ne znamo jel trezor kupio za ovih 10 milijuna. Vjerojatno ćemo znati u ponedjeljak. Ako je, sada ima ukupno oko 2,5 posto dionica. Ako ih i poništi, u što sumnjam, to je samo malo više od pola kune u korist dioničara na ovoj cijeni dionice. Ustvari, ništa.
S druge strane, moguće je da je kupac Privredna banka Zagreb koja je na devetom mjestu u top ten i koja je kupovala u zadnje vrijeme. I to ćemo saznati idući tjedan.

Velik promet uz pad cijene je los znak.

Dosada su pesimisti bili u pravu. Kad će doći do preokreta vidjet ćemo…. Cijena je pala 40 posto cca sa ATH… tako da rekao bi jedan moj kolega, cijena može ići gore, a može i dolje 🙂

Bisakovi iznosite nešto što se nije dogodilo. Mislim da ćete sa oporavkom ovdje biti iznenađeni i nadam se ipak radosni zbog toga. CIJENA sa Obzirom na kolicinu cijena nije pala nego je praktički OSTALA ISTA, pola kn ili kunu je nebitno.i zanemarivo. Kupac želi veliku količinu na ovoj cijeni jer ju smatra izuzetno povoljnom za kupnju i želi što veću količinu. Naravno da je ogroman promet koji se dogodio bez dodatnog snižavanja cijene odličan znak da je interes ulagača na visokoj razini. A dionica pada vec više od godinu dana i trenutno je na najnižoj razini u tom razdoblju. Prodavač je do sada davao pošto poto vidjet ćemo idući tjedan je li prodao sve. Poslovanje sve bolje….

Da bi netko kupio, drugi mora i zaraditi 😉

New Report

Close