RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 12:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
32.663
6,378
5,12
5,14
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da nema potreba za tolikim razglabanjem oko niže cijene dionice u odnosu na prijašnje razdoblje jer svi znamo da je razlog tome popust za Black Friday. 😀

Po svemu sudeci, i prodavatelju je premalo po cijeni ispod 35. Steta. Ocito prodaju americki fondovi. Ovi nasi kad rasprodaju, daju doslovno budzasto.

Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..


Nisam gledao Graf lately, al očito je da je dionica u downtrendu i vjerojatno će naići skori odbijanac, no to neće značiti kraj downtrenda i promjenu smjera nego vjerojatnije tek privremenu stabilizaciju.

Smijali ste se tehničkoj analizi prije 2-3 mjeseca kad sam dao prognozu pada cijene Valamara
na ove razine. Kako to da ste promijenili mišljenje?

farmanovca.com

Znakovit je jedino nalog 20k dionica na 35 kn. I to sto je promet dosad samo 2,8k dionica. Uz cijenu 34,70.

Trezor vrlo mudro prati situaciju.

Zaista zanimljivo, imamo javno nadmetanje State fonda i trezora.
Čudno da nisu ranije dogovorili transakciju, ili nisu uopće kontaktirali jedni druge jer ih nije ni briga ili jesu pa se nisu mogli dogovoriti oko cijene.
Činjenica je da prodavatelj ima dosta dionica, no pitanje je da li ide u kompletnu prodaju jer ako ipak ide to bi mogao značiti dodatan pad cijene a tada se možda fondu ne svidi jer će dobiti puno manje od očekivanoga.
Ako je to njih uopće briga, ionako im je ova pozicija u velikom plusu, par desetaka milijuna gore dole-briga ih..

EV/EBITDA = 8.50
P/E= 14.42

po ovim pokazateljima postaje vrlo vrlo podcijenjena. usporedite sa ostalim blue chip dionicama (ako ne vjerujete).
a rizici poslovanja su za sada zanemarivi (zaboravite na propast turizma i slične gl.uposti).

p.s. ja sam upravo pojačao za 1500 kom.

Za mene i sve ostale dugoročne dioničare situacija se razvija odlicno.

Kompanija je objavila odlične rezultate za ovu sezonu i otkupljuje veliki broj dionica po cijeni koja je vjerojatno manja od vrijednosti kompanije. Imam još i priliku da sam kupim po jeftinijoj cijeni.

Da je dionica sada 60kn ne bi bilo ni približno toliko benefita za dugoročne dioničare kao sada.

Za trejdere težak život kao i obično.

Izgleda da je fondovska rasprodaja počela aktivirati margine na RIVP?

Ignore: KressoM, delux

Ovo se uopće više ne isplati gledati negdje do 25 kuna. A tek onda vidjeti što i kako.
Problem je što i značajno vuče Crobex dolje, a to daje loš općeniti sentiment na burzi.

Netko je zakucao dobro na 34 kn, zavladala prodaja.

Invest
Pisete da je P/E-14.41 jako atraktivan i da je dionica potcjenjena?I to prije godisnjeg izvjesca kada ce se znati pravo stanje?Trziste ocito “misli da to nije tako”,a samo ono je bitno sada!
Trenutno na stranim burzama ima jako puno hotelskih kuca koje se trguju na P/E -10 i nize.
Pokusajte biti realni!

New Report

Close