RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nema tu nekog znacajnog trejda, razvidno je to iz tijeka trgovanja svih ovih dana. Fondovi su u igri. Zato i jest ovaj game change. A on ce, po svemu sudeci, potrajati. I daleko dogurati. Volja je vrlo, vrlo jaka. Jer ovo je za fondove bila povijesna prigoda da na niskim razinama udju u turisticki sektor koji je jedina propulzivna gospodarska grana ove zemlje.

analiza 41.60 je blizu, stare analize Zaba, Fima, Intercapital na 48 kn opet u fokusu. rast na visokim prometima daje pregršt optimizma

https://www.turizmoteka.hr/jos-iz-turizma/najave-i-dogadjanja/ljeto-u-valamaru-3/

Dobro da je ovako velika kriza u hrvatskom turizmu, nadam se da će biti sve jača.
Izuzetni rezultati, strašno dobro za RDG i raspored troškova. Čak i ZSE reagira na ovo.
Istra također slično čak do 80% više.
Od 1.siječnja do 30. travnja 2019. godine, u Dubrovniku je boravilo 228 037 turista, što iznosi 47 % više nego u istom razdoblju 2018. godine.
Od 1.siječnja do 30.travnja, najviše dolazaka ostvareno je u hotelskim objektima, odnosno njih 177 937, koji bilježe porast od 53% u odnosu na prva četiri mjeseca 2018. godine, dok je u privatnom smještaju zabilježeno 35 529 dolazaka, odnosno povećanje od 32%. Izvor: Tur. zaj. Dubrovnika.

Kasni Uskrs doveo 80 posto više gostiju nego lani


https://novac.jutarnji.hr/novcanik/uskrsnje-praznike-u-istri-ce-ove-godine-docekati-cak-70-posto-vise-turista-nego-lani/8728592/

15. lip
Solitudo Sunny Camping / Dubrovnik Craft Beer Festival – Jura Stublić
16. lip
Solitudo Sunny Camping / Dubrovnik Craft Beer Festival – Letu štuke
22. lip
Trg od Fontane – Klapa Cambi
28. lip
Terasa hotela Valamar Collection Dubrovnik President 5* – Vlatko Stefanovski Trio
8. srp
Solitudo Sunny Camping – Massimo
13. srp
Trg od Fontane – ABBA REAL Tribute band
21. srp
Park Maslinata – Neno Belan
27. srp
Solitudo Sunny Camping – Plavi orkestar
3. kol
Trg od Fontane – Mia Dimšić
17. kol
Solitudo Sunny Camping / Rock’n’Valamar – Partibrejkers, Kojoti & M.O.R.T.
18. kol
Trg od Fontane – QUEEN REAL Tribute band
31. kol
Solitudo Sunny Camping / Dubrovnik Craft Beer Festival – Let 3
1. ruj
Solitudo Sunny Camping / Dubrovnik Craft Beer Festival – Edo Maajka
7. ruj
Trg od Fontane – Klapa Iskon
14. ruj
Solitudo Sunny Camping – Prljavo kazalište

Meni je ionako ova dionica, za penziju… lijepo je vidjeti kako cijena raste, ali to onda znaci da nema jeftinog ulaska, barem ne do neke krize… btw Dalmacija je krcata turistima, i to se stvarno vidi, ne treba e visitor za to…

ulazak Valamara u CROBEXprime indeks tj. vodeće tržište Zagrebačke burze donio veliku potražnju za dionicom. Da li je potražnja domaća ili međunarodna ?

https://valamar-riviera.com/hr/mediji/priopcenja-za-medije/valamarove-investicije-za-sezonu-2019-vrijedne-793-milijuna-kuna/
Objavljeno 03. svibnja 2019.
Prema objavljenim poslovnim rezultatima u prvom kvartalu 2019. godine, Valamar Riviera ostvarila je 53 milijuna kuna ukupnih prihoda u prvom tromjesečju ove godine. Ostvareno je 7 milijuna kuna više prihoda od prodaje nego u prvom kvartalu 2018. godine što je u najvećem dijelu rezultat dobrog poslovanja prve zimske sezone hotela Valamar Obertauern 4*. U tijeku je finalizacija investicija za 2019. godinu vrijednih oko 793 milijuna kuna koje su važan pokretač rasta i pozitivnih očekivanja od nadolazeće sezone i koje predstavljaju nastavak strategije ulaganja u hrvatski turizam u sklopu koje je Valamar do sada uložio preko 5 milijardi kuna. Među najvećim investicijskim projektima ističu se dva nova objekta visoke kategorije, Istra Premium Camping Resort 5* te Valamar Collection Marea Suites 5* koji se otvaraju u lipnju i koji bilježe osobito dobar prihvat na tržištu.
Valamar je ove godine otvorio oko 400 novih radnih mjesta te će u sezoni 2019. od Istre i Kvarnera do Dubrovnika zapošljavati više od 7.000 djelatnika. Valamar je ocijenjen kao najbolji poslodavac u turizmu te jedina turistička kompanija koja je prema neovisnom istraživanju ušla u top 20 poslodavaca u Hrvatskoj. Svojim djelatnicima jamči minimalna neto primanja u iznosu od 5.000 kn do 7.500 kuna za puni mjesečni fond sati, posebne nagrade u sezoni te 13. plaću i božićnicu.
„Očekujemo uspješno i pravovremeno otvorenje svih ovogodišnjih investicijskih projekata i zadovoljni smo poslovanjem na početku sezone za vrijeme uskrsnih blagdana. Potražnja je zadovoljavajuća, posebno za smještajne objekte u koje smo investirali, ali očekujemo izazovnu turističku sezonu s obzirom na globalna kretanja i povećanu konkurentnost pojedinih destinacija, osobito na Mediteranu“, istaknuo je Željko Kukurin, predsjednik Uprave Valamar Riviere.
Dionica Valamar Riviere u travnju je uvrštena na Vodeće tržište Zagrebačke burze, najzahtjevniju kotaciju Zagrebačke burze, što je dodatna potvrda visoke razine poslovne i financijske komunikacije, transparentnosti i korporativnog upravljanja u Valamaru.


Moja majka je kupila tj. otplatila, prije 2 mjeseca neotplačene dionice Riviere (3000 kom.)od CERPA(države). Dionice su se vodile na njeno ime više od 25 godina kao neotplačene. Da li sada ,ako proda te otplačene dionice Riviere plača porez i koliko? hvala na odgovoru

Dobro pitanje. Al nažalost, forumaši ovdje ne mare previše za istarske majke. Samo gledaju kako da na krilima dividende utovare dionice po 40 🙂
Porez na kapitalnu dobit plaća se na dionice stečene, i prodane u istoj kalendarskoj godini.
Tvoja majka stekla je dionice prije 20ak godina. Dakle, ne treba prijaviti taj porez.

Franklin


Moja majka je kupila tj. otplatila, prije 2 mjeseca neotplačene dionice Riviere (3000 kom.)od CERPA(države). Dionice su se vodile na njeno ime više od 25 godina kao neotplačene. Da li sada ,ako proda te otplačene dionice Riviere plača porez i koliko? hvala na odgovoru

a jesu li bile upisane u SKDD na njeno ime ili nisu? to je ključan podatak. ako jesu onda je sve ok i može ih prodati, ali ako nisu nego se tek sad upisala, onda vjerojatno mora platiti porez ako ih sada proda



Moja majka je kupila tj. otplatila, prije 2 mjeseca neotplačene dionice Riviere (3000 kom.)od CERPA(države). Dionice su se vodile na njeno ime više od 25 godina kao neotplačene. Da li sada ,ako proda te otplačene dionice Riviere plača porez i koliko? hvala na odgovoru

Dobro pitanje. Al nažalost, forumaši ovdje ne mare previše za istarske majke. Samo gledaju kako da na krilima dividende utovare dionice po 40 🙂
Porez na kapitalnu dobit plaća se na dionice stečene, i prodane u istoj kalendarskoj godini.
Tvoja majka stekla je dionice prije 20ak godina. Dakle, ne treba prijaviti taj porez.

[/quote]

Meni se čini da su u pitanju bile 2 godine??? I ja sam otkupio svoje neotplaćene dionice ali kako ih nemam namjeru prodavati ne mogu sa sigurnošću tvrditi da li se plaća porez (nisam istraživao). Prije bih rekao da NE TREBA… ali kod nas je sve moguće.

Pa i je 2 godine rok držanja da budes oslobodjen poreza na kapitalnu dobit.
Meni je vise upalo u oci drzanje neotplacene dionice 25 godina zar je to moguce?!
Mozda pitanje za poreznog savjetnika , treba vidjet taj ugovor?
Da li je majka postala stvarnom vlasnicom tek otplatom tih dionica znaci prije dva mjeseca gdje bi onda rok za neoporezivu prodaju bio za cca 1 godinu i 10 mjeseci
Ili je majka bila stvarni vlasnik citavo vrijeme iako ih nije otplatila pa ih moze neoporezivo prodati odmah?
Inace stopa za oporezivanje kapitalnog dobitka je 12 % +prirez (mjesto prebivalista/uobicajenog boravista)

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

u petak je u samo 2 transakcije kupljeno 157.000 dionica RIVP (6.mi.kuna) na 38,50 kn, što je dokaz kako ulazak RIVP u vodeće tržište vraća velike igrače u ovu dionicu . slično misle i u članku ispod

Valamar u najvišoj kotaciji gdje dionice rastu najbrže

Da a što sa tim crobexPrimeom?
Ja tu vidim samo okrnjeni crobex10?
Izmišljanje tople vode u nedostatku pravih rješenja moje mišljenje

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

pozdrav,

I mene zanima što je sa oporezivanjem otkupljenih neotplaćenih dionica…
a ne znam ni koga pitati :S

New Report

Close