RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 20:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


i to loša u smislu lošeg vremena/kišna ili uslijed neke petarde/migranti i tako to. Pretpostavljam da je odlična uprava valamara i to predvidjela pa bi bilo zgodno baratati i takvim podacima za krizna vremena.

Ja isto nekako razmisljam u tom smjeru. To su eventualne prijetnje koje me malčice brinu.
Ono što me veseli je Austrija. Kako stvari stoje, neće stati na jednom hotelu. To je dobro, ali i loše. Zbog toga mislim da dugo nećemo vidjeti veći rast ovdje.

Kad podvučem crtu, ovo smatram sigurnim dugoročnim ulaganjem.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Mene ne veseli Austrija jer još uvijek ne znam koliko je plaćen hotel.


Pa dok ima naivaca koji ne kuže, lako im je iskipavati se po njima po ovim cijenama. Pomalo. Prodaja ozbiljnih količina dionica je proces koji može trajati i mjesecima.
Taman do proljeća, a onda mogu krenuti nove priče oko turizma i nadolazeće sezone.

A ja ne znam za nove priče…. baš danas gledam TUI i Thomas Cook, očito se tamo nešto ne baš najbolje zbiva… od ljeta. Pa u tom kontekstu nije čudno da su i “domaći turisti, pored turističke, ljetne,… moguće završili i ‘zlatnu’ investitorsku sezonu.”

https://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/stocks/summary/company-summary/GB00B1VYCH82GBGBXSTMM.html

https://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/stocks/summary/company-summary/DE000TUAG000GBGBXSET1.html?lang=en

Ove gore dvije nisu usporedive, al nešto ipak govore o tržištu turističkih aranžmana i očekivanjima.

LONDON, 27. studenoga 2018. (Hina) – Britanska turistička grupa Thomas Cook dodatno je u utorak snizila procjenu godišnje dobiti zbog popusta kojima su nastojali potaknuti potražnju za ‘last minute’ aranžmanima, zakočenu valom vrućina posebno u matičnoj Britaniji.

U poslovnoj godini koja je završila u rujnu dobit prije poreza i kamata iznosila je 250 milijuna funti i manja je za 19 posto u odnosu na poslovnu godinu 2016/2017.

Time su snizili njezin iznos za 30 milijuna funti u odnosu na rujansku procjenu, koja je pak bila za 43 milijuna funti niža od one iz srpnja.

Godišnji su prihodi na razini grupe porasli šest posto, na 9,6 milijardi funti.



i to loša u smislu lošeg vremena/kišna ili uslijed neke petarde/migranti i tako to. Pretpostavljam da je odlična uprava valamara i to predvidjela pa bi bilo zgodno baratati i takvim podacima za krizna vremena.

Ja isto nekako razmisljam u tom smjeru. To su eventualne prijetnje koje me malčice brinu.
Ono što me veseli je Austrija. Kako stvari stoje, neće stati na jednom hotelu. To je dobro, ali i loše. Zbog toga mislim da dugo nećemo vidjeti veći rast ovdje.

Kad podvučem crtu, ovo smatram sigurnim dugoročnim ulaganjem.

[/quote]
Morate shvatiti da nema SIGURNOG dugorocnog ulaganja u dionice ,posebno u turizmu!
To jednostavno ne postoji.
Jos ne znate niti koliko je placena investicija u Austriji ni kakvo ce biti godisnje izvjesce za ovu godinu,zar ne?

Dok pratite Valamar mogli ste zaradit 30% na Petrokemiji.

Svi koji imaju dionice Valamara čekaju potvrde o ulaganjima u 2019,
i imamo dovoljno vremena da beremo solidnu dividendu i čekamo nove rezultate
i puno bolje vrednovanje na burzi i u međuvremeno dokupljujemo.
Valamar ubire vrhnje od hrvatskog turizma, ne samo zato jer je najveća kompanija
nego kvalitetno akvizira jako puno ulaže i donosi nove vrijednosti dioničarima.
To što doživljavate ugodu samo kad dionica pada je nula, što možete osjetiti ako
posjetite neki hotel 4 ili 5 zvjezdica kojim upravlja RIVP.


Dok pratite Valamar mogli ste zaradit 30% na Petrokemiji.

Svi koji imaju dionice Valamara čekaju potvrde o ulaganjima u 2019,
i imamo dovoljno vremena da beremo solidnu dividendu i čekamo nove rezultate
i puno bolje vrednovanje na burzi i u međuvremeno dokupljujemo.
Valamar ubire vrhnje od hrvatskog turizma, ne samo zato jer je najveća kompanija
nego kvalitetno akvizira jako puno ulaže i donosi nove vrijednosti dioničarima.
To što doživljavate ugodu samo kad dionica pada je nula, što možete osjetiti ako
posjetite neki hotel 4 ili 5 zvjezdica kojim upravlja RIVP.


Neka,samo Vi uzivajte,a ja sam na drugom kraju svijeta da bih “uzivao ” u hotelima RIVP u Hrvatskoj.Ovdje sezona traje 12 mjeseci i stalno je” ljeto” na dva velika mora i u planinama i nizinama u unutrasnjosti.
Nego,zasto MF ne ulazu u tu firmu kada je tako dobra?I zasto cijena ne raste ,nego pada?
Sto Vam znaci dividenda od 2%,ako je cijena pala od pocetka godine sa 43 na 34 ili 30 kuna do konca godine?
A sto se Petrokemije i slicnih dionica tice,nisam niti mislim ulagati u slicne.To ostavljam Vama kao i Valamar na ovim razinama.Ovdje ima tisuce drugih “malo kvalitetnijih” dionica za ulaganje.

Prilično sam siguran da firma tuče minus da bi cijena išla u nebo, ovako kad firma dobro radi i zarađuje ZSE naravno vrednuje prema dnu.

Trezor sve puniji, čeka se odgovor tržišta

Baš sam cekao da se javis jos ti fali trial i bisakovi pa onda održite predavanje!


Baš sam cekao da se javis jos ti fali trial i bisakovi pa onda održite predavanje!

Nista vi ne trebate cekati.Smo pogledajte “gledalicu” i usporedite realno stanje sa onim sto su neki “forumasi” predvidjeli i predvidaju .

Podsjetnik: Ako netko ima neotplaćene dionice i želi ih otkupiti/kupiti treba znati da rok za podnošenje zahtjeva ističe 14.12.2018. Zahtjev za informativni izračun se podnosi CERP-u i nakon toga imate rok od 6 mjeseci za plaćanje (cijena se umanjuje za tadašnji popust ). Lijepa prilika, pa…

Hvala na informaciji Istrijano…. Znači moj je djed otkupio paket od 20.000DEM, Rabac dd.
Od toga je otplatio 93 dionice, 9.300 DEM.
Dali mi nasljednici imamo pravo otkupiti ostatak do 20.000.
Jako bih vam bio zahvalan ako znate odgovor ili imate kakav savjet.
Pozdrav svima.

Da. Pošaljite mi mail na koji ću Vam poslati obavijest koju su dobili radnici Riviere i obrazac zahtjeva kao i kome se trebate javiti/poslati mail. Ako nemate broj ugovora kojim je Vaš djed kupio dionice javiti ću Vam i to.

Da ne bude zabune… javiti ću Vam gdje možete dobiti broj Ugovora…. I ne manje važno – prvo provjerite da li imate te NEOTPLAĆENE dionice. To imaju samo oni koji su tada (1991-92.) slučajno/namjerno/greškom kupovali dionice više poduzeća sa popustom (npr. RIVP – PLAG – moj slučaj)

New Report

Close