RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 09:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
2.869
567
5,02
5,06
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..

U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca

“ZSE treba poslati RIVP upit za razloge drastične promjene cijene”

Piše ti u postovima pojedinaca ovdje. Ali moraš razlikovati koji su to pojedinci, od onih drugih pojedinaca. 🙂

bisakovi

Baš iz razloga što sam dobar poznavatelj pokazatelja po kojima se trguju slične turističke kompanije na etabliranim tržištima vas pozivam da javno ovdje pokažete koje su to.
Ja osobno znam da takvih nema.

Ja ću za konkretan primjer navesti Melia Hotels Internationa SA koja se trenutno trguje na P/E=16.16, te je u potpuno drugačije investicijskom ciklusu pa je omjer EV/EBITDA mjerodavniji (Melia ima taj omjer trenutno na 11.05) u odnosu na RIVP (8.70).
Dodat ću da je sektorski omjer za P/E= 17.31 i EV/EBITDA= 11.89

Sad vi meni recite koja je dionica/firma jeftinija?



Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..

U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca
[/quote]

Nije točno!!


U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca

Zanimljiv podatak (ako je točan). To bi značilo da su lavinu zakotrljali sami mali, nešto slično kao na DLKV gdje top 10 nije prodavao, ali je dionica isto srušena i više od -20%.

Ignore: KressoM, delux



U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca

Zanimljiv podatak (ako je točan). To bi značilo da su lavinu zakotrljali sami mali, nešto slično kao na DLKV gdje top 10 nije prodavao, ali je dionica isto srušena i više od -20%.
[/quote]

Ali podatak nije tocan.



U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca

Zanimljiv podatak (ako je točan). To bi značilo da su lavinu zakotrljali sami mali, nešto slično kao na DLKV gdje top 10 nije prodavao, ali je dionica isto srušena i više od -20%.
[/quote]

Ovo nije za čuditi nakon Agrokora. Ljudi nemaju povjerenja u ZSE. Najbolje bi zapravo bilo delistirati kompaniju s ovog jada od burze i prebaciti se u Austriju.

šteta što nitko ne nalijepi knjigu na pastebin

slijedi nam precesija

što bi tek HMST rekao sa svojim pokazateljima od P/E=54 i EV/EBITDA=31 i pritom u potpuno drugačijem investicijskom zaostatku.
po ovome izgleda RIVP izgleda jedno 4 puta jeftiniji..

Ima netko knjigu dionicara od prije tipa 6 mjeseci i iz 11 mjeseca, pa da podijeli?

Kakva panika, izgleda mnogi imaju margine ovdje 😀
Pa ne izlazi vecinski vlasnik (dapace, kupnjom dionica za trezor rade upravo suprotno) pa da se netko necega plasi, nikakvog utjecaja na poslovanje ovo nema. Ovdje je samo slucaj da nekim dionicarima treba lova za druge stvari (a mi ne znamo koje, mozda imaju bolju priliku drugdje, sretno im bilo ali to nama stvarno ne mijenja nista). Jedino je pitanje do koje razine planira rasprodavati pa da se mozda iskoristi tajming za dokup, sve ostalo je nebitno.


Ima netko knjigu dionicara od prije tipa 6 mjeseci i iz 11 mjeseca, pa da podijeli?

ako si dioničar valamara imaš preko udruge svaki tjedan knjigu dioničara 🙂



Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..

U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca
[/quote]

kako sam nedavno i sam napisao, vjerovatno vide da će prije neke druge pozicije odraditi veći rast nego rivp,…
mislim imam ja i RIVP, ali vjerujem da će prije dlkv na 15, ulpl na 150 ili više, kao i ostale ubijene i slabo likvidne.. naravno ako prežive i prije ne bankrotiraju, hahahaha …. nego rivp na 70, hbga … makar mi je valamar kralj za sve na ZSE
iako ovdje kod nas sve teži prema 000000


Kakva panika, izgleda mnogi imaju margine ovdje 😀
Pa ne izlazi vecinski vlasnik (dapace, kupnjom dionica za trezor rade upravo suprotno) pa da se netko necega plasi, nikakvog utjecaja na poslovanje ovo nema. Ovdje je samo slucaj da nekim dionicarima treba lova za druge stvari (a mi ne znamo koje, mozda imaju bolju priliku drugdje, sretno im bilo ali to nama stvarno ne mijenja nista). Jedino je pitanje do koje razine planira rasprodavati pa da se mozda iskoristi tajming za dokup, sve ostalo je nebitno.

točno.
jednostavno smo preplitko tržište za velike i nagle izlaske što je ovdje slučaj.
pitanje je samo gdje je kraj izlaska.
ako prodavatelj stane sa nalozima dogodit će se odbijanac, a ako ne i dalje ćemo lagano kliziti..



Kakva panika, izgleda mnogi imaju margine ovdje 😀
Pa ne izlazi vecinski vlasnik (dapace, kupnjom dionica za trezor rade upravo suprotno) pa da se netko necega plasi, nikakvog utjecaja na poslovanje ovo nema. Ovdje je samo slucaj da nekim dionicarima treba lova za druge stvari (a mi ne znamo koje, mozda imaju bolju priliku drugdje, sretno im bilo ali to nama stvarno ne mijenja nista). Jedino je pitanje do koje razine planira rasprodavati pa da se mozda iskoristi tajming za dokup, sve ostalo je nebitno.

točno.
jednostavno smo preplitko tržište za velike i nagle izlaske što je ovdje slučaj.
pitanje je samo gdje je kraj izlaska.
ako prodavatelj stane sa nalozima dogodit će se odbijanac, a ako ne i dalje ćemo lagano kliziti..

[/quote]

možda će i prićekati odbijanac pa onda opet nastaviti sa prodajom

New Report

Close