RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 12:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
10.931
2,135
5,10
5,12
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Brojke kažu da se PRIJE 11 godine dionicama Hotela Makarske trgovalo po 220 kn, a prije 10 godina po 350 kn. U zadnje vrijeme kompanija Pivac je kupovala po 300 kn, mislim da je taj privatni ulagač dobro
pazio što kupuje i koliko plaća. Valamar će sasvim je izgledno platiti 278 kn koliko je i ponudio.

Navodno su fantastične pozicije hotela i mogućnosti daljnjih ulaganja ili izgradnje.
Moguće da nije jeftino po cijeni od prije 10 godina, ali vjerujem da Valamar ima dobru računicu i
pozicioniranje. Ja sam imao jednu grešku kod svoga vlastitog investiranja u dionice. Štujući
diverzifikaciju nisam uložio samo u Valamar što bi mi bilo daleko najisplativije.

http://www.poslovni.hr/media/PostAttachments/325528/Hoteli%20Ma.jpg

Lokacija je top, ima mjesta za nove projekte. Po skici zemljišta nema tako malo.

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/hoteli-makarska-novi-hotel-ceka-zeleno-svjetlo-od-najveceg-dionicara-drzave/6517531/

Očito će tu biti i novi hotel, projekt je očito već u visokom stupnju pripremljenosti.
Vjerojatno će Valamar krenuti u realizaciju po preuzimanju. Makarska je stalno
pre(puna) ljeti i ako je postojeći hotel dosegao 190 dana nema razloga da novi ne radi
cijelu godinu, računajući nove ugovore, kongrese i sl. Uz jeftino financiranje (1% po HBOR-u) sve ide lakše i jeftinije. Ne bih bazirao bilo kakve izračune na bazi podataka iz vremena dok je država bila vlasnik, jer vjerojatno bi rezultati bili netočni. Jako puno znači financiranje uz suradnju mirovinaca finacijaški. Možda griješim, ali mislim da ovo nije krajnji domet Valamar (uz Stari grad na Hvaru).

Moguće da će Valamar isposlovati i neke olakšice za greenfield investiciju.
Od danas nema naplate tunela sv. Ilija kroz Biokovo.
Sigurno nije ključno, ali je plus i stvara još pozitivniju klimu na makarskoj rivijeri.

Interesantno. Ali i dalje zahtijeva ulaganja.
Al da je dobro – je. Vijest je svakako pozitivna za poslovanje. Recimo da sam neupitno bullish po tom pitanju.

Međutim Hoteli Baška su kupljeni za P\Ebitda od 10 a P/S od recimo 2.
Definitvno jeftinije hos nes.

Doduše njihova dobit je bila 340 M 2016. Dakle za pola godišnje dobiti oni kupe makarsku. Jedino je šteta da ona pridonosi samo 10M kuna novoj dobiti.
Želim reci da akvizicije su postale skuplje sto će jednim dijelom ograničit brzinu rasta prihoda/profita jer implicira nova ulaganja.
Ali i to je normalan poredak stvari. Ne može ništa rasti i brzo i dugo 🙂

Neupitno je da Valamar ovime cementira svoju poziciju blue chipa na ovom našem jadu od burze. Valamar je “Mature” kompanija uz zdrav odnos prema dioničarima i super menadžment.
Vjerujemo da će ponuda biti prihvaćena i realizirana.

Vi ste na Krku tamo je bilo govora i o gradnji aqua parka, te gradnji
većeg bazena koji bi gradio Valamar.
Nitko iz Makarske i okolice da nešto gukne o HMAM.
Htjeli su to Zubak, Andabak, Todorić, Pivci, izgleda da je Valamar uspio

Novinar Đuzel Ivica večeras u prilogu reče da će Valamar preuzeti naravno sa mirovinskim fondom
hotele na Visu Modra Špilja. To je Komiža, vidim da se i ovdje govori o tome

PBZ CO ulaže u Modru špilju


Novinar Đuzel Ivica večeras u prilogu reče da će Valamar preuzeti naravno sa mirovinskim fondom
hotele na Visu Modra Špilja. To je Komiža, vidim da se i ovdje govori o tome

PBZ CO ulaže u Modru špilju



statisticki, kada ti hvalis dionicu onda pada ko luida. stoga pls ajde se malo odmori i odi na skijanje da se oporavimo.
🙂

tu nitko ne piše da dionica pada zato što pojedinci je prodaju,i to za šaku kikirikija.skoci par lipa ajmo je prodat,jadno.ova dionica ima puno prostora za rast,i to dugorocno,ali ne ajmo je gušit da se ne mice sa mrtve tocke

i svi vi koji mislite izaci iz RIVP-a dajte više izađite,jer ova dionica je samo za nas koji mislimo dugorocno a ne mešetarenje i brzu zaradu


i svi vi koji mislite izaci iz RIVP-a dajte više izađite,jer ova dionica je samo za nas koji mislimo dugorocno a ne mešetarenje i brzu zaradu

ako misliš da je dionica dobra kupnja, onda ti ne treba smetati njen povremeni pad… to ti je prilika da uđeš po nižoj cijeni.
razlika između tebe i mešetara je u tome što ćeš ti prodati kasnije, ali i jedan i drugi zarađujete na razlici u cijeni. na ovoj se dionici nećeš obogatiti od dividende.


Novinar Đuzel Ivica večeras u prilogu reče da će Valamar preuzeti naravno sa mirovinskim fondom
hotele na Visu Modra Špilja. To je Komiža, vidim da se i ovdje govori o tome

PBZ CO ulaže u Modru špilju


puno toga oni kupuju u zadnje vrijeme.
to me asocira na nabildavanje pred prodaju.
(ne tvrdim da je o tome ovdje riječ, niti imam informacije koje bi to potvrdile.)

Prodaja Valamara ? Za 5 do 7 godina zašto ne. Sjetimo se stanja prije 7 godina. Razvoj je tek uhvatio puni zamah. Kupovanje po 43 mi se čini razumnim obzirom na analize i vec dosegnutih 48.5 na velikim prometima. Zarada nije tolika sada ali važne su mi sigurnost i likvidnost, pa i dividenda

New Report

Close