RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 06:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hoće li se dio dividende reinvestirati …?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Prijelomne vijesti

Rizika za refinanciranje ili potrebe za reficinaciranje nema u idućih nekoliko godina.
Prosječni trošak financiranja je samo 2,3 %. Pa koji Business danas to ima i može dobiti ?
Po toj cijeni se ne daju ni stambeni krediti građana Aaa boniteta.
Kapaciteti rastu, a povećanje cijena godišnje je više nego duplo od troška financiranja.
Uložili su 4 mlrd zadnjih 14 godina. Prema tome jasna je budućnost tržišne kapitalizacije.
Neto dug/ebitda 2,9. Što reći na takvu financijsku stabilnost ?

Dobra prezentacija, ali najbolje je bilo što je onako tek spomenuto.

Prema trenutnim podacima, rast prihoda je skoro 20% u odnosu na godinu prije.
Maro suites, Lanterna, skoro sve prodano.
Ne smiju detaljnije govoriti o investicijama…605M, to su investicije bez Imperiala
U 7om mjesecu se preuzima Makarska.
Problem radne snage je riješen, tj. nemaju ga.
Financiranje nije problem.
Dionice će i dalje kupovati, ali postoje određena razdoblja kad to smiju, a kad ne. Nije prioritet kupnja dionica, nego ulaganje u capex, da bi se kasnije imalo za berbu.
Izazova ima, ali se rješavaju.
Nova strategija ide do kraja godine za razdoblje do 2022.
Novi branding fantastičan i podržava novu strategiju.
Nisam stigao pitanja postaviti, iduće godine ću se bolje pripremiti.


Roger ako si siguran da idemo ispod 40, zašto ne opleteš
po bidu dok je ovako visoko i rješiš se problema vlastitih.

Otkuda ti uopće ta ideja da znaš kuda će cijena ?
Onako lakonski znam, ali ništa informativno niti korisno od tebe.
Vjerujem da možeš brže, više, jače. Potrudi se da pokažeš potencijal.

sad se duris kad ja gađam kud ce cijena
😏, a ti malo malo navijas sa prozaicnim informacijama, pa me zanima imas li jos koju. Da ja opletem po bidu ti bi dobio čir na želucu.. Tu sam od korfa i ne planiram jos van tako da ne moras (jos) popit gastal..

No pain no Game

http://www.glasistre.hr/gospodarstvo/valamar-riviera-s-novom-brend-strategijom-564523

Hello 35!

Maro suites, Lanterna, skoro sve prodano.

A kako je bilo prošle godine u ovo doba? Nije sve prodano, nego je prodano sve u sezoni, i to visokoj, koliko hoćeš ima mjesta već krajem 8. mjeseca, a kamoli 9. mjesec. Ionako se cijene formiraju po principu avionskih kompanija, tako da neka razlika u odnosu na prošlu godinu neće bit. u redu, 5. je bio dobar, ali sad nitko već ne izvještava o rezultatima sa samog kraja 5 do danas – zašto? Jer su kapaciteti dosta prazni, čak bih rekao više nego lani u ovo doba. Dolasci jači počinju tek za tjedan dana, od subote 22.6. Naravno, kako je sad Poreč prazan, može se sugerirati da je za to kriv raspored blagdana, svjetsko prvenstvio itd. U slučaju kad su takve stvari na koje se ne može utjecati na strani Valamara, onda se to ne spominje nego je za dobar booking zaslužna uprava.

Problem radne snage je riješen, tj. nemaju ga.
Imaju ga. Ne kao ostali, ali itekako imaju. Primaju ljude koji prije 5-6 godina nisu mogli primirisati Valamaru. Iako, naspram drugih, povukli su odličan potez i što se tog tiče, palac gore. I trebaju još dić plaće, samo gas, jer su i dalje male za prisotjan život. A radna snaga im neće bit problem kad u hotelu budu barem 2 godine za redom imali 80 % istog osoblja, na koje se gost već navikao, koji već znaju svoj posao, a ne da svako ljeto traje uhodavanje novog kadra.

Izazova ima, ali se rješavaju.
Da – izazovi, situacija, sinergija truć, bla, truć. Imaju probleme i nekako se nose, kao i svi ostali, neki bolje neki lošije

Novi branding fantastičan i podržava novu strategiju.
Nisam stručnjak, ali meni je bezveze. podsjeća me na “all you can eat” i samim time bi ga prije povezao s nekim opskurnim jeftinim objektima. Čisto subjektivno.

Maro suites, Lanterna, skoro sve prodano.

A kako je bilo prošle godine u ovo doba? Nije sve prodano, nego je prodano sve u sezoni, i to visokoj, koliko hoćeš ima mjesta već krajem 8. mjeseca, a kamoli 9. mjesec. Ionako se cijene formiraju po principu avionskih kompanija, tako da neka razlika u odnosu na prošlu godinu neće bit. u redu, 5. je bio dobar, ali sad nitko već ne izvještava o rezultatima sa samog kraja 5 do danas – zašto? Jer su kapaciteti dosta prazni, čak bih rekao više nego lani u ovo doba. Dolasci jači počinju tek za tjedan dana, od subote 22.6. Naravno, kako je sad Poreč prazan, može se sugerirati da je za to kriv raspored blagdana, svjetsko prvenstvio itd. U slučaju kad su takve stvari na koje se ne može utjecati na strani Valamara, onda se to ne spominje nego je za dobar booking zaslužna uprava.

Čovjek je govorio o kapacitetima koji su ove godine novi. Prošle godine ih nije bilo jer je Maro suites otvoren tek ove godine. Lanterna također ima ogromni upgrade ove sezone i čovjek se referirao na te kapacitete.
Kako vama rade apartmani i zašto nema gostiju, nije mi od interesa znati.


Problem radne snage je riješen, tj. nemaju ga.
Imaju ga. Ne kao ostali, ali itekako imaju. Primaju ljude koji prije 5-6 godina nisu mogli primirisati Valamaru. Iako, naspram drugih, povukli su odličan potez i što se tog tiče, palac gore. I trebaju još dić plaće, samo gas, jer su i dalje male za prisotjan život. A radna snaga im neće bit problem kad u hotelu budu barem 2 godine za redom imali 80 % istog osoblja, na koje se gost već navikao, koji već znaju svoj posao, a ne da svako ljeto traje uhodavanje novog kadra.

Ako niste insider, onda ovakve informacije ne možete znati. Uzorak na vaša 2,3 poznanika mi nije važan, ali jest izjava Uprave.


Izazova ima, ali se rješavaju.
Da – izazovi, situacija, sinergija truć, bla, truć. Imaju probleme i nekako se nose, kao i svi ostali, neki bolje neki lošije

Baš to, bla, bla, truć.


Novi branding fantastičan i podržava novu strategiju.
Nisam stručnjak, ali meni je bezveze. podsjeća me na "all you can eat" i samim time bi ga prije povezao s nekim opskurnim jeftinim objektima. Čisto subjektivno.

Da, ljudi su navikli na brand strategije štandova i apartmana pa mogu razumjeti da je ovo malo čudno.

Roger potpuno ista je stvar prodao ti ili ne svoje dionice Valamara. Nešto si sigurno pobrkao. Promjena cijene na sat ili dva u danu je nebitna. Kužis ?

Dionica ti je kontinuirano zadnjih god dana u blago padajucem trendu. Tko priča o jednom danu? Samo ti kazem da se divljacki istresem da bi sterao cijenu sigurno u dnevnu blokadu. To bi kratkorocno uzrokovalo kod tebe veliko čuđenje..A ti sad vidi..
Ovdje mozes ocekivati rast kroz par godina..da vidim nwsto gdje bi sad odradio neki fini prinos u bilo čemu, ne nuzno dionicama, proda bi i otisao tamo..dakle tu sam jer ne vidim gdje bih se parkirao dalje. Pusa

No pain no Game


Samo ti kazem da se divljacki istresem da bi sterao cijenu sigurno u dnevnu blokadu. To bi kratkorocno uzrokovalo kod tebe veliko čuđenje..A ti sad vidi..

Na trzistu gdje je ukupan promet 2 mil kn, stvarno ne moras biti baja pa da ubijes nesto u blokadu.
to je jasno svima. drugo je pitanje sto tebi ta izjava znaci?
meni da imas pra za bacanje jer ne vidim sto bi se dogodilo osim da bi se cijena nakon blokade u par dana vratila tu gdje je sada +-2%.

Što god značilo nije ništa pametno niti korisno, a još je manje u vezi sa temom. Na samohvalisavce ne treba trošiti vrijeme, jer očito je neka jača kompenzacija… u pitanju. Čizmek je rekao na Rabu da 30 dana prije objave financijskih izvješća ne smiju kupovati vlastite dionice.



Samo ti kazem da se divljacki istresem da bi sterao cijenu sigurno u dnevnu blokadu. To bi kratkorocno uzrokovalo kod tebe veliko čuđenje..A ti sad vidi..

Na trzistu gdje je ukupan promet 2 mil kn, stvarno ne moras biti baja pa da ubijes nesto u blokadu.
to je jasno svima. drugo je pitanje sto tebi ta izjava znaci?
meni da imas pra za bacanje jer ne vidim sto bi se dogodilo osim da bi se cijena nakon blokade u par dana vratila tu gdje je sada +-2%.
[/quote]
Gospon Funk, nisam ja nikog nagovarao da istrese dolje ili gore, vec gospon bariq, nasto sam ja replicirao to sto jesam. Gospon bariq je tedki druker i analfabet na zse, dokazano u vise navrata..ali i dalje baca vazne info o boji pločica u kupaonicama, temperaturi vode u bazenima valamara i tako to. Ne shvaca poantu, psihologiju mase, cikluse, trenutke u kojoj je dionica zatečena. Sve to me iritira i zato pnekad prozovem dotičnog. Moja namjera nije k… s brojem dionica koje imam i zarusavanje dionice, ja sam tu jer vjerujem u dionicu. To vide oni koji nedto znaju..ovi drugi su su smjesni.. To sto ne pisem da cemo sad..sutra..ili prekosutra ili za 2 mj gore ne znači da ne vjerujem u rast dionice dugoročno. Uz jedan veliki ALI, a to je kretanje tržista vani. To je trenutno najveca vodilja. Vani rastu a mi stagniramo..to vam je dexa los znak za cijenu dionice..

No pain no Game




Samo ti kazem da se divljacki istresem da bi sterao cijenu sigurno u dnevnu blokadu. To bi kratkorocno uzrokovalo kod tebe veliko čuđenje..A ti sad vidi..

Na trzistu gdje je ukupan promet 2 mil kn, stvarno ne moras biti baja pa da ubijes nesto u blokadu.
to je jasno svima. drugo je pitanje sto tebi ta izjava znaci?
meni da imas pra za bacanje jer ne vidim sto bi se dogodilo osim da bi se cijena nakon blokade u par dana vratila tu gdje je sada +-2%.
[/quote]
Gospon Funk, nisam ja nikog nagovarao da istrese dolje ili gore, vec gospon bariq, nasto sam ja replicirao to sto jesam. Gospon bariq je tedki druker i analfabet na zse, dokazano u vise navrata..ali i dalje baca vazne info o boji pločica u kupaonicama, temperaturi vode u bazenima valamara i tako to. Ne shvaca poantu, psihologiju mase, cikluse, trenutke u kojoj je dionica zatečena. Sve to me iritira i zato pnekad prozovem dotičnog. Moja namjera nije k… s brojem dionica koje imam i zarusavanje dionice, ja sam tu jer vjerujem u dionicu. To vide oni koji nedto znaju..ovi drugi su su smjesni.. To sto ne pisem da cemo sad..sutra..ili prekosutra ili za 2 mj gore ne znači da ne vjerujem u rast dionice dugoročno. Uz jedan veliki ALI, a to je kretanje tržista vani. To je trenutno najveca vodilja. Vani rastu a mi stagniramo..to vam je dexa los znak za cijenu dionice..
[/quote]
Ma sve 5. Kuszimo se.
inace doticni je kod mene na ignore tako da niti ne vidim sto pise.

New Report

Close