RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 09:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
36.000
7,200
4,99
5,00
-0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

interes je vecinskog da zamjeni dividendu za dionice po što povoljnijon nižoj cijeni. put prema 34/35 kn je sasvim otvoren. nema likvidnosti ni kupaca. još ide i dividenda. bit ce lijepa zarada ako krene gore oporavak za kupce ispod 40 kn

Dobro je dok još ima kupaca…..


interes je vecinskog da zamjeni dividendu za dionice po što povoljnijon nižoj cijeni. put prema 34/35 kn je sasvim otvoren. nema likvidnosti ni kupaca. još ide i dividenda. bit ce lijepa zarada ako krene gore oporavak za kupce ispod 40 kn

Upravo zato sam za to da nema zamjene dividende za dionice

kolega, VI želite reći da večinski namjerno ruši cijenu da bi dobio više dionica za isti iznos dividende ? onda možemo razmišljati na način da i ostali veliki dioničari (a znamo koji su to) rade isto … čak bi se i prije kladio na tu varijantu, a ne na ovu prvu, jer ne znam čije bio to dionice prodavao večinski, a znamo koje dionice prodaju ostali veliki dioničari ….
inače, baš mi je zanimljivo koliko se svi skupa ‘nervirate’ oko trenutne cijene rivp-a, a stvarno ne znam čemu …. večinski će do kraja godine odraditi prijenos dionica na vlastito ime (sa epic-a na privatne osobe) a nakon toga dvije godine moratorij na prodaju inaće plačaju porez na kapitalnu dobit, što značiu da nema prodaje barem do kraja 2020 godine (ne znači da prodaju neće dogovoriti ranije). pa onda kako njima, tako i nama, zar zaista netko misli da će krajem 2020 godine prodaja ići po bijednih 40 kunića ? ja ne, zato me sve ovo i ne dira previše … a trejderima želim sve najbolje, uživajte ….

39 kn ce se teško obraniti. Ipak čudno da nema jakih naloga na recimo 36, 37 ili 38 kn. Nisam mislio da vecinski prodaje nego da utječe na druge načine. dozvoljene ili nedozvoljene u tajnosti. šteta da sam zadnje kupovao nekoliko kn skuplje. nisam ocekivao da ce ispod 40 kn, a sada se 35 kn čini vrlo blizu

Dojam je da nije bitna cijena nego da je samo bitno prodavatelju da proda bez obzira na kunu dvije ili pet niže

Dok opet netko ne pokupi sve do 41, 42!
Onda bi trejderi mogli plakati.
Danas ovaj biser srušen skoro najviše na Zse??

kupuje li itko knjigu?
može li taj potvrditi da imamo glavnog većeg igrača koji izlazi
ili svi hvale, a istovremeno bježe van?

slijedi nam precesija

35 na vidiku


35 na vidiku

dok je Barikb-a nece to dolje-on je na braniku i drzat ce cijenu po cijenu gubitka entera na tipkovnici na ovom forumu


Dojam je da nije bitna cijena nego da je samo bitno prodavatelju da proda bez obzira na kunu dvije ili pet niže

nije tako. pratim već neko vrijeme i veliki nalozi koji su na prodaji ne udaraju po kupnji iako ih dijeli samo 10 ili 20 lipa od kupaca nego stoje na mjestu, ali čim netko poklopi prvoga na kupnji, spuste se i oni niže.
pratim to od 41 kn, pa na 40,50 kn, pa na 40 kn, pa jučer i po 39,50 i na kraju 39,20 kn.
dakle jedan planski pritisak na cijenu prema dolje tako da taj koji stišće većim prodajnim nalozima vjerojatno istovremeno kupuje

Nije dobro, ali će sasvim sigurno biti dobro.
Danas ću simbolično zaokružiti brojku.

Ja cu pricekati jos to zaokruzivanje brojke.

A hoćete li zaokružiti ako neki igrač pobere opet sve iznad 40?

Teško da će pobrati očekivanja su vrlo slaba (ovih dana).
Mirovinski fondovi izgubili su stotine milijuna na Agrokoru
i nemaju muda kupovati bilo koje dionice. Možda su kupovali
Valamar po 47 ili 48 kn, ali sada nakon još većeg razvoja,veće
dividende i veće dobiti po 39 kn im nije zanimljiv.
Oni ipak kupuje za buduće isplate za desetljeća unaprijed.
Takvih nesposobnjakovića kao mirovinci nema nigdje, ali baš
ih briga osigurali su sebe sa visokim plaćama. Zato njima Valamar
od početka nije interesantan, njima top lokacije na Jadranu malo znače.

New Report

Close