RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 15:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
373.730
73,060
5,10
5,12
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na temelju cega tvrdite gore navedeno? Koliko znam u q4 vecina objekata je zatvorena, i funkcionira samo hladni pogon koji iskljucivo generira gubitke…

Takoder, ovdje do q2 2017. nema nikakvih zanimljivosti….tj. nebi trebalo biti… osim ako ne bude neki M&A….

Nemaju oni hotele u Zagrebu pa da radi sve kvartale

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Na temelju cega tvrdite gore navedeno? Koliko znam u q4 vecina objekata je zatvorena, i funkcionira samo hladni pogon koji iskljucivo generira gubitke…

Takoder, ovdje do q2 2017. nema nikakvih zanimljivosti….tj. nebi trebalo biti… osim ako ne bude neki M&A….

Nemaju oni hotele u Zagrebu pa da radi sve kvartale

u poreču je recimo još cijeli listopad bilo živo, to znam zasigurno npr. konferencija burze, a listopad je q4. bilo kakvo gibanje u q2 ili q4 veoma utječe na ukupnu dobit, to tata bloger zove marginalni profit – profit s rubova poslovanja – fiksni troškovi su tu, svaki prihod uravnotežuje te fiksne troškove.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

daj ne lazi ljude, ja sam iz Poreca vec 17.10 grad je bio prazan, duse nije bilo! Od Valamarovih hotela radio je samo Diamant i Crystal s time da se zatvarao i otvarao na par dana. Od Plave Lagune radio je Parentium i Molindrio…uglavnom 1. tjedan u 10.mjesecu je bio super i onda razocaravajuce..tako da ne lazi ljude, bilo je nesto domacih ali sta oni mogu..popit kavu potrosit 10-15 kn i to je to.

Ne bih se složio da su:
– emotivne ili histerične vizije ,
– predimenzioniranje realiteta,
– nestrpljivost i apatija,
– neozbiljne teorije zavjera,
isplativi načini ponašanja, ako ulažete na burzu.

Treba stajati iza svake svoje odluke, kao i inače u životu.
Prije nego što sam ozbiljnije ušao u RIVP obišao sam kao
gost hotele na svim lokacijama osim u Dubrovniku kako
bih dobio bolju sliku, kako se upravlja kompanijom….


daj ne lazi ljude, ja sam iz Poreca vec 17.10 grad je bio prazan, duse nije bilo! Od Valamarovih hotela radio je samo Diamant i Crystal s time da se zatvarao i otvarao na par dana. Od Plave Lagune radio je Parentium i Molindrio…uglavnom 1. tjedan u 10.mjesecu je bio super i onda razocaravajuce..tako da ne lazi ljude, bilo je nesto domacih ali sta oni mogu..popit kavu potrosit 10-15 kn i to je to.

inace je s 01 10 mrtvilo, sad je s 17 10. ali tko broji dane popunjenosti u turizmu – to je nebitno.

a i valamar samo posluje u poreču. tako da ako porečani kažu je ben, ben je, za ostale me ni briga.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Treba stajati iza svake svoje odluke, kao i inače u životu.
Prije nego što sam ozbiljnije ušao u RIVP obišao sam kao
gost hotele na svim lokacijama osim u Dubrovniku kako
bih dobio bolju sliku, kako se upravlja kompanijom….

To je više subjektivna “metoda” procjene. Meni se nije pokazala dobrom. Tako sam ja ispušio finu količinu para na Belju.
Brojke su zakon, a ovo što se tu po forumu priča – fluktuacija zaposlenika, nezadovoljstvo… koga briga.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Brzo kopčaš 😉
I zato sam kupovao bitno jeftinije ispod 20 kn i usput se provodio.

Turisti su za ovu godinu odradili svoj rast, a tek nagodinu trebaju opravdati ovu sadašnju cijenu. Prenapeto je ovdje, preveliki su im apetiti i lako ulaze u akvizicije a znamo da je dovoljna samo jedna “petarda” da sve to padne u vodu a ostanu krediti koje treba plaćati. Do slijedeće godine, dok se ne vidi prije Uskrsa kakve su naznake rezervacija i kakav je sentiment turista nema ovdje rasta. Malo gori , više doli do godine do ožujka.

pobrali smo i neke nagrade Vaš link …

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


Turisti su za ovu godinu odradili svoj rast, a tek nagodinu trebaju opravdati ovu sadašnju cijenu. Prenapeto je ovdje, preveliki su im apetiti i lako ulaze u akvizicije a znamo da je dovoljna samo jedna "petarda" da sve to padne u vodu a ostanu krediti koje treba plaćati. Do slijedeće godine, dok se ne vidi prije Uskrsa kakve su naznake rezervacija i kakav je sentiment turista nema ovdje rasta. Malo gori , više doli do godine do ožujka.

dovoljan je samo jedan krivi korak, pa nema ni mene ni vas.

ali slažem se, sad je vrijeme za sagledavanje i sravnjivanje cijene i rezultata.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

neznam ćemu ovoliko trkeljanje oko cijene…sve je jasno, netko prodaje veće količine i samim tim spušta cijenu, ni prvi ni zadnji put (veliki kad raste smanjuju poziciju i to je ok)…kad prestane RIVP će opet po starom..

dobra je ovo firma, ali malo precjenjena kada se gledaju druge firme ( ako gledamo P/E ) , propast nece sigurno , ali pitanje je koliko u buducnosti moze zaradit svojim dioncarima, koliko mogu povecat zarade, a da ne govorimo nedaj boze o nekoj petardi kak neki znaju napisat .

svoje dionice sam prodao prije dva tjedna , jer sam smatrao da imam boljih prilika, kaj ne znaci da se necu vratit i da sam dobar potez napravio,

vrijeme ce pokazat.

New Report

Close