RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 02:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
67.625
13,207
5,12
5,14
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Konsolidacija se nastavlja, i vjerovatno ce RIVP iz zadnje akvizicije izvuci EBITDA za 20% bolje u startu, i kasnije ulaganjem jos vise….al rizik postaje sve veci….
i to je ono sta se meni uopce ne svida, nije prvi put da je jadran dozivio ovakav boom, pa za 10 godina ostale samo rusevine….

sa takvim NT moraju izaci na 3 trzista i maknut se s balkana….

Niste mi odgovorili na moj komentar vama 5.7. pa vam ga ponavljam kolega!!

Priča oko diversifikacije, u teoriji apsolutno podržavam međutim gdje bi kolega ivanoresković vi kupovali? Jel imaju npr. grci u RH hotele? jel imaju španjolci/talijani/portugalci/? jel imaju egipćani/tunižani/maltežani/crnogorci u RH hotele? Brazilci/Australci itd. možda? dajte mi recite barem kontinent ili državu gdje bi vi to diverzificirali valamar? Postoji ona priča o zimskom turizmu u Italiji/Austriji, ali mislim da ako se i odluče na to da neće tako skoro, a po meni nema ni potrebe zasad! Gledajte tu postoje i druge koristi za RH npr. građevinu koja ima posla kod gradnje/adaptacije, kooperanata robe široke potrošnje itd. cijeli niz koristi!!!!

Jedino mi je čudno što nemaju u ZG ništa, to bi bio cjelogodišnje poslovanje onda, kako je HUPZ krenuo na Jadran tako bih volio vidjeti da Valamar krene na ZG, ali prije svega podržavam preuzinanje Imperijala te moće preuzimanje Maestrala!!

Potpisujem tvrdnju kolege Sokolića!!!



Konsolidacija se nastavlja, i vjerovatno ce RIVP iz zadnje akvizicije izvuci EBITDA za 20% bolje u startu, i kasnije ulaganjem jos vise….al rizik postaje sve veci….
i to je ono sta se meni uopce ne svida, nije prvi put da je jadran dozivio ovakav boom, pa za 10 godina ostale samo rusevine….

sa takvim NT moraju izaci na 3 trzista i maknut se s balkana….

Niste mi odgovorili na moj komentar vama 5.7. pa vam ga ponavljam kolega!!

Priča oko diversifikacije, u teoriji apsolutno podržavam međutim gdje bi kolega ivanoresković vi kupovali? Jel imaju npr. grci u RH hotele? jel imaju španjolci/talijani/portugalci/? jel imaju egipćani/tunižani/maltežani/crnogorci u RH hotele? Brazilci/Australci itd. možda? dajte mi recite barem kontinent ili državu gdje bi vi to diverzificirali valamar? Postoji ona priča o zimskom turizmu u Italiji/Austriji, ali mislim da ako se i odluče na to da neće tako skoro, a po meni nema ni potrebe zasad! Gledajte tu postoje i druge koristi za RH npr. građevinu koja ima posla kod gradnje/adaptacije, kooperanata robe široke potrošnje itd. cijeli niz koristi!!!!

Jedino mi je čudno što nemaju u ZG ništa, to bi bio cjelogodišnje poslovanje onda, kako je HUPZ krenuo na Jadran tako bih volio vidjeti da Valamar krene na ZG, ali prije svega podržavam preuzinanje Imperijala te moće preuzimanje Maestrala!!

Potpisujem tvrdnju kolege Sokolića!!!
[/quote]

Neka kupuju upravo u zemljama koje ste naveli, zasto?!, pa pogledajte sta je prosla jedna grcak, sta prolazi turska, jel zelite da to prolazi i RIVP a sve to je znao, i znao je koje su posljedice. Ili smatrate da je uprava i vlasnici RIVP a barem malo pametniji?! i ja isto podrzavam vase stavove, al mi pricamo sada o kompaniji koja ce imati EBITDA 550-600 mil kuna, to vise nije zajebancija da bi se mogla osloniti na jednu drzavu na jedno trziste!,
Dali vi smatrate kao dionicar da uprava je odgovorna jer ne radi diversifikacije?!, ja ih upravo smatram jako neodgovornim za dionicki kapital

Trebalo bi onda ipak javiti upravi da postoje hoteli u Portugalu, Austriji, Španjolskoj.

Naravno da se kupuje u Hrvatskoj jer projektne studije i pokazatelji tako diktiraju.
Sigurno da salonski stručnjaci koji nikada nisu realizirali niti jednu investiciju,
osim eventualno kupnje kućne garniture za dnevni boravak dijele savjete, sada
već uigranoj, dokazanoj i iskusnoj ekipi Valamara.
Veće stope rasta, bolje cijene kod kupnje hotela (ili čak turistički važnog otoka),
financiranje nikada jeftinije. U Hrvatskoj će ostvariti veće stope povrata i cijene
plasmana bolje. Jednostavno rečeno, prostor za rast i razvoj najviše ima u Hrvatskoj.


Neka kupuju upravo u zemljama koje ste naveli, zasto?!, pa pogledajte sta je prosla jedna grcak, sta prolazi turska, jel zelite da to prolazi i RIVP a sve to je znao, i znao je koje su posljedice. Ili smatrate da je uprava i vlasnici RIVP a barem malo pametniji?! i ja isto podrzavam vase stavove, al mi pricamo sada o kompaniji koja ce imati EBITDA 550-600 mil kuna, to vise nije zajebancija da bi se mogla osloniti na jednu drzavu na jedno trziste!,
Dali vi smatrate kao dionicar da uprava je odgovorna jer ne radi diversifikacije?!, ja ih upravo smatram jako neodgovornim za dionicki kapital

A da se totalno diverzificiraju i krenu u uzgoj kaka u Africi? Ili leda na južnom polu?

Valamar je za sada hrvatska turistička firma i dokle god im to dobro ide i dokle god su prilike dobre ovdje onda što se imaju osiguravati? Rast vrijednosti je najblje osiguranje. Al, đabaleska tebi objašnjavati kad ti vidiš dionice koje izgube i više od 100% vrijednosti (?!?!?!)!

Tko se želi diverzificirati kupovati će dionice drugih firmi općenito ili drugih turističkih firmi u tim zemljama koje želiš i eto ti diverzifikacije! A Valamar nek nastavi raditi ono u čemu je najbolji. Naravno, rizike U SVOM POSLU treba sagledavati. Al, ako će se svog posla bojati, onda se ne treba ni njime baviti. Zašto da nešto kupuje skuplje i da si usporava rast samo zato da bi se osigurao? To su gluposti.

Treba imati dobro diverzificirani portfelj i to je to. A oni ako sebi idu smanjivati rizik, onda nama smanjuju očekivanu zaradu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@kresso
Ovo je tvoja recenica: Valamar je za sada hrvatska turistička firma i dokle god im to dobro ide i dokle god su prilike dobre ovdje onda što se imaju osiguravati?

ako si to napisao, onda mi nemamo sta raspravljati…

Naravno da nemamo. Zato sam i napisao da je đaba tebi objašnjavati… ;-).

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Bravo @KresoM. Ako se kolega želi diverzifcirati, slobodno si otvori račun kod nekog stranog brokera i kupi par dinica Marriota, ili Melia (MEL.ES). Za kompaniju koja se izlaže za ZSE dovoljna je diverzifikacija Dubrovnik/Rab/Krk/Baška/Rabac/Poreč/Hoteli/Apartmani/Kampovi…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Imao je Valamar planove širiti se i u regiji ali očito je ovdje i dalje najeftinije kupovati, da je jeftinije kupiti u Italiji ili Austriji i ostvarivati ovakve povrate na uloženo ne bi kupovali Imperijal i ostalo….

nisam neki fan Valamara ali vjerujem da oni jako dobro znaju šta rade i da kupuju tamo gdje mogu najbolje zaraditi na uloženo…nemam RIVP, ali imam LRH i LRHC…

plavac1
nemam RIVP, ali imam LRH i LRHC…

Valamar će kupiti i LRH i LRHC pa ćeš biti s nama.hahahaha
ostoja će se lako dogovoriti oko cijene s onima koji se razumiju u računicu tako da ne će moći tražiti previše
meni je jedina zamjerka što Valamara nema u zagrebu jer ovdje i adris počinje graditi exkluzivu u miramarskoj i trgu
nemam RIVP, ali imam LRH i LRHC…alamar je No1

Postoji razlika između diversification i diworsecification.. Ako uzimaju Imperial mogu unnaprijediti pokazatelje samom economy of scale tj okrupnjavanjem, zajednickim oglasavanjem itd… jedino je malo skupo na 31 P/E.

Dali netko zna kako misle financirati daljnju akviziciju? Kredit? Po kojoj kamati?
Valjda neće izdavati nove dionice, kreditna poluga je dobra stvar za male dionicare.

Rivp nastupa sa AZ-om koji ima 9,45% i vjerojatno je u ovom aranžmanu tražio da imaju sigurno 20% (što im je zakonski max) odmah kod otkupa od CERP-a, prije ponude za preuzimanje.

Uz takav scenarij RIVP treba samo za početnu priču sa CERP-om 1,64 kn casha po dionici (205,86 mil ukupno), a za sve dionice uključujući i ponudu za preuzimanje 3,69 kn casha po dionici (465,82 mil ukupno). Realnost je vjerojatno negdje između toga dvoje što bi značilo potrebnih 300-350 milijuna kuna, i da ode cijena ispod 24 ne bi uopće bilo čudno, ovo je stvarno besmisleno da se cijena drži kao i da nema ovoga.

Naravno, možemo reći da deal nije gotov ali onda u tom slučaju nema smisla tako visoka cijena na HIMR s obzirom na potencijalni pad u slučaju propadanja deala. Dakle, jedna cijena je dosta promašena.

S obzirom da bilanca za Q1 kaže maksimalno nategnuto 277 milijuna kuna (sva kratkotrajna imovina, dugotrajna financijska, bez troškova pripreme sezone, bez odljeva za isplatu dividende) jasno je da im treba casha. Da li je to možda uloga AZ-a, dobivaju odmah u startu CERP-ovih 10% dionica i dosežu svoj limit, a zauzvrat su svojevrsna financijska garancija (ZPDD čl. 18.-19.)?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Realnost je vjerojatno negdje između toga dvoje što bi značilo potrebnih 300-350 milijuna kuna, i da ode cijena ispod 24 ne bi uopće bilo čudno, ovo je stvarno besmisleno da se cijena drži kao i da nema ovoga.

Koje mudro razmišljanje! Znači RIVP daje 300 milijuna kuna u humanitarne svrhe? Za tih 300 milijuna kuna neće dobiti ništa? GUBI 300 milijuna kuna?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close