RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 05:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Rivp mi je osnova portfelja i nisam ga dirao od ispod 6 kn kada sam kupovao Korf po 72 kn. Ni kupovao niti prodavao. Tu sam toliko zapekao da više slabo što i pratim. Tek mi je toplo oko srca kada pogledam ona lijepo upakirana izvješća te najave za nove investicije. Oscilacije su malo veće u posljednje vrijeme ali smjer je jasan.


milion je sve objasnio.
prije sve ponuda i potražnja. 10% gore dolje nije neka razlika u cijeni to je taman
od 35 na 31,50 kn. Nedavno je bila 25 kn dugo vremena,
prije toga 20 kn dugo vremena itd.
Tzv. trejderima je ova dionica mrska, jer nemaju tu nikakve šanse.
Meni je best buy nakon ove korekcije, pa sam zato danas kupovao.

možda ipak ne best buy, ali svakako je preporučljiva opcija buy.
riječ je o odlično vođenoj firmi na stabilnom tržištu, sa još uvijek neadekvatno prikazanim kapitalom (vrijednost zemljišta, hotela, kampova), i što je najvažnije sa ovogodišnjom EBITDA-om od >500 mil. hrk, i konzervativno izračunatim EV/EBITDA=8,75


Brzo kopčaš 😉
I zato sam kupovao bitno jeftinije ispod 20 kn i usput se provodio.

A tako znači…. Onda odlično. 🙂 Drago mi je da je tako.

Čitam komentare, pa sam se sjetio kako su me takvi komentari uplašili da se nakrcam na 24 kn. Dokupio sam na 26 i nešto. Ne znam čemu toliki strah oko ovog pada. Doista se ne brinem. Ove dionice što ih imam su kod mene idućih par godina. Ne mogu reći da ne vidim što može krenuti po zlu, ali mislim da su šanse male.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

http://www.total-croatia-news.com/item/14715-valamar-hotels-win-awards-for-best-luxury-hotels-in-the-world

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

Spectacular news from #Valamar!
After being nominated for the first time ever for this prestigious award, we are the proud winners of the World Luxury Hotel Awards in several categories!
Our Valamar Dubrovnik President has been awarded as the Croatia’s Luxury Beach Resort, our Valamar Isabella Island Resort has been granted the award for the Croatia’s Luxury Island Resort while the Valamar Hotels & Resorts is this year’s Best Hotel Group in Southern Europe! Congratulations to all!

Valamar Hotels & Resorts

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Buy and hold.
Ovo znači da su fundamenti povoljniji za investitore. Ja sam na okidaču na 30 ali i ovo je ok, moram uplatiti na račun hitno 🙂
A traderi su tu ionako da daju likvidnost

Što se tiče “petarde” tzv. Black Swan event, to se može desiti svakoj dionici( BP oil spill, VW emisije, nekakva pobuna ili terror napad)
U biti cijela burza je black Swan. Nije vam to odgovor dal kupiti ili ne. Svugdje može biti petarda…


Turisti su za ovu godinu odradili svoj rast, a tek nagodinu trebaju opravdati ovu sadašnju cijenu. Prenapeto je ovdje, preveliki su im apetiti i lako ulaze u akvizicije a znamo da je dovoljna samo jedna "petarda" da sve to padne u vodu a ostanu krediti koje treba plaćati. Do slijedeće godine, dok se ne vidi prije Uskrsa kakve su naznake rezervacija i kakav je sentiment turista nema ovdje rasta. Malo gori , više doli do godine do ožujka.

uskrs je 28 dana kasnije 2017 nego 2016…

Ovo kad svi hvale jest znak da je bal za sada gotov i da treba kratiti pozicije. A i kad se počne pisati kako se prebacuje kes da se kupuje znaci da kesa nema i da je zavladala zbunjenost i nevjerica. Sto netko ima pisati namjere po forumu?! Ili kupuješ ili ne, ne stavljaš to na oglasnu ploču…. osim ako imaš neki problem sam sa sobom kao primjerice neki koji malo malo radikalno otključavaju vrijednost i uvjeravaju nas da purani lete. A ove nagrade necu ni komentirat. Po čemu je neki hotel bolji od drugog u ovako velikoj konkurenciji hotela. Te nagrade se ionako kupuju… oglasnim prostorom, sponzorstvima, novcem. Ta nije slucajno Badelov “mirogojcek” dobio tolike zlatne medalje… i jel netko tko nije kroner zbog toga pio vise tog konjaka? Ili su Zaba i PBZ uistinu bile skoro svake godine najbolje banke u srednjoj i istočnoj Europi?! Ma dajte me najte me.

Svaki put kad su se dijelile nagrade za dionicu godine ili poduzetnika godine taj bi vrlo skoro ili završio u pržunu ili bi se firma našla u problemima. Ne tvrdim da je to slučaj s Valamarom al bolje je ne spominjat zlatne značke i platinaste plakete. Jel to bas nist ne znaci za valuaciju. Ne znam nikoga tko destinaciju i hotel bira po tom ključu.

Te nagrade su odlicna reklama, a iako, kako kazes nista ne znace za valuaciju, znace za poslovanje i pokazuje nam da se Valamar predstavlja u top svijetlu i da nastoji raditi i druge godine ko ove, a sto ce svakako znaciti za valuaciju.

Ja vjerujem da oni puno bolje znaju ko bira destinaciju i hotel po tom kljucu nego ti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


daj ne lazi ljude, ja sam iz Poreca vec 17.10 grad je bio prazan, duse nije bilo! Od Valamarovih hotela radio je samo Diamant i Crystal s time da se zatvarao i otvarao na par dana. Od Plave Lagune radio je Parentium i Molindrio…uglavnom 1. tjedan u 10.mjesecu je bio super i onda razocaravajuce..tako da ne lazi ljude, bilo je nesto domacih ali sta oni mogu..popit kavu potrosit 10-15 kn i to je to.

Dubrovnik pun ko šipak

Tu petardu spomenuo eminentni ekonomist pa sad svi ponavljaju. Imali smo mi petardi pa je turizam prezivio a mnoge druge industije nisu. Meni se cini da je Hrvatskoj jedini spas turizam. Florida Europe. Dignut razinu privatne medicinske usluge i dovesti starije bogate europljane na nasu obalu. Da to provedu pola godine +1 dan. Sjedi pod palmu i uzivaj.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Netko se samo trese po kupnji i ruši cijenu kao i jučer ujutro

Čini mi se da se ovo Zaba prazni sa Valamarom

Bankari, šta ćeš… ako opet ode sve u krivu stranu otići će opet radi njih

New Report

Close