RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 14:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
36.652
7,157
5,10
5,12
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


gospon plavi nedrukajte osim 20 mil eura imaju 53 mil eura duga mislim na Bernardin

Da, Bernardin ima taj dug, a ne hoteli koje proda Bernardin prodaje.
Ili?



gospon plavi nedrukajte osim 20 mil eura imaju 53 mil eura duga mislim na Bernardin

Da, Bernardin ima taj dug, a ne hoteli koje proda Bernardin prodaje.
Ili?
[/quote]
Kada su prodali hotele u Portorožu LRH-u spakirali su ih u novu firmu bez duga, tako bi trebala teći i ova prodaja.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

ne ljepo je napisano da treba i taj dug preuzeti

@snupy

Gdje to piše?

ri investicijske banke za nove euroobveznice
Uber i Lyft napuštaju američki grad Austin zbog propisa o otiscima prstiju
VEZANE TEME
Valamar Riviera
San Simon
Strunjan
Izola
Hotel Bernardin

ŠIRENJE

Valamar Riviera i azerbajdžanski fond u utrci za hotele u Izoli i Strunjanu
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 07.05.2016. – 10:30:00
Zadnja izmjena: 07.05.2016. – 10:42:36
IZOLA – Valamar Riviera i azerbajdžanski investicijski fond u utrci su za preuzimanje turističkih kompleksa San Simon u Izoli i Strunjanu koji su u vlasništvu Hotela Bernardin.
Hoteli Bernardin moraju prodati oba hotela u skladu sa sporazumom o financijskom restrukturiranju društva kojeg su u svibnju prošle godine sklopili s bankama vjerovnicama. Za spomenute su turističke sadržaje već pokušali pronači kupca prije nekoliko godina, no interesa nije bilo. Tada je vrijednost kompleksa u Izoli bila procijenjena na 13,5 milijuna eura, a Salinere na osam milijuna eura.

Valamarova ponuda teška je 20 milijuna eura, doznaje ljubljanski Dnevnik, a interes pokazuje i azerbajdžanski investicijski fond za kojeg nije poznato koliko nudi. Postupak je u fazi prikupljanja obvezujućih ponuda, a nadzornici će se njima baviti na sjednici u lipnju.

U Hotelu Bernardin ovim pokušajem prodaje nisu oduševljeni jer kažu da je njihovo poslovanje sve bolje. U prvom kvartalu ove godine prihodi su im porasli 15 posto, a toliko je povećan i broj noćenja.

Hotel Bernardin je na dan 31. prosinca 2014. imao oko 47 milijuna eura dugoročnih financijskih obveza te 5,5 milijuna eura kratkoročnih obveza.

EXPORT TO PDF
M


Rivp treba cijelogodisnja destinacija tipa Zagreb ili neki veci glavni grad posve sam siguran da za HIMR nece dati ponudu a sa maestralima je problem sto moraju povecavati velicinu soba ako hoce bolju kategorizaciju sto za posljedicu ima manji broj soba manje prihode pa sad to mozes sa marzom krpati kad je Dubrovnik u pitanju donekle ali je isto skupo jer imaju i duga u svakom slucaju treba im cjelogodisnja destinacija

dioničar si nečega o čemu nemaš pojma…baš lijepo. poreč nije cjelogodišnja destinacija??? pa to što ti imaš poimanje ljetovanja ne znači da oni već odavno nemaju turizam od 3. do. 11. mjeseca + božić i nova godina.
ti baljezgaš pa ostaneš živ. dubrovnik spominješ, a poreč ima više noćenja i veću zaradu po turistu od dubrovnika. vidi se da ti HTV kroji stavove pa onda sretno. ulažete, a nemate pojma ni o čemu. to je usrano investiranje. poreč i okolica čine 20% hrvatskog turizma i imaju preko 10.000.000 noćenja. ako to nekome nije jasno, neka ode u zavod za statistiku pa nauči gradivo prije investiranja. čak i nominalno, sami grad je skoro kao rovinj po broju noćenja.

...povijest se ponavlja...

a inače je hotel laguna nekad bio u vlasništvu plave lagune, njihovog konkurenta, pa su ga prodali. hoteli na kontinentu nisu zanimljivi jer ne kupuje se turistička firma radi hotelijerskog biznisa (koji je dosta niskih marži, visokih troškova održavanja i jako rizičan zbog političkih i ekonomskih previranja u svijetu i pojedinim regijama) nego se kupuje isključivo radi nekretnina odnosno radi preprodaje cijele firme. tako će jednom biti i sa ovom dionicom. biti će prodana. a tim više što su je vlasnici dobili skoro pa besplatno.

...povijest se ponavlja...

no,no gospon Delboy nemozes samo na Porecu temeljiti poslovanje Rivp ima on hotela i drugdje po jadranskoj obali da je sve sjajno i bajno sa popunjenosti nebi im uvijek 2q i 3q u godinama stvarali pluseve a 1q i 4quvjek debele minuse.Evo samo uzet cu primjer jedne dionice HUPZ Zagreb nikad do sada u 4q nije imao minus iz poslovanja u godini dok Rivp nema sanse da taj minus izbjegne zato sam rekao da Rivpu treba akvizicija u cjelogodisnjoj popunjenosti tipa neki veci glavni grad


no,no gospon Delboy nemozes samo na Porecu temeljiti poslovanje Rivp ima on hotela i drugdje po jadranskoj obali da je sve sjajno i bajno sa popunjenosti nebi im uvijek 2q i 3q u godinama stvarali pluseve a 1q i 4quvjek debele minuse.Evo samo uzet cu primjer jedne dionice HUPZ Zagreb nikad do sada u 4q nije imao minus iz poslovanja u godini dok Rivp nema sanse da taj minus izbjegne zato sam rekao da Rivpu treba akvizicija u cjelogodisnjoj popunjenosti tipa neki veci glavni grad

ja bih rekao da je problem drugačiji. oni bi morali (a to vrijedi za sve gradove na moru jer naravno da nije popunjenost ista cijele godine zbog godišnjih odmora) nuditi nekakve pakete cijene godine. poanta mojeg posta je bila da se u poreču (naravno i drugdje) ima što ponuditi i preko zime. pa temperature su od 5-15 stupnjeva ,a u njemačkoj -10 – +5, dakle došli bi makar penzići na malo odmora i zdravu prehranu. nema se na kontinentu što kupiti, osim nečeg postojećeg, a to nitko neće prodavati, odnosno ako hoće, neće za jeftine novce, a ovi su navikli da dobiju besplatno . za početak neka se naprave paketi za turiste, neka ostanu otvoreni hoteli tijekom cijele godine i to će već učiniti svoje. ne može se čekati turiste zatvorenih vrata, a očekivati da oni dođu i da grad bude krcat zimi.
za utjehu, nije ni u italiji ni francuskoj ništa bolje jer klima je presudan faktor – koliko god ona bila povoljna, turska, španjolska, cipar i portugal uvijek su tu u prednosti jer tamo je puno toplije, a ostale južnije destinacije da ne spominjemo. dakle, gastroturizam prvenstveno, a onda kongresni turizam, što već funkcionira i to je to. samo treba pojačati i , naravno, spustiti cijene izvan glavne sezone .

...povijest se ponavlja...

e to je vec konstruktivan post cilj foruma je razmjena misljenja i uvazavanje da pogledamo i sto realnije sagledamo situaciju prilikom odabira dionice

Nema ništa od cjelogodišnjeg poslovanja. Dvije stvari su najbitnije; Objekti nemaju izolacije i objekti nemaju grijanja. Novi možda i imaju nešto od toga, ali onda kod njih dolazi do sljedećeg problema; angažman cijelog pogona košta više nego obujam poslovanja, odnosno prihod iz njega. Logična odluka je zatvoriti sve dok nemaš dovoljno prihoda.

Ovaj minus što vidite su fiksni troškovi. Sad zamislite još operativne troškove i potrebne prihode za dovođenje toga na nulu, po jako niskim cijenama.

Hrvatski turizam je periodični, ljetni turizam i takav će i ostati još dugo vremena.

Mislim da je delboy u pravu bez obzira na geo položaj ili mjesto. Naša su se
gospoda naučila da na prometu u tri ljetna mjeseca žive cijelu godinu! Naročito
oni kojima je plaća garantirana bez obzira na sezonu – cijelu godinu. Te bi trebalo plaćati isto sezonski…… ili držati na minimalcu pa da vidimo kako bi onda razmišljali! Brzo bi to riješili……

Btw to me posjetilo na pričanje onih koji su radili na kruzerima gdje su im putnici pričali: jeftinije mi je biti 14 (ili mjesec) dana na kruzeru nego kod kuće plačati režije. A mi imamo ogroman broj praznih “kruzera” veči dio godine.

marcello

New Report

Close