RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 22:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

roger
sve napisano je OK i takvo je moje razmišljanje što se tiče dionica pa sam zato
i odabrao Adris i Valamar jer mislim da ču tu najmanje izgubiti jer sam u njima
već nekoliko godina.
U Svijetu se kuha teška kuhinja po svim pitanjima pa tako i u bankama pa se čak
piše da su američke banke prebacile lovu u ruske.Stvara se KAOS.
DIVERZIFIKACIJA da tog se svi držimo ali kad dođe do kaosa onda je i trampa
dobra jer amer može reći:naša valuta više nije dolar


Icapital
21.09.2015.objava
Valamar riviera strong buy 26,97 23,7 %

plavi01 jel može link na analizu? Hvala.

Ne bi sad ulazio u teorije zavjere, nisam ljubitelj istih. Nema sigurne oaze kad je panika. Ako vec vjerujem da ce nesto biti onda cu tako i postupiti, dakle ako vjerujem da nesto nece rasti necu tamo ni biti vjerujuci da cu tamo najmanje izgubiti. Ne znam ja sto je ovo vani, samo me jako podsjeca na prošlu recesiju, mislim na ponašanje trzista vani. Za svaki rast treba vrijeme pa tako i za pad. Dakle nije to nesto sto traje mjesec dva, vec godinu ..godinu i pol, barem u proslosti. Najvaznije je shvatiti na vrijeme da se trend promijenio.

No pain no Game

Ne vjerujem da je ovo početak novog kruga recesije, prije je ovo još jedna korekcija na osnovu loših vijesti koje već malo duži period dolaze iz EU. Nakon proračunskih problema s Grčkom uslijedio nam je problem s izbjeglicama i unutarpolitička prepucavanja zemalja članica. To nedvojbeno dokazuje da EU ne funkcionira najbolje, da u mnogim stvarima imaju različita mišljenje, i dok to kako tako funkcionira u standardnim situacijama dolazimo do problema kada se pojavi problem i kada se dira u teritorijalni integritet zemalja članica, kao što se sada događa. Kada na sve to dodamo problem usporavanja gospodarstva Kine kao i mnoge izjave čelnih ljudi koji prognoziraju usporeni rast zemalja u razvoju, dolazimo do sadašnje situacije.
No, realno je situacija kudikamo bolja od one koja se prikazuje.
Kod nas je to veći problem jer mi u biti nismo nikad ni izašli iz recesije, dok su tržišta vani rasla brzinom svjetlosti, i normalno je da se događa korekcija koja me uopće ne iznenađuje.
Također je bitno napomenuti i situaciju u Njemačkoj u kojoj se pojavio veliki problem, zvan Volkswagen!!
Osobno mislim da su u Hrvatskoj cijene dionica vrlo podcjenjene (neke, ne sve), no ipak tržište diktira trendove, a kapitala nema dovoljno ni za rast a bome ni za pad.

Crobex je negdje P/E 24 ako dobro pamtim ali ja ne vidim stvaran pokazatelj
naših dionica ali kad ide pad ide pad na svim dionicama ali možda i ne.
Ovdje bi sada mogli pomoči znalci kojih ima na ovom forumu ali oni se jave onda
kad niste zbog prostora dovoljno napisali ili ste pogrešno malo intepretirali
ili poslije bitke kad su svi generali pametni.
Ja sam napisao samo svoje mišljenje za Adris i RIVP i da su to sada povijesno
nove dionice s novom strukturom i da ih korekcija ne bi trebala zahvatiti što
se kod Valamara i događa a Adris ima korekciju za iznos dividende i trebao bi se vratiti u normalu.

Budimo iskreni, mislim da nam predstoji još nekih mjesec dana stagnacije sve dok ne izađe izvješće, tada možemo očekivati veći rast cijene… Iako, ne znam ni sam, u zadnje vrijeme na ZSE vlada neka depresija i opća nezainteresiranost… Svaka čast Mi-Vajdi i Podravki, ali sve ostalo je Bože sačuvaj… Treba nam hitno neka ponuda za preuzimanje ili nešto slično da malo probudi ovaj ZSE…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja cu samo korisiti logiku. Ako se novac povlaci iz dionica, znaci da su dionicari likvidniji. Pitanje je samo, gdje ce reinvestirati i kada.


roger
sve napisano je OK i takvo je moje razmišljanje što se tiče dionica pa sam zato
i odabrao Adris i Valamar jer mislim da ču tu najmanje izgubiti jer sam u njima
već nekoliko godina.
U Svijetu se kuha teška kuhinja po svim pitanjima pa tako i u bankama pa se čak
piše da su američke banke prebacile lovu u ruske.Stvara se KAOS.
DIVERZIFIKACIJA da tog se svi držimo ali kad dođe do kaosa onda je i trampa
dobra jer amer može reći:naša valuta više nije dolar

Kolega , vi stvarno vjerujete tekstovima koje piše Zrinka K. na Dnevno.hr ?

Priprema se borba na koti 22

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Promjena u top 10 (trezor)
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2015__2102015102641.pdf

što bi se najbolje uklopilo u Valamar odnosno u dosadašnji način kupnje/ akvizicije Valamara
http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/

Solaris ili Liburnija
🙂

Dali ovdje mozemo ocekivat spomenutih 500 mil EBIDA?, u ovu sam dionicu usao u ludom ponedjeljku po diskontu od 7%


Dali ovdje mozemo ocekivat spomenutih 500 mil EBIDA?, u ovu sam dionicu usao u ludom ponedjeljku po diskontu od 7%

Moguće je, moguće.. Doista, bila je riječ o diskontnoj cijeni, ja sam također malo gricnuo, ali glavni ugriz mi je bila ADRS-P

Sa danom 04.10.2015. godine Poreč je premašio 3 milijuna noćenja i time ostvario rekordan turistički rezultat.

Za razdoblje od 01.01.2015. do 04.10.2015. godine na području Turističke zajednice Grada Poreču ostvareno je ukupno 458.442 dolazaka i 3.000.526 noćenja, što predstavlja povećanje od 11% u dolascima te 9% u noćenjima.

http://porestina.info/porec-na-dan-4-listopada-2015-premasio-3-milijuna-nocenja/

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

New Report

Close