PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 10:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
33.496
212
157,50
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Randoopph@
Da se razumijem ne omalovažavam Podravku,ali
Uspoređivati HT i Podravku je smješno.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

ne dižem ja nijednu dionicu u nebesa,a ove dvije potpuno su neusporedive. ti si ih spomenuo u istom kontekstu, vjerovatno se samo malo nespretno izrazio.

http://www.jutarnji.hr/komentari/i-inu-i-podravku-i-hep-treba-hitno-spasiti-od-drzave/5509651/

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ulazak Adrisa u Podravku bio bi bomba. Keša imaju, akviziciju traže, nek odriješe muke i državu i fondove sa “prodajom strancima”, ako ju dobiju po trenutnoj cijeni na burzi to je prilika i pol. Kroz godinu – dvije će sinergijski efekti spajanja sa Žitom doći do izražaja + rezultati nove tvornice Belupo. Top!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Sto sve Adris nije kupio… Adris se spominje u svakom pruzimanju. Od Zabe i Ine pa evo sad Podravke. Cudi me da jos nisu napisali kako Adris kupuje HEP. Ali doci ce i to polako na red. A tu su jos i vode, sume, autoceste.


Sto sve Adris nije kupio… Adris se spominje u svakom pruzimanju. Od Zabe i Ine pa evo sad Podravke. Cudi me da jos nisu napisali kako Adris kupuje HEP. Ali doci ce i to polako na red. A tu su jos i vode, sume, autoceste.

Adris vam je uvjerljivo najpoželjnija udavača u Lijepoj našoj.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ići će i ovo na prodaju, zapravo će novi direktor najvjerovatnije imati zadatak da pripremi za prodaju, malo se napuca FI, redigiraju neke stavke. Govorim to zato jer je to jedino logično, novci trebaju, ne možeš rejting podići bez novaca i bez privatizacije. Jedino Adris ima para bez kredita.
Dobro je također što svim silama guraju prodaju HEP-a i kupnju INA-e, evo čak i Goran Marić u Saboru priča da je to to, samo treba neke pojedinosti riješiti, ne smije komentirati da ne zbuni investicijsku zajednicu itd.
Po svoj prilici je to dogovoreno s Mađarima na način da su im Ameri zavrnuli ruku, da ne završi kod Rusa. Plenki je preveliki ziheraš da bi išao u to bez nekih jamstava.
S tim će INA-u onda opet prodati, i to se spominje, a zapravo jedino realno, kroz dokap za modernizaciju i sl.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ulazak Adrisa u Podravku bio bi bomba. Keša imaju, akviziciju traže, nek odriješe muke i državu i fondove sa "prodajom strancima", ako ju dobiju po trenutnoj cijeni na burzi to je prilika i pol. Kroz godinu – dvije će sinergijski efekti spajanja sa Žitom doći do izražaja + rezultati nove tvornice Belupo. Top!

Kolega, niti država prodaje svoj udio u Podravci niti to ima namjeru učiniti u bliskoj budućnosti…zna se zašto…jedino ostaje za vidjeti da li će politika u potpunosti dominirati u sljedećoj Upravi ili samo djelomično…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



Ulazak Adrisa u Podravku bio bi bomba. Keša imaju, akviziciju traže, nek odriješe muke i državu i fondove sa "prodajom strancima", ako ju dobiju po trenutnoj cijeni na burzi to je prilika i pol. Kroz godinu – dvije će sinergijski efekti spajanja sa Žitom doći do izražaja + rezultati nove tvornice Belupo. Top!

Kolega, niti država prodaje svoj udio u Podravci niti to ima namjeru učiniti u bliskoj budućnosti…zna se zašto…jedino ostaje za vidjeti da li će politika u potpunosti dominirati u sljedećoj Upravi ili samo djelomično…

[/quote]

Kolega, pustite me da sa maštam. #mokrisnovi #privatizacija

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Stardust
uopće nisam siguran u to što govoriš, dapače¸, sve je to vjerovatno spin da se pod firmom “resuverenizacije” INA-e proda ostalo. Pa mora se napraviti promet da bi svima bilo dobro, ne? Nema prometa nema maslaca.
Ovi na vrhu svi znaju da danas jesu sutra nisu. Interesi lokalnih aparatčika nisu nužno interesi vrhuške.
Moraš njegovati odnose s krupnim kapitalom, gdje ćeš raditi i za koju plaću ako ništa ne daš? Nema ni tamo bezbroj direktorskih mjesta s dobrim plaćama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Npr. omogućiš privatizaciju, zavrneš lijepu priču o razvoju, ulaganjima, radnim mjestima itd., a sebi usput osiguraš lijepo savjetničko mjesto po isteku mandata, ciglih 50 iljada da ne radiš ništa. Di ćeš bolje?!?
A ne brijati na državno upravljanje iz kojeg samo ispadaju kosturi, afere, svi te pljuju za uhljebništvo itd.
Nekako mislim da je to novi pravac razvoja ovdje i drugdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

“Podrzavam ukljucenje HEP-a i DRUGIH poslovnih subjekata u pothvat otkupa INA-e”. – Goran Maric danas u Saboru. Pametnom dosta. Sve ide u prodaju. Mijenja se uprava da oni provedu proces, a ne SDP-ovi kadrovi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close