PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 15:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,94
25.744
163
157,00
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To ne znam. Znam samo da ta emisija koja se spominje nije otkrila bas nista sto se otprije nije znalo, pa je ne treba stavljati u nikakav kontekst vezano uz kretanje dionice.


To ne znam. Znam samo da ta emisija koja se spominje nije otkrila bas nista sto se otprije nije znalo, pa je ne treba stavljati u nikakav kontekst vezano uz kretanje dionice.

Nije stvar emisije nego medijskog supporta izdanja hanza medije interesu kolegi iz trilaterale.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Pomoću medija ova privatizacija bi mogla proći iako država nema ključni paket više ako gledamo mirovince kao zasebne investitore što bi i trebali biti.
A ako znamo da su oni večinski a primarno im nebi trebalo biti upravljanje nego investiranje onda valjda je logično da do udaje mora doći.

Nije li bedasto govoriti o privatizaciji nećega što je već privatizirano?

Pošto su u pitanju mirovinci baš onda mislim da nije bedasto.
Što bi oni sa jednom Podravkom, upravljali mislite?

Ne, nego mi je bezeveze pričati da će se Podravka privatizirati kada već je privatna, održava ima samo manji udio i ne može odlučivati tko će Podravkom upravljati.

Ha ne znam bas, nisam siguran da unatoc trenutnom sastavu NO-a bi uprava izgledala ovako kako danas izgleda. Doduse, ne znam kako kroje strategiju i investicijsku politiku i tko tu ima jaci upliv, NO ili Uprava. Nije da se ne radi, radi se korektno i u skladu s interesima dionicara, al da se moze i bolje, vjerojatno moze. Sto god mislili, nije lak posao voditi takvu firmu. Pruzaju se mogucnosti, al vrebaju i brojne neprilike. I jedan veci pogresan korak ili korak pogresnim smjerom i ode mast u propast.

Ma ja niti ne mislim da se to dobro vodi, upravo suprotno. I vjerojano su fondovi dosta povezani sa državom, što su dokaz i brojne obveznice koje posjeduju.

PersJesus, 21.11.2016. u 11:06

PersJesus, 21.11.2016. u 11:06
Ma ja niti ne mislim da se to dobro vodi, upravo suprotno.

Je li ima uopće netko na forumu tko misli da je Podravka sve bolja i bolja (pa i bolje vođena) i tko ne robuje main stream razmišljanjima temeljem nekih prošlih vremena?

Naime, meni je neobično za kompaniju za koju većina forumaša tvrdi da je “loše vođena” da je u zadnje 2-3 godine ostvarila povećanje prihoda, značajno povećanje dobiti, povećanje ukupnog broja djelatnika, povećanje kapitala i rezervi, aktive, omjer duga i kapitala je samo 70-ak posto, svi mogući fundamentalni pokazatelji, pokazatelji likvidnosti, profitabilnosti, zaduženosti itd. pokazuju u te dvije-tri godine trend napretka, doveli su strane managere, imaju program zapošljavanja mladih, ljude zadužene za kreativno oblikovanje proizvoda, proizvodi im se pojavljuju na stranicama Amazona, kineskim stvarnim i virtualnim trgovinama, u Rusiji, Ukrajni, u arapskom svijetu, iza sebe imaju uspješnu akviziciju Žita koje su – sudeći po uspješnim brojkama i tvrdnjama vodećih – stvorile sinergijski efekt, kuju planove i imaju ambicije…

Last, but not least, cijena dionice je za tako likvidnu i navodno “loše vođenu kompaniju” sasvim pristojno skočila. Nije li to neobično? Pretpostavljam da bi u nekoj sličnoj kompaniji na Zapadu bili više nego zadovoljni takvim porastom cijene te potencijalnom perspektivom. I unatoč nabrojanom, unatoč dokazivim brojkama i pokazanom trudu, ambicijama, potencijalima, dionica se još uvijek trguje prema primamljivo niskim investicijskim pokazateljima pa se sada valjda treba naći “spasitelj”, tko drugi nego gdin. Tedeschi i njegov ATGR koji bi navodno trebao “spasiti” tu “trulu” Podravku i izvesti je na “pravi” put.

Ako je suditi po grafu na kojem se vidi da je Podravka cjenovno značajno nadmašila ATGR, onda mi se više čini da je ATGR dosegao zasićenje (za razliku od Podravke koje je u procesu širenja!) i da bi Podravka po tim planovima trebala poslužiti kao spas za ATGR, a ne obrnuto!

Izgleda da nekima (gore smo vidjeli kome, između ostalog) odgovara takav scenarij pa se, između ostalog, vrši medijska (i tko zna kakva još ispod stola) propaganda u korist te ideje.

PersJesus slažem se, ljepi rast kontinuirano i stabilno na ovoj dionici zadnjih par godina.

ovo je jedina dionica u portfelju koju pogledam tek na kraju dana…bez ikakvog stresa …svaki dan lagani ali sigurni rast…potencijal ogroman

A BALVANA!!! :) :) :)


…svaki dan lagani ali sigurni rast…potencijal ogroman

Ogroman potencijal, kažeš. Polazim od toga da vlasnici, tko god to bio, imaju znanja, iskustva za isti ili sličan zaključak i da će se Podravci okrenuti kao glavnom nositelju rasta, a ne ju tretirati kao “zakrpu” ATGR-a. Neka Podravka jednog dana preuzme ATGR, a ne obrnuto. Neka se ATGR bavi onim što najbolje zna (trgovinom), a Podravka isto onim što najbolje zna (proizvodnjom kvalitetne hrane).

a ATGR kao ne proizvodi hranu? pa ATGR proizvodi jako puno hrane dečko…a podravka puno toga samo pakira, a ne proizvodi. zašto je zatvorena tvornica za preradu paradajza u umagu? tko će za to odgovarati? tamo je sada trgovački centar, a mogli su proizvoditi i dalje domaće paradajze. sada nam uvaljuju talijanske pitaj boga kakve kvalitete. nije baš podravka bajna firma, samo da se zna. a to naravno nema nikakve veze sa cijenom dionice.

...povijest se ponavlja...

Rekao sam, ono što najbolje zna.

Nije bitno tko će koga, samo da se spoje. Jer bolje će im biti skupa nego odvojeno.

New Report

Close