PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 01:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,63
101.675
645
157,50
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

tecajne razlike uzese 14 mil kn pa je i svobuhvatna dobit u odnsu na 2015 po mome misljenju mizerna

prvi put sam danas kupio podr. otvorio izvjesce, pogledao moje dionice i odmah piknuo par komada. cudno mi je da tako dobra firma radi sa P/E 6 i tako nisko stoji sa tako dobrim fundamentima. ocito da postoji caka 🙂

to je zbog proslogodisnje investicije u novu tvornicu u Koprivnicu bila i je priznata dobit iz povrata poreza

U dobit iz 2015. uračunat je i neki poticaj koji je država isplatila podravci vezano uz investicije u novu tvornicu Belupa. Neka me netko ispravi ali mislim da se radilo o oko 160 mil. kuna pa toliko možeš i umanjiti dobit. Stoga ti baš nije realan p/e 6.

iskreno sam očekivao puno više od ovog kvartalnog izvješća.

Ne znam znate li, ali Podr većinu prihoda ostvaruje u prehrambenom sektoru, tzv. defanzivnom sektoru. To je firma s eto sad već 4 milijarde kuna prihoda na skučenom regionalnom na kojemu ne postoji neki pretjeran prostor za rast.

A tu je i nekakva Rusija sa svojim nekakvim tečajnim razlikama.

Prostor za rast postoji u profitabilnosti, a profitabilnost raste u značajnom postotku.

Meni izvješće izgleda izvrsno, nova tvornica je pri kraju, nova Vlada uvijek budi nadu da će pokušati prodati kontrolni paket…

Čini mi se da mirovinci štopaju cijenu, da će pravi rast biti tek nakon što se ugasi onaj početni požar euforije.

I za kraj – naravno da ne možeš naći dionicu s P/E od 6 u većinski prehrambenom (pa i bilo kojem drugom sektoru), pogotovo ako je riječ o necikličkoj industriji. Nije Podr ni brodarstvo ni građevina, oni proizvode Vegetu i Linoladu.

I Musolino za financijske musavce. :p


Čini mi se da mirovinci štopaju cijenu, da će pravi rast biti tek nakon što se ugasi onaj početni požar euforije.

Zanimljivo. Čim neka dionica ne raste u skladu s očekivanjima, netko “štopa cijenu”. Inače, euforija? Koja euforija?

Nitko ne komentira pozitivan ucinak nove porezne reforme. Podravka ce samo na ime toga “zaraditi” dodatnih 10 milijuna kn.

http://m.dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/nakon-porezne-reforme-poduzetnici-ocekuju-vise-radnih-mjesta—455377.html

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Je li netko zna kada će početi s radom nova tvornica Belupo?

Proljeće 2017., ako se ne varam.


Proljeće 2017., ako se ne varam.

Koliko bi pokretanje proizvodnje u Belupu moglo donijeti novih prihoda? Koji je to otprilike red veličine? Što to znači u odnosu na sadašnje prihode Podravke?

Jučer smo mogli vidjeti velika očekivanja uprave oko značajnog rasta prodaje u dijelu “zdrave hrane” za islamsko tržište.

Mršić izgleda zna posao jako dobro!


Jučer smo mogli vidjeti velika očekivanja uprave oko značajnog rasta prodaje u dijelu zdrave hrane za islamsko tržište.

Gdje smo mogli vidjeti? Čuo sam da je bilo nešto spominjanja HALAL tržišta, no nisam čuo da je bilo riječi o Podravki, može poveznica?

Mršić je bio na vijestima i komentirao koliki rast Podravka očekuje na tom polju (čini mi se kao da je plan da 20% ukupnih prihoda bude od tog segmenta, ali ne znam točno u kojem roku).

U svakom slučaju, PODR je aktivna i predvodnik je na svakom polju i to je odlična stvar!

ako netko nije vidio od prekjučer…

Preko kanade osvojit ce..

inace, za sad koliko sam malo ovdje svidja mi se sto podr ne prati crobex u ovoj korekciji iako jos uvijek nije kasno 🙂

New Report

Close