PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 31.05.2024. u 23:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,64
5.448
35
155,50
157,00
0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja mislim da ce vec ove godine se tu nesto desiti


danas sam žestoko ušao u podravku,dugoročno se nadam dobroj zaradi

pametna odluka.
podravka je trenutno jedan od najboljih targeta na zse.
izvukla se iz afere spice relativno bez posljedica, ostvaruje sve veću dobit, belupo pretekao plivu u hrvatskoj, sprema se za akvizicije, sprema se za privatizaciju…
dionica strogo kontrolirana od mirovinaca koji je od lani štopaju čekajući da se istrese otp sa svojih 577.000 lakih komada.
nakon toga, samo nebo nam je grana…
i još nešto: s obzirom da su mirovinci jako izloženi u ovoj dionici, kraj godine mogao bi donijeti lijepu akciju za popravljanje godišnjeg prinosa [cool]

imam dionicu, nikoga ni na što ne nagovaram.

hate red

što se ovdje događa….. lijep promet….. 5,5M 🙂



danas sam žestoko ušao u podravku,dugoročno se nadam dobroj zaradi

pametna odluka.
podravka je trenutno jedan od najboljih targeta na zse.
izvukla se iz afere spice relativno bez posljedica, ostvaruje sve veću dobit, belupo pretekao plivu u hrvatskoj, sprema se za akvizicije, sprema se za privatizaciju…
dionica strogo kontrolirana od mirovinaca koji je od lani štopaju čekajući da se istrese otp sa svojih 577.000 lakih komada.
nakon toga, samo nebo nam je grana…
i još nešto: s obzirom da su mirovinci jako izloženi u ovoj dionici, kraj godine mogao bi donijeti lijepu akciju za popravljanje godišnjeg prinosa [cool]

imam dionicu, nikoga ni na što ne nagovaram.
[/quote]
hvala na mišljenju

Dugo nisam ovdje pisao, pa je možda red da javim najnovije opservacije.

Prije dvije godine sam držao da ovo čudo vrijedi maksimalno 200-injak kn tj. sada bi to bilo protokom vremena (diskontnom stopom cca. 10 %) oko 240 kn.

Međutim stvari se mijenjaju, pa čak i unatoč mnogim prijetnjama za domaće ali i regionalno tržište (EU, Atlantic/Droga i sl.) posljedicom solidne diverzificiranosti i u ostala tržišta van RH, držim da se ukupna slika ipak slijedom svih ovih rješavanja politike/afera ukupno gledajući popravlja, nemalo popravlja pa bih bio spreman svoje procjene povisiti i 20-ak % tj. danas ovo po meni vrijedi oko 290 kn a kako kupujem uz maržu sigurnosti od bar 20 %, kada bi cijena u narednih godinu dana slučajno pala na 230 kn do 250 kn, tada bih čak i ja bio spreman kupiti – kad na ZSE ne bi bilo boljih prilika (za sada ih ima puno, ali kroz vrijeme se to može promijeniti).

Disclaimer: nemam PODR-R-a, ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju, samo jedno malo na glas razmišljanje.

230 kuna po dionici vrijedi samo Belupo
230 kuna vrijedi brand Vegete i
230 kuna ostale divizije
Dakle imaš maržu sigurnosti veću od traženih 20%

government policy is to risk the value of our savings in the future.....

lynx,
pa samo belupo ti danas vrijedi 250 kn po dionici…

hate red

mislim da je podravka puno perspektivnija od atlantika koji je vec izvukao maksimum
podravka izvozi proizvode u 15 zemalja a ovi u 3-4 ima i vece prihode i moze jos rezati troskove i povecavati dobit


lynx,
pa samo belupo ti danas vrijedi 250 kn po dionici…

Ne baš 250 :P, pogotovo u kontekstu svih ovih naših događanja na domaćoj sceni generika… ali sigurno da je glavni dio. Kada bih mogao preuzeti cijelu Podravku, to bih učinio, radi Belupa, i dao bih nekakvu premiju na tih 290 kn. Ali bez da imam pouzdanu spoznaju da će se Belupo prodati i isplatiti dioničarima kroz izvanrednu dividendu (ili nekakav spin-off?? To bi bilo super!) kao malom dioničaru to mi ne vrijedi toliko da bih Podravku cijenio više nego je cijenim. Jednostavno ovdje još uvijek ne mogu vjerovati u neki pravi turn-around, još uvijek se ovime upravlja traljavo pa se vrijednost ne očekuje otključavati po dijelovima nego međusobno jesti. Kada bi došle neke nove info o Belupu, to bi moglo utjecati na moje procjene, više nego bilo što drugo.

@ Lynx tako sam slicno razmisljanje imao ja sa Inom …i koja greska.
Ovo je zadnji div koji jos uvijek nema vecinskog vlasnika.
Kupac nece gledati rezultate koje kompanija ima usprkos losem upravljanju nego moguce rezultate uz kvalitetno upravljanje , a to je na primjeru Ine nebo i zemlja.

Imam Podravku, ali mislim da tu nema nekog prevelikog razloga za kratkoročnu euforiju. Kompanija jednostavno ne posluje tako dobro da bi vrijedila puno više. A ni politika nije posve maknula svoje šape, već se samo malo pritajila.

današnji veliki promet može biti promjena pozitivnog trenda,ili samo veliki preslaguju………?
tko mi može reći svoje mišljenje?

New Report

Close