LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na 4.500 kn je dobra metla….

Polako ali sigurno se čisti.

Da se to nastavi mjesac dana…onda imamo sa objavom 2q odlične šanse, da testiramo i neki viši nivo.

objavljeno na korporativnim stranicama:

3. Vrsta, kvaliteta i opseg radova: Izrada izvješća i energetskih certifikata za
zgrade čija ukupna korisna površina prelazi 250 m2, a to su:
– restoran Korzo (trgovina BiPa), M.Tita 122/3, Opatija, P=278,68 m2
– vila Zagreb, M.Tita 92, Lovran, P=753,89 m2
– vila Medvejica, Medveja BB, Medveja; P=333,51 m2
– vila Slatina, Šetalište 25. travnja 16, Mošćenička Draga, P=739,98 m2

vila Slatina, Mošćenička Draga??? jel to kome poznato???
vjerojatno objekti za prodaju i obnovu, vidjet ćemo

moram priznatu da mi je srcu milo vidjeti bid na 4.500 već preko tri sata, i da se nitko ne istresa po njemu

www.lociraj-popust.com

moram priznati da se nadam još kupnjiispod 4200

LRH se trži na 4.500 kn kao i Plava Laguna, zanimljivo je pratiti buduće kretanje cijene za obje dionice, u prošlost nisam gledao i uspoređivo…

kakve to veze ima?, što su obje dionice na 4500 kn???????????

daj odrastite….

Reci ti njima Ivane. Nemaju pojma da je jeftinije kupovati LRH preko SNHOa.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Vila Slatina je u Mošćeničkoj Dragi, na samom moru, ima svoju plažu, prekrasan objekt, vjerojatno treba obnovu, ali pozicija i okoliš su fenomenalni, vrijedi više miliona €, link turističke zajednice M. Drage http://www.tz-moscenicka.hr/upload/pdf/HR%20-%20MOSCENICKA%20DRAGA%20-%20regija%20-%20Kvarner.pdf

Kamelija, simbol Opatije!


Vila Slatina je u Mošćeničkoj Dragi, na samom moru, ima svoju plažu, prekrasan objekt, vjerojatno treba obnovu, ali pozicija i okoliš su fenomenalni, vrijedi više miliona €, link turističke zajednice M. Drage http://www.tz-moscenicka.hr/upload/pdf/HR%20-%20MOSCENICKA%20DRAGA%20-%20regija%20-%20Kvarner.pdf

Baš sam ujutro gledao taj prospekt, ako je to ona uz more, onda stvarno vrijedi.
Nikad nitko nije spomenuo tu vilu, pa me zato iznenadilo.
Eh, tko zna što mi sve još imamo[emo_namigusa].

Ma stavljao sam ja to na listu nekretnina izvan funkcije ali budući da street view nije došao do te lokacije nisam mogao postati i sliku.

U popisu nekretnina vodi se da ima 22 ležaja i 11 soba (netko ju je nedavno zamijenio sa vilom u Opatiji istog imena koja se vodi da ima 14 soba )

Vila se nalazi na samoj obali. Pogledajte si posjedovni list 626 u Mošćeničkoj dragi. Vila se nalazi na parceli od preko 1200 m2, a uz to su neke parcele okolo takđer u vlasništvu LRH. Ukupno cca 3000 m2, a možda i malo više.

Nemoj misliti na m2!

Rekao bi da će ove nekretnine u prodaju?
Radi se o vrijednoj imovini ali ne i o najvrijednijoj koju LRH ima.
Vila Zagreb je predivna, ali nalazi se ipak sa gornje strane ceste, nije direktno na moru. Malo je i udaljena od hotela LRH u Lovranu pa ne mogu nuditi usluge u sklopu hotela (hrana, bazen, wellnes) kao što to rade u ostalim obnovljenim vilama.
Lokal u Opatiji sumnjam da u najmu postiže stope povrata koje LRH trenutno radi na ostaloj imovini, a s obzirom na lokaciju vjerujem da dosta vrijedi.
Vila Medvejica nalazi se na ulazu u kamp i ima restoran sa terasom. Sobe se trenutno prodaju malo skuplje nego plac u kampu. Možda u sklopu “kamping resorta” kako prodaju Medveju može naći neki smisao no to nije pravi hotel, a nije ni kamping smještaj.
Vila Slatina je izvan funkcije, ali uz nju ide još poprilično zemljište. Također nisam siguran koliko se to može uklopiti u ponudu LRH, a vjerujem da kao nekretnina vrijedi puno više.
Iako je iznad same plaže to joj je ujedino i minus jer nema intimu kakvu nude neke druge vile u vlasništvu LRH. Pitanje je što se može raditi na pripadajućem zemljištu. Ne izgleda mi potencijal za neku gradnju, a mislim da također kao nekretnina više vrijedi nego što nudi neki povrat.

Teško mi je uopće reći koliko bi to vrijedilo jer znamo po koliko su nedavno prodavane nekretnine na sličnim lokacijama ali kod ovakvih stvari i mala sitnica je presudna. Mislim 30 – 50 mil kuna da vrijedi.

Ako to realiziraju ove godine to nam diže EBITDA na 200 mil kuna, a i znatno smanjuje dug pa je to dupli efekt u vrednovanju.

160 (EBITDA) x 11 = 1760 – 250 (DUG) = 1510 = 5000 kn dionica
Ak prodaju imovinu
210 (EBITDA) x 11 = 2310 – 200 (DUG) = 2110 = 6980 kn dionica

Naravno ovo je jako pojednostavljeno jer idu i nove investicije itd. ali za one koji samo odu na MD i pogledaju osnovne parametre to tako izgleda 😉

Ja sam u svojim projekcijama razvoja LRH stavljao da se svake godine 30 mil kuna prihoduje od neproduktivne imovine i tako u 5 godina 150 mil kuna tih “rezervi” pretvori u nešto što donosi prihod.

Ovakva matematika je za nas jako pozitivna jer prvi puta prodaja imovine ulazi kao prihod i zbog velikog otpisa skoro kao čista zarada i diže nam EBITDA i book. To je jednokratno. Onda nam smanjuje dug pa na to u omjeru duga u EV povećava vrijednost dionice kroz EV/EBITDA, a budući da se taj novac investira on onda opet nosi povrat od nekih 15% godišnje pa nam to opet kroz rast EBITDA diže vrijednost.

Po meni je prodaja “po malo” odličan način da se podiže vrijednost kompanije jer rijetki idu u duboke analize. LRH je sada 2 godine za redom imala po 30 mil kuna “izvanrednih” prihoda ali svi gledaju EBITDA i book i ne pitaju se previše za strukturu 🙂

Nemoj misliti na m2!

Vjerojatno bi imalo smisla obnoviti još vilu Miramar koja je preko puta hotela Bristol i u blizini Excelsiora. To bi onda bila zaokružena cjelina sa vilama Belvedere,Elsa i Atlanta koje su u neposrednoj blizini.
A vila Zagreb u Opatiji vjerojatno bi bila dio kompleksa sa budućim hotelom Zagreb. Ostalo na prodaju i novac investirati u obnovu ili akvizicije. Nevjerojatno koliko vrijednih objekata izvan funkcije još imamo.

čini se da je novi level 5.000

do tamo ima cca stotinjak komada, i moglo bi se ponovo nekakvo trgovanje uspostaviti

na ovim razinama ne vjerujem da će još nešto značajno proći

www.lociraj-popust.com


čini se da je novi level 5.000

do tamo ima cca stotinjak komada, i moglo bi se ponovo nekakvo trgovanje uspostaviti

na ovim razinama ne vjerujem da će još nešto značajno proći


Definitivo je pitanje mjeseca, odnosno čak i tjedna kad prelazimo 5.000 kn i onda stabilizacija cijene na tim razinama do 2016. Trenutno je 67 komada do 5.0000 kn. Mislim da ima potencijala za rast cijene od 1.000 kn godišnje bez nekog većeg problema.
Gledajući trend, sezona će vjerojatno biti rekordna, imamo već i najavljene investicije, a biti će vjerojatno i 50-ak mil kn izvarednih prihoda, odnosno dobiti. A i kriza polako jenjava, nadam se.

New Report

Close