LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://novilist.hr/Vijesti/Regija/node_1585/Obrat-u-Opatiji-Austrijanci-odustali-od-kupnje-Belvedera-i-Casina-Rosalije

Sjećamo se da država nije htjela prihvatiti ponudu Švaba pa su se Švabe predomislili.



Vrijeme je da se oprostimo od ove teme – Mali drže još 2%

Hvala što si dobro pratio temu, nadam se da ćeš i neku drugu dionicu tako kvalitetno pratiti
[/quote]

Slažem se, bravo i hvala Daliboru, kome god je ego dopuštao mogao je puno naučiti. Vidimo se na LRHC-u 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Poštovani kolege,
imamo li obvezu prijave poreza na zaradu što smo ostvarili prodavši dionice tvrtki Gitone time što smo prihvatili ponudu za preuzimanje?
Hvala unaprijed na odgovoru


Poštovani kolege,
imamo li obvezu prijave poreza na zaradu što smo ostvarili prodavši dionice tvrtki Gitone time što smo prihvatili ponudu za preuzimanje?
Hvala unaprijed na odgovoru

Da ako je prošlo manje od dvije godine od stjecanja dionica do prodaje u ponudi.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Kolega Vedro Nebo hvala Vam na info!
Dali možda znate dali će Porezna uprava poslati rješenje ili ja moram tražiti brokere izvode datuma, pa sam prijaviti.
Hvala

Morate sami prijaviti. Vecina brokera vam rade podlogu, a neki i sam JOPPD koji mozete predati. Neki naplacuju, neki ne.

Ako je bilo jos nekog drugog otudivanja to se sve zbraja, odnosno oduzima ako je bilo gubitka.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kanabis, istarska predvodnica nije rovinj nego poreč. da si šetao tamo, vidio bi puno više ljudi. već sam ti objasnio da je rovinj predvodnica isključivo temeljem manifetluka i rastakanja bivše općine poreč na funtanu, tar i poreč (čitaj Adris grupa, jer poreč ima sa okolicom 10.000.000 noćenja, rovinj 3.000.000 – sve je jasno). dakle, rovinj je gradić od 13 tisuća stanovnika a okolna mjesta imaju dosta malo stanovnika, dok je poreč grad sa oko 15-16 tisuća, no njemu gravitira oko 20 tisuća ljudi. dakle, preduvjete za cjelogodišnju sezonu ima poreč. opatija je drugi tip grada, u njoj su šetači mahom riječani , ali to je neusporedivo slabije nego prijašnjih godina kada nisi mogao hodati gradom, bila kiša ili sunce…uglavnom. opatija je upropaštena, a rast broja gostiju neće se održati jer nema mladih. već sam slikovito opisao, ali mladi privlače starije, a stariji opet mlade, ako me razumijete.

...povijest se ponavlja...


http://danas.net.hr/hrvatska/turisticka-perjanica-u-kojoj-nakon-21-sat-nema-zive-duse

sjećam se onih priča jednog bivšeg gradonačelnika, da će opatija biti elitno ljetovalište, a ne grad jeftinih cura i jeftine cuge…eto im ga sad, bio sam prošli vikend. tuga, čemer i jad…koma. pa ne da nikoga nema iza 21 nego je cijeli grad pust. nije ni čudo kad je ponuda nikakva. jer jeftina cuga sada se toči u rijeci, a tu cugu idu jeftine cure, a takve cure privlače skupe muškarce, koji onda privlače skupe žene, a one opet jeftine, skupe i najskuplje muškarce itd. itd……taj ciklus ovdje nećemo gledati jer opatija je uništena.

...povijest se ponavlja...

fahrudine, na žalost tako je. koma i tužno…kad se sjetimo nekad kakav je to grad bio..i staro i mlado se zabavljalo cijele dane i noći…sada je to grad duhova. čak i ljeti ne može se usporediti sa rovinjom i porečom ni u kojem pogledu. ti možeš puniti hotele neko vrijeme, ali dugoročno tko će ti doći ako ne nudiš zabavu. pa i starcima treba neki oblik zabave…

...povijest se ponavlja...

Ma ja se zafrkavam malo. Ne bojim se ja za Opatiju, no ako je zaista takva situacija kako govore ugostitelji, onda se ni hotelijerima ne pise bas dobro.

Pred kraj 10 mj sam bio u Opatiji. Taj dan je lijevala kisa kao iz kabla, ali nisam bio jedini koji je razgledavao grad. Umjesto 3-4h razgledavanja, ono se svelo na 30min i na kraju sam se morao presvuci. Na setnici sam u tih 30min sreo 15 ljudi, sto je stvarno cudo. Koji dan prije toga bio sam i u istarskoj predvodnici- Rovinju. Tamo sam za oblacnog, ali ne kisovitog dana u 1h razgledavanja sreo manje ljudi. Mislim da je to normalno za manje sredine i da se ne moze ocekivati protok ljudi koji ima Rijeka.

Ma Opatija je destinacija za penziće i gerijatriju, pa bi najbolje bilo oko 22h ugasit i javnu rasvjetu. [emo_smijeh]

Nema nikog od “dugorocnih” vise da komentira a jos manje da investira !?

Njemac nezna di ce s novcima pa opet renovira nedavno renovirane hotele…a kako su to Ostoja i ini napravili nije ni cudno da im vraca stari sjaj !

Kupio je i brod koji ima namjeru poklonit Opatiji .stite danas,sutra..iako toga u medijima nema…iako neznam sta ce oni s tim..

Samo da jos prodje dokap pa izbace ekipu iz grada..onda su tek na “konju”

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 24.06.2020. u 15:33

 

 

Nema nikog od “dugorocnih” vise da komentira a jos manje da investira !?

Njemac nezna di ce s novcima pa opet renovira nedavno renovirane hotele…a kako su to Ostoja i ini napravili nije ni cudno da im vraca stari sjaj !

Kupio je i brod koji ima namjeru poklonit Opatiji .stite danas,sutra..iako toga u medijima nema…iako neznam sta ce oni s tim..

Samo da jos prodje dokap pa izbace ekipu iz grada..onda su tek na “konju”

 

Pozdrav

 


 

Tu jedino ispravno bilo prodati u ponudi.

Sve dalje jako špekulativno i zaradu vidim jedino ukoliko vecinski odluci preuzeti a opcine prodati svoj udio.

Sve u svemu jako nategnuto 😉

Lucijan, 24.06.2020. u 15:33

 

 

Nema nikog od “dugorocnih” vise da komentira a jos manje da investira !?

Njemac nezna di ce s novcima pa opet renovira nedavno renovirane hotele…a kako su to Ostoja i ini napravili nije ni cudno da im vraca stari sjaj !

Kupio je i brod koji ima namjeru poklonit Opatiji .stite danas,sutra..iako toga u medijima nema…iako neznam sta ce oni s tim..

Samo da jos prodje dokap pa izbace ekipu iz grada..onda su tek na “konju”

 

Pozdrav

 


 

 

Koliko znam Nova Liburnija se jasno izjasnila protiv dokapa.  Dali netko zna iz glave dali zaista mogu napraviti “prisilni” dokap ako je dioničar 25 plus 1 protiv?

 

 

New Report

Close