LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lojtra, 07.09.2020. u 11:01

Vidim sad, uopće nema linkova sa poslovnog, Seebiza, ni sa ZSE. Znači, čuči se na bidu.

https://zse.hr/default.aspx?id=99360

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

ovo je sigurno 100% best bay neki su to gorili prije 2 mjeseca ali neki nisu razumjeli situaciju

To je bilo to. Sad opet dolje.

Kolega, tek je krenulo. Povući će se još 132 mil eura. Neznam skopirati članak iz Seebiza…nek netko da. A sjelo je na račun u petak 268 mil kn, ovo danas sa ZSE od cca 220 mil je plus.

https://www.seebiz.eu/tvrtke/potpisan-ugovor-o-unapredenju-infrastrukture-u-rijeckoj-luci-vrijedan-268-milijuna-kuna/240286/

 



















Objavljeno: 04.09.2020 / 16:32
Autor: SEEbiz / H
RIJEKA – Ugovor za izvođenje radova u okviru projekta “Unapređenje infrastrukture luke Rijeka – Bazen Rijeka”, vrijedan 268 milijuna kuna s PDV-om, od čega je 85 posto sufinancirano financijskim instrumentom za povezivanje Europe (CEF), potpisan je u petak u Rijeci.

Da se nije malo zakasnio sa ulaganjem, Koper i Trst su daleko otišli u odnosu na Rijeku?

Lp

 

Kolega

Pratite malo, Kopru se smanjuje promet a Luci Rijeka povećava. Za Trst nisam upućen. Mislim da ti u Seebizu piše da lkri preuzima posao Kopru.

Istaknuo je da je Vlada u proteklom mandatu vodila brigu o jačanju riječkog prometnog pravca, jačanju riječke luke i spašavanju brodogradilišta 3. maj. Nakon velikih ulaganja u lučku infrastrukturu slijedi izgradnja željezničke infrastrukture prema Rijeci, naveo je. Butković je naglasio da razina prometa u luci Kopar pada, a u Rijeci raste, ocijenivši da sve što se radi mijenja svijest i percepciju o luci Rijeka.

 

https://www.seebiz.eu/trzista/zagrebacka-burza-luka-rijeka-dobitnica-dana-rasprodaja-u-gradevinskom-sektoru/240483/

Drago mi je za Rijeku da se počne nešto lijepo događati za njenu luku. Vječito je bila u sjeni Trsta i Kopra, sad se to definitivno mijenja, RI luka postaje ozbiljna konkurencija. Uprava ide dobrim putem

 

Trenutno, ulagači kupuju ( i prodaju ), budućnost . Trenutno poslovanje ne opravdava trenutnu cijenu.

Luka Rijeka napokon je došla na red investicijama u RH, hvala EU fondovima. Odlične vijesti o cesti, uređenju infrastrukture…najava nizinske pruge…odlične vijesti .

To što su je prodali strancu ,naravno nema veze,eventualno kao dodatni motiv kešu iz EU fondova.     Ono što je pitanje svih pitanja, jeli malo prekasno za to. Dali se promijenila svijetska paradigma pomorskog prometa? Ako se analizira pad prometa luke Trst i Kopar, koja je luka preuzela taj teret?  Ili nije nijedna? Vrijednost roba, kao i vrsta roba koje se prevoze brodovima uvelike se promijenila u zadnjih 30 godina, kao i količina. Ova Covid farsa nije pomogla, ali je samo ubrzala procese .

No, ono što želim naglasiti… da mi sve ovo liči na još jedno zakašnjelo buđenje… oliti spremanje na feštu koja je prošla.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Inače imam dionice lkri od 2003.g. I ne mislim ni sad prodati za siću. Bile su i po 1000 kn dok se samo obećavalo ovo što se sad događa.

I nikad nije kasno.

Lp

Potpisan ugovor o unapređenju infrastrukture u riječkoj luci vrijedan 268 mln kn

Halo

Pa građevina ri se korigiraju a netko ruši ovo haha

Čim se o tolikoj lovi šuti u medijima, mislim narodnima kao što su jutarnji, večernji, 24 sata, HTV, to može biti samo dobro za dionicu. Znači pokušava se jeftino kupiti. Čak se i na forumu ne piše…

do kraja tjedna puno novitati pa sukladno tome min 50 a dalje ovisi o razumu

New Report

Close