LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 10:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,70
5.815
755
7,65
7,90
-2,55%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

BRAVO RIJEKA!Grad poštenih i radišnih ljudi! Već kad je odbačena optužnica protiv"Riječkih tržnica" osiječao sam veliki ponos i radost jer se nazirao kraj "bandi lopovskoj"!A za LUKU RIJEKA nikad ni nije trebalo brinuti jer "kad lopovska sila svoj zadnji ples odpleše"vinut će se ova dionica visoko!BRAVO!

Evo sa gosp Linić dolazi da sredi stanje u Lkri,a i gosp Komadina budući ministar za regionalni razvoj je iz tih krajeva,dalazi puno bolje vrijeme za Lkri.

Poznato je – u vladi će biti dva Riječana, Slavko Linić koji će voditi financije, te Zlatko Komadina koji će držati promet i infrastrukuru.

6. prosinac 2011.
Lučki promet SAD-a slika svjetskoga gospodarstva

Zbog nadmoći pacifičkoga gospodarstva (Japan, Kina) u odnosu na atlantsko (Europa, Afrika) promet kontejnerskih luka istočne obale SAD-a veći je od zapadnoobalnih

Među kontejnerskim lukama sjevernoameričkoga kontinenta po prometu u 2010. na prvome mjestu među 20 najvećih bio je Los Angeles, na zapadnoj obali SAD-a, s prometom od 7,8 milijuna kontejnera. Slijede Long Beach (također na zapadnoj obali SAD-a) s prometom od 6,3 milijuna kontejnera, New York na istočnoj obali sa 5,3 milijuna, Savannah sa 2,3 milijuna, pa luka Vancouver na zapadnoj obali Kanade sa 2,5 milijuna kontejnera. Oakland na zapadnoj obali SAD-a (2,3 milijuna) sljedeći je na listi, pa Seattle (2,1 milijun), Virginia na istočnoj obali SAD-a (1,9 milijuna), zatim luka Kingston na Jamajci (1,9 milijuna), Houston u Meksičkom zaljevu (1,8 milijuna), San Juan na Portoriku (1,5 milijuna), pa meksička luka Manzanillo na zapadnoj obali (1,5 milijuna), Tacoma na zapadnoj obali (1,5 milijuna), Charleston na istočnoj obali (1,4 milijuna), pa kanadski Montreal (1,3 milijuna). Na začelju 20 najvećih su luka Bahamskih otoka Freeport (1,1 milijun), pa Honolulu na Havajima (0,97 milijuna), Jacksonville na istočnoj obali (0,86 milijuna), Miami također na istočnoj obali (0,85 milijuna) i meksička luka Lazaro Cardenas na zapadnoj obali s prometom od 0,8 milijuna kontejnera.

Podbacile samo tri luke U odnosu na 2009. najveće povećanje prometa kontejnera u postotku ostvarile su meksičke luke Manzanillo i Lazaro Cardenas, svaka po oko 36 posto. U broju kontejnera to nije mnogo (Manzanillo oko 400.000 više, Lazaro Cardenas oko 211.000) u usporedbi sa svjetskim kontejnerskim lukama, no za centralnoameričku regiju to je mnogo, a za sjevernoamerički kontinent ohrabrujuće, jer se luka Lazaro Cardenas popela za jedno mjesto u 2010. u odnosu na 2009. po prometu kontejnera, a Manzanillo za četiri mjesta. Od kontejnerskih luka SAD-a najveće povećanje prometa u postotku su ostvarili Seattle (35% ili 554.000 kontejnera više nego godinu ranije) i Long Beach (23,5% ili 1,2 milijuna više, tj. 113.000 kontejnera više od Los Angelesa). Od vodećih kontejnerskih luka SAD-a sve su ostvarile povećanje prometa u 2010. u odnosu na godinu ranije osim San Juana (oko 9% manje), Tacome (oko 6% manje) i Honolulua (oko 8% manje). New York je povećao promet za oko 730.000 kontejnera, Savannah za 470.000, a Oakland za oko 285.000 kontejnera. I kanadski Vancouver i Montreal bilježe rast prometa (Vancouver za oko 362.000 kontejnera ili oko 17% više nego godinu ranije, a Montreal za oko 84.000 ili oko 7 % više). Jamajčanska luka Kingston ostvarila je dobar rezultat u prošloj godini jer joj je promet kontejnera porastao za oko 164.000 ili 9,5%, što joj je omogučilo da se zadrži među deset najvećih …

Cijeli tekst dostupan je pretplatnicima Poslovnog dnevnika.

peyo

ANTONIO PASSARO DIREKTOR TVRTKE JADRANSKA VRATA:

Vaš link

a sto trpate ovdje clanke koje vec i vrapci na grani znaju ???? lupajte po prodaji [smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


a sto trpate ovdje clanke koje vec i vrapci na grani znaju ???? lupajte po prodaji [smiley]

Ja im to govorim od razine iznad 200 kn ,ali ne žele slušati.
Primjetiti će ispravnost savjeta ispod 100 kn ,negdje na 80-90 kn.

Što je to sa prometom?? ja mislio da ulaze Kinezi pa se spremio i ja ući….po onoj narodnoj "Kuda mali žuti i ti kreni tuti…" A ono promet ko kod postolara…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Frendovi,znači vi uopće ne ulazite kad čekate 80,90 kuna po komadu.

peyo


Frendovi,znači vi uopće ne ulazite kad čekate 80,90 kuna po komadu.

[rolleyes]točno,nema potrebe žuriti.

Ne frende ,ha,ha,ha,nećeš nikada ući na toj cijeni,to sam mislio…….osijedit ćeš ili ćeš se ukrcavati na cca 200 i bit će ti jeftino,ali opet ćeš dobro ,dobro zaraditi.Prvo šta ide up- su luke.
Fondovi visokog rizika su na pragu Lijepe naše,dobili su dozvolu??????????????????

peyo


Ne frende ,ha,ha,ha,nećeš nikada ući na toj cijeni,to sam mislio…….osijedit ćeš ili ćeš se ukrcavati na cca 200 i bit će ti jeftino,ali opet ćeš dobro ,dobro zaraditi.Prvo šta ide up- su luke.
Fondovi visokog rizika su na pragu Lijepe naše,dobili su dozvolu??????????????????

Bez brige frende,snaći ću se.
Neznam o kojim fondovima je riječ,ali mislim da imaju trenutnih problema i doma kod sebe i bližem-daljnjem okruženju .

New Report

Close