LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 12:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,85
1.248
159
7,80
8,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

prodavači koji unazad već nekoliko dana spuštaju i drže sve do stotke,
iako su imali tako lijepu priliku za istovar,
kako se čini, kao da su odustali…
jer bid je danas bio tako bogato i lijepo popunjen…
ponestalo goriva…?!
ili rođo reko – dosta…?!

Optimist - loše informirani pesimist


sve prsti od optimizma … pozitivni članci se ljepe mjesecima,…svi ukrcani i cekaju ,,,,samo jos kupci fale ,a ko ce kupovati ako ste svi unutra?????? [undecid]

Ništa se vi ne brinite kolega. Evo danas je bilo kupaca ko u priči. Jedino što je prodavač nešto počeo štedjeti municiju. Samo da se kupci uvjere da ZABA više ne prodaje. Moglo bi ovdje biti svašta.

Vidošević: Kinezi su zainteresirani ulagati u Hrvatsku, ali jesmo li spremni to prihvatiti

Nevolja je i što Hrvatska nema robe koju bi ponudila Kinezima i tako smanjila dramatični trgovinski manjak, budući da u Kinu izvozi samo 38 milijuna dolara, a iz nje uvozi čak 1,4 milijarde dolara godišnje

ZAGREB Veliko izaslanstvo kineske pokrajine Sichuan na vlastitu inicijativu došlo je u Hrvatsku gospodarsku komoru i pokazalo zanimanje za ulaganje u hrvatsku energetiku, infrastrukturu i logistiku. Na čelu delegacije bio je zamjenik guvernera pokrajine Sichuan, Huang Xiaoxing , koji je sa sobom doveo prve ljude velike kineske telekomunikacijske tvrtke, građevinskog poduzeća i najveće pokrajinske banke, a na kraju su predstavnici Komore i kineske strane svečano potpisali memorandum o razumijevanju.

– Poticat ćemo naša poduzeća da iskoriste prednosti suradnje s Hrvatskom koja je privlačna za ulaganja, izjavio je Huang Xiaoxing, nakon što je predsjednik Komore Nadan Vidošević opširno predstavio mogućnosti Hrvatske. S puno diplomacije i komplimenata, Vidošević je rekao da je posjet kineskog predsjednika Hrvatskoj, prije dvije godine, bio jedan od najznačajnijih događaja u povijesti naše države, te da Hrvati toj kineskoj pokrajini zavide na njezinom rastu BDP-a od 13,9 posto godišnje. Vidošević je pritom bio sasvim otvoren.

– Mi znamo da Hrvatska, kao mala zemlja, Kinezima ne bi trebala biti zanimljiva, ali ona to ipak jest, ponajprije zbog vrlo povoljnog zemljopisnog položaja, rekao je predsjednik HGK. Zbog dubokog zadiranja Jadranskog mora u europsko kopno, prema njegovom riječima, Hrvatska Kinezima može biti odskočna daska, najlakše mjesto za uspostavljanje prometne i gospodarske komunikacije s Europom, pogotovo kad se tome dodaju i prometne prednosti Dunava.

No, kad je sastanak završen, Vidošević je novinarima rekao da »nije problem u zanimanju Kineza, nego u tome je li Hrvatska spremna prihvatiti velike kineske investicije«, kakvih u našoj zemlji nije bilo već 35 godina. Nevolja je i što Hrvatska nema robe koju bi ponudila Kinezima i tako smanjila dramatični trgovinski manjak, budući da u Kinu izvozi samo 38 milijuna dolara, a iz nje uvozi čak 1,4 milijarde dolara godišnje.

– Od Kineza kupujemo mobitele i proizvode informatičke tehnologije, a izvozimo im goveđe kože. Evo, na što smo došli. To je naslikovitiji pokazatelj loše ekonomske politike u Hrvatskoj u posljednja dva desetljeća, upozorio je Vidošević, ispričavajući se ako nekome smeta ta šokantna istina. Još prije 15 godina u Kinu smo izvozili robu u vrijednosti od 700 milijuna dolara godišnje. No, propala su poduzeća poput Prvomajske, Jedinstva i Jugoturbine, a Hrvatska se, kaže Vidošević, iz visokoindustrijalizirane zemlje pretvorila u izvoznika goveđe kože, dok izvoz industrijalizirane kineske pokrajine Sichuan raste po stopi od 40 posto godišnje.


No, kad je sastanak završen, Vidošević je novinarima rekao da »nije problem u zanimanju Kineza, nego u tome je li Hrvatska spremna prihvatiti velike kineske investicije«, kakvih u našoj zemlji nije bilo već 35 godina.

prihvatiti investicije bi bila stvarno glupost

došlo bi do nuspojava zvanih rast BDPa, standarda, zaposlenosti i rasta dionica

a to nitko ne želi

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

kad će ovo na 70-80kn kako veliki znalci ovdje pričaju?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


kad će ovo na 70-80kn kako veliki znalci ovdje pričaju?

Pitanje dana…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

http://www.2shared.com/photo/hDmrhlRX/LKRI2.html

na slici je prikazan graf LKRI u zadnjih 7 godina

plava linija prikazuje dugoročnu podršku

tangente na krugovima prikazuju lokalne ekstreme ili točke preokreta

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

..koliko vidim u audio stalno uvaljuje svoje dionice…7000 komada zadnjih dana


..koliko vidim u audio stalno uvaljuje svoje dionice…7000 komada zadnjih dana

frende, s takvim stavom stalno očekujući niže, mnogi će opet propustiti ovaj novi vlakić…

koliko vidim, još malo i bid bi mogao prerasti ask…
a tako nešto već dugo se ovdje nije moglo vidjeti…
kako bi ono rekao poznati komentator…pa ljudi moji, jeli to moguće…

Optimist - loše informirani pesimist

Nek uvaljuje audio…on je i srusio cijenu ali ispod 100kn ovo tesko ide…pogledajte ovu masu dionica na kupnji iznad 100kn,tu imamo naravno jos i perspektivu te strateski polozaj firme,a i kada ministri Linic i Cacic spominju investicije svaki put spomenu energetiku te prugu i luke…pametnome dosta

Ulažem u ovu dionicu zbog ovoga, onu zbog onoga i sve mi nekako bi-nebi, ali ako u nešto vjerujem da mi donosi sigurnu zaradu u vrlo bliskoj budućnosti (pri tome mislim na troznamenkasti rast) onda je to LKRI…
Ovo nisam napisao da bi drukao na gore, već zbog neopisive uvjerenosti u zicer nad zicerima, uostalom, pa jedini je argument onima koji bi jeftinije AUDIO, što apsolutno ništa ne znači…
Ovo može samo prema 200 kn… [cool]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

http://www.2shared.com/photo/3BEXdoJG/LKRI3.html

kratkoročna

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.



kad će ovo na 70-80kn kako veliki znalci ovdje pričaju?

Pitanje dana…
[/quote]
kad će ovo na 70-80kn kako veliki znalci ovdje pričaju?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Poslovni dnevnik od prije par dana:

"Osim u financijskom sektoru, ulagače iz Velike Britanije zanimaju i projekti u energetici, te prometu i infrastrukturi. Konkretno, zanimanja ima za projekte HŽ-a, posebno za nizinsku prugu Rijeka-Zagreb, te Luku Rijeka i to u svim opcijama, od financiranja, upravljanja do koncesije."

Je li ovo najava privatizacije LKRI?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

tilt, tilt…

New Report

Close