LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Potvrđeno iz Luke da je zabrana prodaje za radnike 5 godina, prokleta država i svi regulatori, zašto to nisu objavili kada je to cjenovno osjetljiva informacija!!!!???? [angry]

mozda im HANFA izda opomenu svakome tko je sudjelovao na sjednici?! [lol]
a mozda i dobe zabranu nastupanja u javnosti?!:) ZAMISLITE MILINE

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


Kolege, pa čemu tolika jadikovanja? Kao da ste s marsa pali. Sjetimo se samo one moje rasprave s plavim kad sam rekao da je bolje kupovat lkri po 170 nego lkpc po 1600. Pa lkpc je tempirana bomba, šta se sad nažalost pokazalo.

Pitajte sad dotične ( navedene ) kolege sad šta misle o lkpc i njenoj cijeni. Neki samo drukaju a drugi iznose gole činjenice. Vrijeme uvijek pokaže ko je u pravu.


Koja čast, otkad nam ti nisi pisa na ovoj temi. Šta je reć da te nema na ovoj temi, nekad si ode provodija po nekoliko sati dnevno?
Najprije se moramo vratit godinu dana unatrag i prisjetit tvog podsmjeha i sumnji kad je Pavlović spominja prognozu za pretovar u 2010. od 4 mil t, da bi se stvarno pretovarilo preko 4.5 mil t. Valja napomenuti da je pretovar bija veći nego u LKRI, šta dovoljno govori o samoj LKRI i njenom poslovanju.
Dalje, trejderi su na LKPC unazad godinu dana mogli puno više zaradit nego na LKRI.
Na kraju, na LKRI se prije 3 dana pojavija prodajni signal i pad će se sigurno nastaviti, dok je na LKPC situacija obrnuta, što bi ti kao vrsni poznavatelj TA trebao znati.
Nije mi jasno ko kupuje po ovim cijenama kad uskoro na burzu dolazi 60.000 kom po 500-800kn.
[cool]

bio sam u pravu

Kad su "mali" dobro prošli u mutnim vodama "velikih"….???
Ova firma nije samo jedna od državnih firmi, nego perspektiva cijelog kraja i države….!!!
Zato je za svaku osudu i možda nešto više baratanje poluinformacijama i testiranje javnosti …
Nadam se Evropi samo radi toga…, ali do tada moramo sve "privatizirati", a tu smo se već iskazali…
Hoće li opet biti neka voda nosi….

opala!

imate link gdje to piše ili?

Ja sam svoje prodao neka vam je sa srećom….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Potvrđeno iz Luke da je zabrana prodaje za radnike 5 godina, prokleta država i svi regulatori, zašto to nisu objavili kada je to cjenovno osjetljiva informacija!!!!???? [angry]

Pa kako je do sada sve odigrano tako je i ovo.
Ali ajde, hvala bogu, ipak još jedna dobra za nas, jer moglo je i gore.

Baš i ne vidim da se guraju na prodaji, sve po par komada.



Pa dobro jeste vi normalni?
Dobru vijest prezentirate kao lošu?

Pa upravo smo dobili konačno i završno odluku vlade, tj. priustanak da da glas za dopkapitalizaciju koju čekamo od 2007. godine.

To znači da ovi koji su prodavali jučer i prekjučer, jer su mislili da će biti još jedna odgoda – su popušili, s oproštenjem.

Što se tiče prodaje radnicima, to je stara vijest, ti isti radnici tj. njihovi predstavnici su tražili zabranu prodaje 5-10 godina.
Evo potvrde:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/66767/Default.aspx

" Radnici traže da im se proda dio dionica po posebnim uvjetima, kako je napravljeno u nekim drugim tvrtkama. Prijedlog je da se za godinu staža može kupiti sedam dionica, koje se ne bi smjele prodavati od pet do deset godina. Model radničkog dioničarstva odnosio bi se samo na postojeće zaposlenike. "

Upravo kako su tražili tako su i dobili.
Tako će biti i na skupštini, pravo kako će mali dioničari tražiti, tako će i dobiti, vrijede ista pravila za sve, ne?

[thumbsup]

lp

Koliko vidim mnogi forumaši bi htjeli imat dionicu LKPC po troznamenkastoj brojci!

Deca, deca, pa plavi vam je sve lijepo napisao a vi i dalje čeznete zašto niste lučki radnici…

ps Konačno misterije i nagađanja su razriješena, sutra zadnji vlak za uskočit!

[thumbsup]
[/quote]

Kako sam sinoć napisao zelenjava prevladava…..

ps Za one manje zrele katastrofičare da ide neg. blokada samo bi dao savjet :
NEBI BILO POŽELJNO BIT NA PAŠNJAKU – MOGLA BI IH KRAVICA SKUP S TRAVOM PROŽVAKAT ….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Toliko o vladinim nastojanjim da se oživi tržište kapitala. nakon ovoga biti će jeftinih dionica lkpc na bacanje. moja iskrena sućut svima onima koji su kupovali proteklih dana računajući da u glavama naših političara ima i malo razuma.


a mi koji smo jučer kupovali čak 1000 kn skuplje nego što će radnici platiti možemo se pogledati u ogledalo i vidjeti magarce,pogotovo kad radnici za mjesec dana počnu tući tim dionicama po kupnji…a imat će ih "samo" 57.000 komada…


Ma super 60 000 dionica po 400 kuna pa to će sigurno dići cijenu dionici na burzi to je sigurno pogotovo kada se podjele u tako čvrste ruke

Već vidim scenarij, sljedeći misec jednog lijepog dana u u 9.55h se zaustavlja istovar u luci jer svih 746 radnika prati otvaranje na burzi i odjednom se na na asku pojavi 51.771 dionica, a na bidu neće bit više od 200 komada. Nastupit će panika i bit će po pricipu daj šta daš pa će neki prodavat i ispod 400kn samo da ne izgube uloženo. [rolleyes]
Dobro vam je reka plavi, ko je nezadovoljan neka odma proda i rješit će se muka.
[/quote]

[thumbsup] [lol] [lol] [lol]

Neka ih netko drugi nosa ja sam se riješio od 1800 do 1850

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Vrlo bitno bi bilo osnovati Udrugu malih dioničara Luke Ploče. Tako ćemo puno lakše i značajnije djelovati! Ajde neka netko povede akciju. Ja imam 20 kom.

Ako je lockup od 5 godina, to za sve prakticne svrhe u dogledno vrijeme znaci da prodaja dionica radnicima uopce nije faktor, a pitanje i koliko ce ih uopce htjeti kupiti po tim uvjetima. A za sve ostale je izgledno da ce cijena biti bliza trzisnoj, a to povlaci solidan rast fundamenata.

ovdje se ne zna ko pije a ko plača. fino mi se zgadila.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Barbosa, 28.01.2011. u 10:46
Od prodaje se izuzima 51.771 dionica koje se nalaze u portfelju Hrvatskog fonda za privatizaciju, pojedinačne nominalne vrijednosti od 400 kuna po dionici, ukupne nominalne vrijednosti 20,708.400 kuna, što čini 23,25 posto temeljnog kapitala tvrtke. Odlukom se zadužuje HFP da svih 51.771 dionica društva proda radnicima zaposlenim u Grupi Luka Ploče, po cijeni od 400 kuna

Što ovo znaći, da je portfelj HFPa i dionice LKPC vlasništvo “Vlade” i oni bez obzira na zakone RH raspolažu s njima kako ih je volja?![shocked]
Koliko sam upoznat, rasprodaja iz portfelja HFPa se provodi javnim natječajem ali to oćito za vladu ne vrijedi.

Nadalje, iz ovoga priopćenja je razvidno da su predmetne dionice iz portfelja HFP i nemaju direktne veze sa novim dionicama koje će biti ponuđene za dokapitalizaciju tvrtke te se o istima neće odlučivati na GS, što znaći da se pravo na upis dokapitalizacijskih dionica za tih 51.771 dionica direktno prenosi u drugi krug.

Također, iz rečenice "Od prodaje se izuzima" se može zakljućiti da je i preostali portfelj HFPa spreman na prodaju, što ukupno sa HZMO iznosi 84 502kom.

Državna imovina se ne može prodavati kako se nekome u Vladi digne, nego za to postoji zakonska regulativa!
Ako radnici LKPC pak imaju pravo kupovati državno vlasništvo sa popustom od 75% naspram tržišne vrijednosti, onda se mora objasniti po kojem zakonu su to pravo i stekli !

U svakome slućaju,radnici LKPC su sva svoja privatizacijska prava konzumirali i ostvarili prilikom pretvorbe tvrtke i svi građani RH a posebno dioničari LKPC, moraju tražiti objašnjenje ovakve odluke u obliku javnog očitovanja od HANFAe i Vlade RH

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close