LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tovariš?

Prenosim iz Vjesnika:

Četvrtak, 8. siječnja 2009.

——————————————————————————–

Vodstvo Luke Ploče predvidjelo pad prometa od 30 posto
Recesija pogodila i luku na Neretvi. Svima je poznato da je i cijena vozarine od Kine do Ploča pala s 2000 na gotovo 200 dolara, kao i to da je stotine kontejnerskih brodova ostalo bez posla, upozorava Ivan Pavlović
PLOČE – Direktor Luke Ploče kapetan Ivan Pavlović ovih nam je dana rekao da je recesija, nažalost, pogodila i tu tvrtku na ušću rijeke Neretve. Dodaje da je riječ o posljedicama ekonomske krize koja se mjesecima tiho »valja« u poslovnom svijetu te da je gotovo »uplovila« i u Luku Ploče, poduzeće koje je, primjerice, protekle godine ostvarilo 5,2 milijuna tona prometa različitih roba. Tada je to poduzeće oborilo sve rekorde na tržištu. No, radnici su se te tvrtke ovih dana suočili s posve drugom porukom, gotovo nimalo optimističnom za 2009. Naime, u odnosu na dosadašnje rekordne poslovne rezultate, napose u minuloj 2008, vodstvo Luke Ploče je tijekom ove godine predvidjelo pad prometa od oko trideset posto.
»Naša bi tvrtka tijekom ove godine 2009. mogla očekivati pad prometa od oko 30 posto, a razlog tomu je svjetska ekonomska kriza. Problem je u tome što je već dosad poljuljala tržište s kojim naša tvrtka ostvaruje iznimno dobre rezultate«, kaže Pavlović.
»Uslijed posve male potražnje za cementom i tvrtka Dalmacijacement je prvi put u svojoj dugoj povijesti poslovanja zatvorila tri svoje tvornice, pa njen ugljen "leži" u našoj Luci Ploče. Želim podsjetiti na činjenicu da smo 2008. u kontejnerskom prometu ostvarili rekordnih 40 tisuća TEU-a. Svi bi u zaposleni u našoj Luci Ploče, iskreno govoreći, bili i te kako zadovoljni ako bi se ove godine mogli postići rezultati iz 2008. Jer svima je poznata činjenica da je i cijena vozarine primjerice od Kine do Ploča pala s 2000 na gotovo 200 dolara, kao i to da je stotine kontejnerskih brodova ostalo bez posla«, upozorava Pavlović.
Poručuje da će Luka Ploče u ovoj godini pokušati zadržati promet s tvrtkom Arcelor Mittal Steel iz Zenice, čiji je promet u protekloj godini zabilježen na oko 700 tisuća tona pretovarne robe. Pavlović ujedno poručuje da će Luka Ploče u ovoj godini obvezno smanjiti troškove telefona, goriva te da će se redovito kontrolirati vrijeme provedeno na poslu. Ako zatreba, u toj će se tvrtki restrukturirati i neke organizacijske radne jedinice, kako bi tvrtka Luka Ploče izdržala i veće financijske teškoće.
Nedjeljko Musulin


Luka radi, puna brodova a vas nigdje…… Šta ste svi lučki radnici, pa ne stignete piskarati???

Hahah, dobar komentar, dobar… Nije to, nego su valjda svi zadovoljni s postojećim trendovima i dobrim vijestima (o dobivenoj koncesiji?) pa je ‘bolje ne kvariti’.
Evo, danas u prvom satu trgovanja promet od milju i po, odnosno 1144 dionice što je gotovo dvostruko više od cijelog prošlog tjedna (663 dionice). Ito sve samo u prvom današnjem satu?! Pošto se netko ukrcava uz trenutni rast od 1,18% ne preostaje mi ništa drugo nego zaključiti da netko sa značajnijim kapitalom, nadam se i dugoročnije, ‘uplovljava’ u Luku.
Valjda zna zašto to čini, hehe…

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

velki skriveni na 1370 (20) na prodaji.


velki skriveni na 1370 (20) na prodaji.

Bio je skriveni i na 1350 pa smo ga brzo sredili

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


velki skriveni na 1370 (20) na prodaji.

sad je prošao 1370 sad ide na 1398,80- 20 komada

Vodstvo Luke Ploče predvidjelo pad prometa od 30 posto, a dionica raste ?



Luka radi, puna brodova a vas nigdje…… Šta ste svi lučki radnici, pa ne stignete piskarati???

Hahah, dobar komentar, dobar… Nije to, nego su valjda svi zadovoljni s postojećim trendovima i dobrim vijestima (o dobivenoj koncesiji?) pa je ‘bolje ne kvariti’.
Evo, danas u prvom satu trgovanja promet od milju i po, odnosno 1144 dionice što je gotovo dvostruko više od cijelog prošlog tjedna (663 dionice). Ito sve samo u prvom današnjem satu?! Pošto se netko ukrcava uz trenutni rast od 1,18% ne preostaje mi ništa drugo nego zaključiti da netko sa značajnijim kapitalom, nadam se i dugoročnije, ‘uplovljava’ u Luku.
Valjda zna zašto to čini, hehe…
[/quote]
tak i ja mislim, IMHO 1350 je bila super cijena, kad se samo sjetim da sam je prvi put prodaval na 6000.Ak nam market krene preko 2000, e onda ce i lkpv bit tamo negdje.. [thumbsup]

Može li neko omjer K/P, nemam je na mojoj gledalici.


Vodstvo Luke Ploče predvidjelo pad prometa od 30 posto, a dionica raste ?

Sve je to vec uracunato u cijenu, a zamisli kad se završi ta recesija…Kakav ce tad bit promet..


Može li neko omjer K/P, nemam je na mojoj gledalici.

788/617

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Vodstvo Luke Ploče predvidjelo pad prometa od 30 posto, a dionica raste ?

Ovo ulaganje je eto nek se pare troše nemaju vjerovatno nikakvu projekciju budućeg poslovanja.

Za nove terminale 190 milijuna eura

Do kraja 2012. godine u luci je predviđena izgradnja dvaju terminala, kontejnerskoga i terminala za rasute terete, čija je vrijednost, sa suprastrukturom i infrastrukturom, oko 190 milijuna eura.

Prvi će biti završen kontejnerski terminal, početkom 2010., koji će stajati oko 60 milijuna eura, dok će se preostalih 130 milijuna potrošiti na izgradnju terminala za rasute terete.

S obzirom na dobru tržišnu poziciju, realno je očekivati da lučki promet nakon toga dostigne 10 milijuna tona godišnje.

luka ploće je strateška firma, i na trenuto ovim razinama je dosta podcijenjena.Dionica koja bi trebala imati ogroman potencijal.

jel mi netko može objasnit jel postoji kakva veza između brodara i LKPC gledam ATPL ona je super rasla a LKPC je već dva dana u blagom minusu

Zašto su ovoliki prometi?

I'LL BE BACK

New Report

Close