Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ZSE – mjesto gdje dionice bez pokrića rastu, a dionice s dobrim fundamentima padaju. Kakva država, takva burza, a nažalost naša lova u ovoj žabokrečini.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Ovaj Crobex roni iz dana u dan ko da je najveće crnilo u državi i svijetu. Ko da će sutra 3. svjetski rat ili ko da dolazi neki meteor koji će nas pobrisat s lica Zemlje. Doista smiješno trgovanje. Turistička sezona nikad bolja. BDP raste iz kvartala u kvartal. Pozitive koliko voliš, a trgovanje na ZSE ko u najvećoj baruštini. Sramota za sve one koji su profesionalno na bilo koji način uključeni u i oko ZSE.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

https://teletekst.hrt.hr/?str=203-01

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ekonomski institut je nakon prvog kv i rasta od 3,9 prognozirao rast preko 4%

Ili po Hrvatski …uvaženi ekonomski stručnjaci…

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

netko je očito imao info ranije, jer 2,4% me razočaralo, očekivao sam mnogo više.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Znači prvo tromjesečje rast 3,9%, drugo 2,4%, što znači da smo zbrojeno
i podijeljeno u prvom polugodištu rasli 3,15%, što je ok i u skladu s
očekivanjima.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


https://teletekst.hrt.hr/?str=203-01

Zar jos postoji teletex 🙂


Znači prvo tromjesečje rast 3,9%, drugo 2,4%, što znači da smo zbrojeno
i podijeljeno u prvom polugodištu rasli 3,15%, što je ok i u skladu s
očekivanjima.

A realnost je samo turizam i turizam i turizam…užas!

https://www.vecernji.hr/vijesti/dzs-promet-industrije-u-lipnju-pao-za-9-7-posto-na-godisnjoj-razini-1341510


Ovaj Crobex roni iz dana u dan ko da je najveće crnilo u državi i svijetu. Ko da će sutra 3. svjetski rat ili ko da dolazi neki meteor koji će nas pobrisat s lica Zemlje. Doista smiješno trgovanje. Turistička sezona nikad bolja. BDP raste iz kvartala u kvartal. Pozitive koliko voliš, a trgovanje na ZSE ko u najvećoj baruštini. Sramota za sve one koji su profesionalno na bilo koji način uključeni u i oko ZSE.

Smeće fondovsko drži to za jaja kak im paše …gadi mi se ..odoh dok je vrijeme još., u sigurne vode ..dosta zasad ..2007 me prevarila ..ova nova dolazeća sigurno neće ..


Ovaj Crobex roni iz dana u dan ko da je najveće crnilo u državi i svijetu. Ko da će sutra 3. svjetski rat ili ko da dolazi neki meteor koji će nas pobrisat s lica Zemlje. Doista smiješno trgovanje. Turistička sezona nikad bolja. BDP raste iz kvartala u kvartal. Pozitive koliko voliš, a trgovanje na ZSE ko u najvećoj baruštini. Sramota za sve one koji su profesionalno na bilo koji način uključeni u i oko ZSE.

S obzirom koje dionice čine Crobex i načina na koji se računa, nije ni čudo da ima trend kakav ima. Crobex plus je već puno reprezentativniji indeks, iako i njemu fali mesa.

S obzirom da najveći ponder u Crobexu imaju HT (koji je mrtav što se tiče volatilnosti cijene), Adris i Podravka (koji su mrtvi što se tiče količine trgovine) te Valamar čija je dionica trenutno pod pritiskom radi izlaska jednog velikog dioničara, nema baš nikakvog smisla promatrati Crobex…

ZSE bi trebala radi sebe uzeti Crobexplus i proširiti ga za još 20 dionica, tek bi takav indeks imao smisla


Eurski trezorci su izdani na rok od godine dana, uz negativnu kamatnu stopu od 0,05 posto, što znači da će sad po prvi put financijske institucije ustvari plaćati Ministarstvu da drže svoj novac u tom vrijednosnom papiru."

‘To što se danas dogodilo je prvi put, i to je dobra informacija za sve’



Fenomenalna vijest za trziste kapitala. Malo sam gledao grafove kolege Tigrusa…ima viziju odličnu..i meni sve zvoni na rast Crobexa do 3500 bodova. Nacin kako se kupuju dionice ukazuje na dugotrajnu akumulaciju i posušivanje svih raspoloživih dionica.
Na ZSE bi se trebao dogoditi boom epskih razmjera. 2007-2019 – 12g negativnog ciklusa. Malo pretjerano. Ima logike da je Crobex u podvalu 2 od vala 3 koji ce donijeti 2g rast.

koliko je minsitar financija marić dobar, toliko je premijer plenković loš sa svojim politikantstvom u ekonomiji

Kako je Plenković sam sebe upucao u koljeno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Došlo je do velikog obrata i sad crobix napada i nagriza 1900 pointi !!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Došlo je do velikog obrata i sad crobix napada i nagriza 1900 pointi !!

Sve je nacrtala kolegica Lulu1 na temi Tehnička analiza!!
Pad Crobexa do cca 1860 bodova, a onda odbijanac i duugi
jesenski rast!


@Lulu1

“Sve je ok for awhile, nema potresa, sunce sija, vjetrić lagano pirki. I tako se mali sirotani uljuljkaju. Medjutim blizi se dan kad ce perje letit. Steta sto nije bilo burze kad su braca tarabići pisali litanije. Jaci su bili od nostradamusa.”

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/2c/2c48a7d0d76af0682327fed8d14efae3.jpeg

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Da li je moguce da se ovo planira? Pa to je prava reformska mjera, ako se provede.

“Ministarstvo uprave je u izradi projekta optimizacije sustava i lokalne, područne i regionalne samouprave. Moramo utvrditi podloge: financijske i kadrovske. Da vidimo koji su kapaciteti jedinica lokalne samouprave. Svakako tu postoji prostor za spajanje jedinica lokalne samouprave, za zajedničko obavljenje određenih poslova i suradnju, rekao je. Kako je istaknuo, mjere koje budu donesene trebaju biti na korist građanima, da lakše mogu ostvariti određena prava. O svemu će se više znati kada se utvrdi točno stanje na terenu, rekao je Malenica.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/malenica-o-reformi-lokalne-samouprave-znat-cemo-vise-kad-utvrdimo-stanje-20190829

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close