Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MMF
Jadranka Kosor: MMF bi srezao plaće i socijalna davanja, zato smo protiv
Autor/izvor: SEEbiz / VL
VARAŽDIN – Pa ne znam točno što je gospodin Rohatinski rekao, a pogotovo što je mislio time što je rekao. Svakako je naše stajalište, Vlade, da možemo rješavati svoje probleme sami. Mi smo protiv dolaska MMF-a i ne znam je li onda gospodin guverner mislio, kad se spominje MMF i mjere, da si je Vlada možda trebala smanjiti mirovine i plaće i sva socijalna davanja. Tu mislim svakako na rodiljne naknade i doplatak, jer to je velika stavka državnog proračuna. Oko 4 milijarde kuna je samo doplatak i rodiljne naknade. Mi smo stajališta da to nije trebalo smanjivati. A ja vas podsjećam da svojevremeno kad je MMF došao u Hrvatsku to je bila jedna od prvih mjera. Znači drastično smanjivanje prije svega plaća zaposlenih u državnim i javnim službama, ali i svih socijalnih davanja. Smanjivanje prava branitelja, drastično njihova davanja, odnosno oni dodaci koji idu na mirovine itd. ratnim vojnim invalidima.

– Dakle ne znam je li na to mislio pa će vjerojatno i dodatno pojasniti – izjavila je Jadranka Kosor, nakon proslave 40-e obljetnice varaždinskog Termoplina.

– Koalicijska Vlada je u situaciji, dogovorili smo se da ne bi bilo dobro u rebalansu ove godine smanjivati plaće i mirovine i dodatno urušavati standard građana i potrošnju, jer je to zatvoreni krug. Ako ljudi imaju manje novaca, manje troše i to se reflektira na gospodarstvo. Mi smo otvoreni za svaku vrstu rasprave. Treba uzeti zu obzir da raste industrijska proizvodnja i izvoz, a smanjio se uvoz. Dakle ima naznaka da Hrvatska polako ali sigurno dolazi na put izlaska iz krize. Mi se nismo odlučili na smanjenje plaća i mirovina pa ne znam u čemu bi to MMF, kad bi došao, mogao intervenirati. Ali smo apsolutno otvoreni za razgovore, i nije kasno te svi koji mogu nešto učiniti za jačanje gospodarstva i izvoza trebaju skupiti glave i pomoći da se to i dogodi. Nitko nije izdvojen i nije otok u Hrvatskoj – kaže premijerka.

A kako Jaca misli izići drugačije iz krize.
Sve države;
-režu socijalna prava
– smanjuju deficit
– smanjuju broj zaposlenih u javnom i državnom sektoru
– potiču i subvencioniraju privredu
– potiču investicije

Ova Jaca koda živi u "Zemnji čudesa"
Ovoj vladi je očita namjera uništiti kompletnu privredu.a i ova izvješća za 3Q jasni su pokazatelj da smo na dobrom putu potpunoga kolapsa.

tako je to kad imaš suzanu za premijerku. njezin mali mozak misli da biti premijer znači paziti da joj jadni narod ne bude gladan, pogotovo kad se još nešto priča o krizi. ma bilo tko da je bio premijer umjesto nje ovih zadnjih 16 mjeseci, bio hdz ili sdp ili netko treći, sanader, milanović, gospodarstvo bi već bilo u sasvim pristojnom oporavku.


http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-laz-je-da-smo-u-krizu-usli-kasnije-pa-cemo-kasnije-i-izaci,96609.html

Čovjek je rekao sa ovim sve jasno i glasno

Nije rekao sve.

Zaboravio je spomenuti pljačku od strane banaka pod njegovim blagoslovom…

Sada kada su gramzivošću uhebali dio svojih komitenata do kocena, sada bi da ih MMF pokrije da slučajno i oni ne saznaju da je u Hrvatskoj bila kriza…

Možda mu je i to bilo na pameti ‘al mu se počelo mucati pa je preskočio taj dio…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

premijerka misli da će sistem bolestan zdravog nosa još dugo, radnici koji rade za 4-5 tisuća da hrane
obitelj, sebe i još izdvajaju za sve moguće vrste parazita kojih se u ovoj državi nakupilo u zadnjih 15 godina a jedan i drugi to je ona, prvi je svakako dragi Ivo, pa dragi Vlado, pa cijeli dragi Sabor, pa ministri, lokalni upravljači i samoupravljači, pa sve naše javne službe koje su još na 33 okretaja, prosvjetari koji bi sami trebali prvo u školu, a popovi s Kaptola sve mirno gledaju i mole boga da samo njih nitko ne dira, cijelu ovu godinu glavne su nam vijesti tko je više ukrao a manje pritvora dobio, a dug raste, li raste, današnji izvještaji pokazuju da je raja još na potrošnji kao da je sve u redu, gorivo,mobiteli i hrana na prvim mjestima, a prave prizvodnje i rasta nema, kad bi Kosorica razumjela što guverner govori možda bi ga i poslušala, meni ovo satiranje hrvatskog gospodarstva djeluje namjerno i kao što već rekoh, kad vidim Švabe da imaju premijera priučenog novinara moj duboki naklon do zemlje ide Jadranki Kosor,skidam kapu cijeloj skupini koju sad nazivaju Vlada i počet ću vjerovati u naš oporavak

sto ce ovdje goriti na proljece od nezposlenih,umirovljenika,pa ovih na drzavnim jaslama lokalnih politicara te javnih i drzevnih sluzbi privatni sektor je na izdisaju ko bu punio proracun pa nek mi onda pricaju o gospodarskom oporavku i rastu bdpa od 1.5pct pa to ako bude nula bude premija gdje se mi mozemo mjeriti sa Njemackom pa Kirgistanu cemo na rastu zaviditi,Komunalije gore rezije takodjer hrana sve skuplja a mi se ponasamo kao pijani milijarderi trosimo sta nismo zaradili.Eto te sam srece pa radim u Bavrskoj juce izasao podatak cijela drzava bavrska 3.6pct nezposlenost nerem vjerovati pa se pitam kaj ovi nasi mulci rade.Pa usporedjujem cijene nekretnina tu i u Hrvatskoj pa se opet nemogu nacuditi ko je tu lud.Eto nam ljepa nasa od koje ce ostati samo ljepa.


sto ce ovdje goriti na proljece od nezposlenih,umirovljenika,pa ovih na drzavnim jaslama lokalnih politicara te javnih i drzevnih sluzbi privatni sektor je na izdisaju ko bu punio proracun pa nek mi onda pricaju o gospodarskom oporavku i rastu bdpa od 1.5pct pa to ako bude nula bude premija gdje se mi mozemo mjeriti sa Njemackom pa Kirgistanu cemo na rastu zaviditi,Komunalije gore rezije takodjer hrana sve skuplja a mi se ponasamo kao pijani milijarderi trosimo sta nismo zaradili.Eto te sam srece pa radim u Bavrskoj juce izasao podatak cijela drzava bavrska 3.6pct nezposlenost nerem vjerovati pa se pitam kaj ovi nasi mulci rade.Pa usporedjujem cijene nekretnina tu i u Hrvatskoj pa se opet nemogu nacuditi ko je tu lud.Eto nam ljepa nasa od koje ce ostati samo ljepa.

Snupy, daj nam reci kakve su cijene nekretnina u Bavarskoj ako možeš. STanova i kuća u gradu i na selu. Baš me zanima [sealed]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Pitanje za šeficu Burze: Možete nam reći, u kojem su to dionice s malim prometom počeli
ulagati fondovi Erste i RBA… i time malo pomažu na burzi? Hvala na odgovoru.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ringo poslao sam ti na privat poruku pa eto ako te zanima da ne ispada da lazem

Na HTV Teleteks,pročitah još jedan zanimljivi crnjak za lijepu našu.
Broj umirovljenika + broj nezaposlenih — veći od broja zaposlenih
Takav loš omjer nema ni jedna zemnja u Evropi,a i šire.
Još kada se pod brojem umirovljenika dodomo da njih 70 000 ima povlaštene mirovine koji su 100-150% veće od normalnih mirovina,što znaći da svaku povlaštenu mirovinu možemo množiti x2.5 ispada 175 000,tj. još oko dodatnih 100 000 umirovljenika.
Ali nije to sve.
Broj zaposlenih;
250 000 zaposlenih u javnom i državnom sektoru
Zaposlenih po razno-raznim rodbinskim i stranačkim vezama,gomila parazita i neradnika
Tu svakako ima veliki broj nepotrebnih,po nekim procijenakma oko 50 000.

Sagledajući ovu "računicu",nisam raspoložen za daljnje analize.

a da zaboravio si napomenuti da 70000 radi a neprima placu ,pa da cijene plina za kucanstvo idu gore od nove godine ja mislim da nama ce biti hladan tus sto se ekonomije tice


a da zaboravio si napomenuti da 70000 radi a neprima placu ,pa da cijene plina za kucanstvo idu gore od nove godine ja mislim da nama ce biti hladan tus sto se ekonomije tice

Vi ste kolega snupy2 izgleda u zadnje vrijeme preuzeli ulogu dežurnog pesimiste i katastrofičara na ovom forumu. Zaista zanimljivo ako se uzme da vi radite i živite u Bavarskoj.

Sve vam je crno, katastrofa i sve će po vama otići u prah i pepeo.
Kad je to već tako onda pustite nas u HR koji tu živimo i radimo da sami odredimo da li je to tako i kako treba biti nego da nam vi iz Bavarske kažete kako nam jeste i kako će nam biti.

Nama u HR ne treba plakanje i kukanje, nego treba optimizam, rad, planovi, akcije i dr da idemo na bolje, a ne da potonemo još više kako nam vi predviđate.

NHF

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

kolega K-PAX ja tu optimizma nevidim dok se trosi nesto sto se nije zaradilo o kakvom optimzmu ti pricas da ce nam neko drugi doci i pokazati kako se radi ja vjerujem da da i to skoro MMF,i da navedi mi i jednu bilo koju optimisticnu brojku koja se brojevno moze potkrijepiti hvala

New Report

Close