Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

komot, 26.02.2024. u 06:47

Pa ima penzionera koji imaju veću mirovinu. Nije nitko rekao da su penzije velike nego da je svugdje relativno loše, bile su jako slabe plaće pa su sada i penzije takve.

Suprotno. Penziju imam tri puta manju nego što sam imao plaću. Je li to normalno.. Nisam ja izdvajao za svoju penziju, nego za druge, isto kao što sada drugi izdvajaju za mene. Ali zahvaljujući Plenkoviću puno manji postotak. Sramota.

 

 

Gdje god nešto pišete, potpuno krivo razmišljate tj puni ste neznanja.

Još se nije rodio ko bi cijelom svijetu ugodio.

Nisam napisao da ostave djeci stan u centru nego da ga prodaju i s tim novcem kupe nešto prikladnije na selu. O nikakvom polju nisam pisao nego o vrtu. Neš ti posla, moja baka je s 90 godina zanimala lagano s vrtom. I ja imam i vrt i voćnjak, radimo svoju zimnicu i imamo sve friško s vrta. I djecu učim pomalo o tome. Ko ima za po kafićima i uživa u tome zašto bi se selio na selo? Pričam o tome na nije ničije pravo da živi u centru i hoda po kafićima. To je njegov interes koji mora sam platit, a ne kukat pred kamerama.

spalato33, 26.02.2024. u 21:55

od svih banaka nije najjeftinija hpb nego IKBA.Pogledajte fundamente pa se uvjerite.

Trenutno to tako izgleda, samo za hpb još ne znamo kolika je godišnja dobit jer nisu izbacili izvješće. Po mojem skromnom mišljenju, nakon što se izbace sva izvješća, pod uvjetom trenutačnih cijena, hpb bi trebala biti najjeftinija. Ima ovdje većih stručnjaka od mene, ako ko ima volje vjerojatno bi mogao to i bolje obrazložiti.

Inaće, danas malo slabiji dan na burzi, ali opet dobro. Pola posto rasta je dobro, pogotovo kad je crobex u minusu pola posto. Sutra bi trebali vodopadi izvješća kapati. Mene osobno najviše zanima hpb, nadam se da neće razočarati

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

komot, 22.02.2024. u 20:08

U pravu ste kolega, neću više, riskiram da me proglase HDZ-ovcem. Htio sam malo optimizma ubaciti na forum. U ovoj državi skoro svi nezadovoljni, a posla nikad više, firme dobro rade, izbacuju rekordna izvješća, traže radnu snagu, dižu plaće, rat je daleko od nas, polako i strani investitori ulažu u proizvodnju, crobex probija nove razine svako malo.

Evo zašto su u državi između ostalog nezadovoljni:

 

Termin za pregled dobila tek za desetak mjeseci: ‘Liječnik mi je rekao da mogu kod njega privatno’

Se to samo meni forum shebo, sve po Kineski nešto piše.

zasto pobogu ovo nije na sluzbenom trzistu?? gledam godinama kako rastura a ne mozes redovno trgovati. https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/53792

A evo proradilo…tj da vidim

Nije

Prodaj sve!
Gasi internet, čupaj kablove!

Jako loš dan,idemo dalje!

Proradio forum, nekak spola. Privatne poruke još nejdu. Da ne dogovorimo prebacivanja i blok promete.😜

E da, toliko prihoda i zarade i jos dizu sve naknade na racune za građanstvo i firme 😏😏😏. Gdje je granica, tih naknada i zarada inace? Ima li tu poreza na extraprofit na razini drzave, jer su i tako sve banke u stranom vlasnistvu, kao i vecina drugih kompanija.

Ja bi se trebao veselit jel mi je dionica banke nesto narasla, ali mislim da ovo nije normalno, jbga..

 

 

https://www.poslovni.hr/hrvatska/banke-u-2023-zaradile-14-milijarde-eura-dvostruko-vise-nego-godinu-ranije-4431986

Hanfa upozorava da ne nasjedamo:

 

https://net.hr/danas/vijesti/hanfa-upozorava-ne-nasjedajte-na-lazne-e-mail-poruke-i-ne-uplacujte-novac-7ad2b896-da16-11ee-b475-0a205096a2b9

 

Hanfa i njezin ravnatelj Žig-man imaju toliki “ugled” u društvu i krugovima kapitala da čovjek da bi dobro prošao i ne bi bio prevaren na tržištu kapitala trebao bi raditi sve kontra od onoga što mu Hanfa kaže. :).

Svi znamo da je Hanfa i njen ravnatelj Žig-man servis koji pomaže sumnjivim investitorima da izvlaste male dioničare i preuzmu tvrtke koje zatim opet prodaju državnim fondovima i poduzećima(Dalekovod, Đuro, Agrokor, Petrokemija…)

New Report

Close