Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

burzica nam mirisi na razdoblje 2006- 2007. jako lijepo… padaju portfeljni rekordi, neka nam potraje… sljedeca faza rasta bi trebala biti rast nebluchipova a za kreshendo cemo ostaviti visestruke rastove Hotela Haludovo i takvih prica… to je bila vec 2008… nakon toga kuda koji mili moji.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja sam imao fini pušing te 2008. Blage veze nisam imao, a zaigrao sam se čak i margin kreditima. Negdje sam pročitao da ako proživiš te kataklizme i gubitke i još uvijek imaš volje za ulaganjem na burzi tad za tebe nema spasa. Jedino što možeš pametno napraviti je krenuti s edukacijom. Slično je valjda i kladioničarima, pretvori se u strast, samo meni ovo ipak izgleda kao poštenija igra, i uz sve muljaže koje smo gledali.

By the way, danas jako dobar, čak rekordan dnevni prirast. Idući tjedan će biti jako zanimljiv. Nadam se jako dobrom izvješću hpb-a. A i ostalih firmi.

komot, 22.02.2024. u 20:08

U pravu ste kolega, neću više, riskiram da me proglase HDZ-ovcem. Htio sam malo optimizma ubaciti na forum. U ovoj državi skoro svi nezadovoljni, a posla nikad više, firme dobro rade, izbacuju rekordna izvješća, traže radnu snagu, dižu plaće, rat je daleko od nas, polako i strani investitori ulažu u proizvodnju, crobex probija nove razine svako malo.

Šteta što penzioneri ne osjećaju da teče med i mlijeko i jedva spajaju kraj s krajem.

A kako koji kolega. Misliš da je mladima lako krenuti u život s ovakvim cijenama nekretnina i rentama. U bivšoj državi je do penzije svako mogao doć do nekretnine pa s dvije prosječne penzije normalno živjet. Danas je to teži slučaj, a ni na zapadu nije jednostavno.

Tako je to nažalost, da. U Kopenhagenu nema penzića skoro uopće, svi pobjegnu na selo ili jeftinije države. Ne mogu izdržati skupoću glavnog grada. Kod nas životare u nekretninama u centru koje vrijede stotine tisuća eura i žale se kak su jadni. Preseli se na selo, zasadi vrt, radi nešto oko kuće i bit ćeš zdraviji i zadovoljniji. I imat ćeš novaca.

pocetnikzg, 24.02.2024. u 06:51

 





komot, 22.02.2024. u 20:08



 

U pravu ste kolega, neću više, riskiram da me proglase HDZ-ovcem. Htio sam malo optimizma ubaciti na forum. U ovoj državi skoro svi nezadovoljni, a posla nikad više, firme dobro rade, izbacuju rekordna izvješća, traže radnu snagu, dižu plaće, rat je daleko od nas, polako i strani investitori ulažu u proizvodnju, crobex probija nove razine svako malo.

 



 

Šteta što penzioneri ne osjećaju da teče med i mlijeko i jedva spajaju kraj s krajem.

 

 

daj molim te, napiši kojim to penzionerima i u kojoj to državi teče med i mlijeko!!!??? pa svugdje su na rubu socijale! čak i u najnajsocijalnim i najizdašnijim skandinavskim!

komot, 25.02.2024. u 11:03

Tako je to nažalost, da. U Kopenhagenu nema penzića skoro uopće, svi pobjegnu na selo ili jeftinije države. Ne mogu izdržati skupoću glavnog grada. Kod nas životare u nekretninama u centru koje vrijede stotine tisuća eura i žale se kak su jadni. Preseli se na selo, zasadi vrt, radi nešto oko kuće i bit ćeš zdraviji i zadovoljniji. I imat ćeš novaca.

slazem se… jedino stariji ljudi nisku skloni promjenama, a jos manje prodaji nekretnina… a rijesenje je upravo ovo sto ste napisali.

 

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

komot, 24.02.2024. u 08:19

A kako koji kolega. Misliš da je mladima lako krenuti u život s ovakvim cijenama nekretnina i rentama. U bivšoj državi je do penzije svako mogao doć do nekretnine pa s dvije prosječne penzije normalno živjet. Danas je to teži slučaj, a ni na zapadu nije jednostavno.

Moji roditelji s po 40 godina staža prije nekoliko godina su završili u mirovini i imaju mirovine 440eura(pocetna je bila 300eura) i 550eura.

Radis 40godina i dobijes za osrednju hranu i režije.

komot, 25.02.2024. u 11:03

Tako je to nažalost, da. U Kopenhagenu nema penzića skoro uopće, svi pobjegnu na selo ili jeftinije države. Ne mogu izdržati skupoću glavnog grada. Kod nas životare u nekretninama u centru koje vrijede stotine tisuća eura i žale se kak su jadni. Preseli se na selo, zasadi vrt, radi nešto oko kuće i bit ćeš zdraviji i zadovoljniji. I imat ćeš novaca.

Žive na periferiji i gradili su kuću jer nisu dobili stan u centru kao što pokušavate prejudicirati. Nisu svi bili sposobni dobiti stan.

Od preko milijun penzionera,  koliko ih to živi u centru Zg? Vidite da pričate napamet.

Pa ima penzionera koji imaju veću mirovinu. Nije nitko rekao da su penzije velike nego da je svugdje relativno loše, bile su jako slabe plaće pa su sada i penzije takve.

NaBiduAsku, 25.02.2024. u 15:46

 





komot, 25.02.2024. u 11:03



 

Tako je to nažalost, da. U Kopenhagenu nema penzića skoro uopće, svi pobjegnu na selo ili jeftinije države. Ne mogu izdržati skupoću glavnog grada. Kod nas životare u nekretninama u centru koje vrijede stotine tisuća eura i žale se kak su jadni. Preseli se na selo, zasadi vrt, radi nešto oko kuće i bit ćeš zdraviji i zadovoljniji. I imat ćeš novaca.

 



slazem se… jedino stariji ljudi nisku skloni promjenama, a jos manje prodaji nekretnina… a rijesenje je upravo ovo sto ste napisali.

 

 

Neki nemaju sto prodati jer nisu dobili stanove u bivšem sistemu.

komot, 26.02.2024. u 06:47

Pa ima penzionera koji imaju veću mirovinu. Nije nitko rekao da su penzije velike nego da je svugdje relativno loše, bile su jako slabe plaće pa su sada i penzije takve.

Naravno da ima, neki su bili i u saboru pa imaju saborske mirovine.. samo prosjek sve govori koliko ih ima.

Nego, idemo rađe na vedrije teme. Danas isto neloš dan, dosta lošiji od petka koji je bio 3,5 posto, ali ja sam jako zadovoljan i s današnjih 1,3.

Od početka godine skoro 33. Končari su odradili većinu rasta, barem do izvješća za prvi kvartal kad će opet biti veselja. Čekam izvješće hpb-a nakon kojeg bi isto trebalo biti vatrometa, tu mi je rast od nove godine svega 22 posto i očekujem da nadoknadi zaostatak za končarima. Treba plivati niz struju, trenutno ona pomaže bankama, AI-u i svemu što je vezano uz zelenu tranziciju.

Tu mi imamo na našoj zse par banaka i končare. Od banaka je trenutno najjeftiniji hpb.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

od svih banaka nije najjeftinija hpb nego IKBA.Pogledajte fundamente pa se uvjerite.

Komot

Vi bi starije bolesne ljude otjerali na selo raditi teške fizičke poslove. A djeci da ostave stanove u gradu  . Jeste li vi normalni? Koliko imate godina? Jeste li kad radili na polju?

Čim sam stariji ljepše mi je hodati po kafićima po gradu. Kao mlad sam se previše naradio na polju i to uz školu i uz posao.

New Report

Close