Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hehe, evo čitam u poslovnom, tiskano izdanje, da takozvanoj RH u 2009 dolazi na naplatu 9.4 miljarde eura glavnice i 1.7 miljardi kta. Doduše čini mi se ipak malo pretjerano, čak i za nas. Ajme majko. Ma nije ajme što ih nećemo vratiti, nego što oćemo. Sreća je da je sav taj novac koji su za nas posudili naši vrli vlastodršci pametno investirali, pa će se sve vraćati samo od sebe. Usput su prodali po države. I opet fali li ga fali. Evo sada ćemo mi od para za naše penzijice malo uskočit, je li. Što će naravno ovu jadnu burzu ko zna koliko dugo lišiti likvidnosti…

Ali play of the year je izjava drive da spas od krize treba tražiti u štednji. Apsolutno nova i revolucionarna makroekonomska teorija da se zamrznu plaće, potez kojim se stvara ogroman prostor za ekspanziju ekonomije. Ovime sve dosadašnje ekonomske teorije, za koje je povijest pokazala da su krive ili manje krive, dobre ili još bolje, padaju u vodu. Kakav obrat. Naša "vlada" je definitivno pokazala svu svoju nadmoć u borbi protiv svjetskih gospodarskih previranjima… Jer ako ljudima smanjiš plaće oni će povećati potrošnju sljedom koje će doći do povećanja proizvodnje tj. gospodarstvog buma. Genijalno, genijalno, bravo, izvrsno, izvrsnoooooooo [thumbsup]. Tesla je za našeg premijera obična štraca
Samo ovo što prije treba patentirati. Da se ovom našom lucidnošću ne bi okoristili gospodarskoj špijunaži tradicionalno skloni Japanci, pa poslije njih Nijemci, Ameri, šveđani, Finci. Pa nas opet prešišali…
Ali nije samo premijer pametan. Imamo mi i predsjednika. Kaže, treba nam hrvatski New deal. Nitko osim njega ne zna o čemu se radi, ali on za inat neće reći čuva taj briljantni plan ko zmija noge. Jer ga ionako ignoriraju. I da stranci ne iznose dobit iz Hrvatske. Pa naravno o tomu je riječ. Mi godinama lajemo da su naši vlastodršci za kikiriki prodali najbolja htrvatska poduzeća, ali sada vidimo koliko smo bili u krivu. Ona su prodana samo zato da, kada dospijemo u krizu, možemo te strendžere zamoliti, da nam tu ostave te naše pare, jer to su naše pare. Ovi to jedva čekaju, pa uostalom tu i jesu radi altruizma. Stipe, sjedi 5, prominit ustav i dat mu još najmanje dva mandata
[rolleyes]

Blago nama di živimo
[cry]

I sada svi sve znamo.
OIF-ovi su gotovi skroz na skroz. Zadnji novci se vade iz njih. Za koji dan stavljaju ključeve u brave, a na tržištu rada će se pojaviti velika količina fond menađerčića koji nikome neće trebati i za koje nas svih boli jedna stvar.
Mirovinski fondovi će proći isto tako posrano. Prvo će morati kupiti obveznice od države. Zatim će država poplaćati dugove, to jest ono šta stigne tim novcem platiti, a onda proglasiti bankrot. Obveznice će vrijediti 0 Kn i mirovinski stavljaju ključeve u brave, a na tržištu rada će se opet pojaviti velika količina fond menađerčića koji nikome neće trebati i za koje nas svih opet boli jedna stvar.


EKSKLUZIVNO ! TEŠKA SITUACIJA : FIMA – VARAŽDIN

FIMA -Varaždin , na žalost ovaj mjesec- nije svojim djelatnicima isplatila plaće do 15.11. za protekli mjesec, na opću žalost i jad zaposlenika .-Situacija je teška, neizvjesna …….. pitanje je hoće li je
i kada – moći isplatiti..Takodjer, tehnološki višak zaposlenika,
dodatno pritišće donedavno uspješnu financijsko-konzultantsku kuću….

Kakva je situacija u sličnim kućama možemo samo zamisliti……

/ Mali dioničari, jel Vam lakše..kada vidite da drugima ne cvjetaju ruže…zato, mirujte ……/

Odakle ti podatak da Fima nije radnicima isplatila plaće? Zvuči mi nevjerojatno da s obzirom da su prošli mjesec bili treći po prometu dionicama (oko 312 milijuna kuna) da nemaju dovoljno za pokriti troškove! Kako onda opstaju puno manje brokerske kuće?? Naprosto to ne vjerujem! Zato, molim te ne bulazni gluposti i ne širi još dodatnu paniku. Ko da situacija sama po sebi nije dovoljno pesimistična…

@vrana
pa kolega, kako to tako nagla promjena sentimenta?
sta 2025 nije bilo dno?
zeka-peka…
[cool]

sto cemo? oce li se odbiti od donje stranice?



EKSKLUZIVNO ! TEŠKA SITUACIJA : FIMA – VARAŽDIN

FIMA -Varaždin , na žalost ovaj mjesec- nije svojim djelatnicima isplatila plaće do 15.11. za protekli mjesec, na opću žalost i jad zaposlenika .-Situacija je teška, neizvjesna …….. pitanje je hoće li je
i kada – moći isplatiti..Takodjer, tehnološki višak zaposlenika,
dodatno pritišće donedavno uspješnu financijsko-konzultantsku kuću….

Kakva je situacija u sličnim kućama možemo samo zamisliti……

/ Mali dioničari, jel Vam lakše..kada vidite da drugima ne cvjetaju ruže…zato, mirujte ……/

Odakle ti podatak da Fima nije radnicima isplatila plaće? Zvuči mi nevjerojatno da s obzirom da su prošli mjesec bili treći po prometu dionicama (oko 312 milijuna kuna) da nemaju dovoljno za pokriti troškove! Kako onda opstaju puno manje brokerske kuće?? Naprosto to ne vjerujem! Zato, molim te ne bulazni gluposti i ne širi još dodatnu paniku. Ko da situacija sama po sebi nije dovoljno pesimistična…
[/quote]

Dečko to ti je živa istina. Raspitaj se malo i ne širi ne opravdani optimizam. [thumbsup]

who dares, wins

2025 je bila granica razuma.
Ovo sada je u tijeku bankrot države.

kako komentirate masovno kupovanje vlastitih dionica sa strane puno firma?

ovaj HT je stvarno bolno razočaranje.

strpljen..spašen Time is on my side


kako komentirate masovno kupovanje vlastitih dionica sa strane puno firma?

Mirovinci čupaju iz OIF-ova, mali se boje kupovati,OIF-ovi nemaju love za kupnju, mirovinci ne žele kupovati, ostaje jedino kupnja od firmi za trezor, da nema te kupnje još bi više ronili, pa je zato u tijeku poluslobodan pad.

Surround all arround when it hits the ground

ocemo danas ispod 1900 ?


ovaj HT je stvarno bolno razočaranje.

A šta je sa drugim dionicama


ovaj HT je stvarno bolno razočaranje.

Koliko je ono Galinec rekao da je realna vrijednost, mislim 370, mora da je HT na rubu bankrota. Nema tog što švabo ne može preuzet i nema tog što mi ne možemo shebat.

Surround all arround when it hits the ground

Nažalost, burza (ono što je ostalo od nje) je trenutno najmanji problem. Najveći problem tek stiže, a to su masovna otpuštanja, teško siromaštvo, brojni bankroti, događanje naroda i građanski rat uskoro. Nema sumnje u takav razvoj događaja. Ja se pokušavam pripremiti za to, ali mi teško ide. Najradije bih plakao

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kakav već građanski rat spominješ


ovaj HT je stvarno bolno razočaranje.

Po tehničkoj analizi ako je pao 1% ispod 215 KN, sljedeći target mu je 165 KN. Bilo o tome govora ovdje i kroz vikend.

Tim više što se krizi ne vidi kraj:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=87ea88c1-11a0-46ed-bb3b-65ecae8a8693&open=sec

New Report

Close