Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Iskrene isprike Zlatnome, Barbosa je dotični mamlaz. Od pjene na ustima nisam pročitao nick.

Ima kamata na margin, iako je cash. Više ti nitko ne daje kredit bez kamata, neovisno o cashu ili dionicama.
[/quote]
Ako i ima negdje to je onda neviđeni lopovluk, a većih lopova od ovih mojih iz HPB-a nema.

Znači, oni ti odobre margin. Ti daš 100k u dionicama, a oni ti daju virtualnih 100k kn koji postaju stvarni tek kad kupiš dionicu. Dakle kamata nema jer ti niti nisu dali lovu.

A to što te oderu za vođenje skrbništva nad založenim vrijednosnim papirima je trošak vođenja, a ne kamata.

A bob rock je takoitako tvrdio da je 100% u kešu, znači da nema ni svojih ni margin dionica. A osim ovih nebuloza oko margina ima tu još dosta stvari koje ljudi neznaju, a plaše malu djecu, zato se ja pjenim.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

ja sam od danas u kešu .nemam više živaca za zse s…a.saldo nakon dvije godine + 65000 kn.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.




Iskrene isprike Zlatnome, Barbosa je dotični mamlaz. Od pjene na ustima nisam pročitao nick.

Ima kamata na margin, iako je cash. Više ti nitko ne daje kredit bez kamata, neovisno o cashu ili dionicama.
[/quote]
Ako i ima negdje to je onda neviđeni lopovluk, a većih lopova od ovih mojih iz HPB-a nema.

Znači, oni ti odobre margin. Ti daš 100k u dionicama, a oni ti daju virtualnih 100k kn koji postaju stvarni tek kad kupiš dionicu. Dakle kamata nema jer ti niti nisu dali lovu.

A to što te oderu za vođenje skrbništva nad založenim vrijednosnim papirima je trošak vođenja, a ne kamata.

A bob rock je takoitako tvrdio da je 100% u kešu, znači da nema ni svojih ni margin dionica. A osim ovih nebuloza oko margina ima tu još dosta stvari koje ljudi neznaju, a plaše malu djecu, zato se ja pjenim.
[/quote]

Simone, većina banaka više ne daje kredite margin da kada ne koristiš kredit nema kamata. Kamata ima, koristio ili ne. Pitaj neke banke pa ćeš vidjeti.

pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

ZSE

CROBEX 1.929,02 -5,64%

Nakon Mjeseca evo nas i na još jednoj značajnoj godini za čovječanstvo..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ljep dan.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

ZSE
CROBEX 1.928,32 -5,67%
CROBIS 89,04 -0,03%
Redovni promet 20.946.817,97
Instituc. promet 4.616.000,00
Ukupni promet 25.562.817,97
Sentiment: 9 | 9 | 68

Čini mi se da praćenje ovog čuda od burze spada u domenu sado mazohozma. To mi i ni je neki đir!

who dares, wins

***obrisano***

MARGIN KREDITI- POBA
Iznos kredita:
 do 75% tržišne vrijednosti dionica koje služe kao vlastito ucešce za kredit
 do 75% iznosa sredstava na novcanom racunu skrbništva, koja služe kao vlastito
ucešce za kredit
 kredit se odobrava u kunama s rokom otplate do 12 mjeseci
Kamatna stopa i naknade:
 godišnja kamatna stopa je 12,0%, a obracunava se i naplacuje mjesecno
 jednokratna naknada za odobrenje kredita iznosi 2,0%
Efektivna kamatna stopa na iznos kredita 100.000,00 kuna na rok otplate 12 mjeseci
i jednokratan povrat glavnice uz kamatnu stopu 12,0% i naknadu za izdavanje
kredita 2,0% iznosi 14,3%.

U ovo nisu uračunati troškovi skrb. rn. od min. 250,00kn .mj. koji se mora otvoriti a na koji se uplačuje kredit!

-u Pobi se još možda može dobiti kredit ako i oni nisu ispucali limite, dok u ovim niže navedenima vrlo teško

-Zaba:Vaš link
-Ceba:Vaš link
-Vaba:Vaš link
-Haab:Vaš link

Sve ove navedene banke uzimaju 0,5-2% za odobrenje, 10-12% god kamatu i naknadu za skrb. rn.!

Stoga, uvaženi i nadasve ljubazni kol.Simone, ajde ti popostavi link ili napiši gdije si uzeo takav margin kredit čiji je "Račun za kamatu na margin kredit od 100 000 kn, tromjesečni, od 500 kn a godišnja kamata je 10,5%., te ako si u keš poziciji, a margin nisi konzumirao i kamata nema." …. vjerujem da bi mnogi investitori bili zainteresirani!

Što se tiće konstatacije da očito nisam imao margin, pa laprdam bezveze, slijedeči mail će biti dovoljan:
Poštovani,
Ovim putem Vas obaviještavamo da je kontrolom pokrića po kreditu broj 532-0783-XXXXX, a po zaključnim cijenama 10.06.2008. ustanovljen pad vrijednosti portfelja za više od 10 % od standardnog pokrića.

Molimo Vas da podmirite razliku prouzročenu padom vrijednosti vrijednosnih papira na skrbi u iznosu od XX.559,67 kn u roku jednog dana,a prema Članku 12. Ugovora

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Iskrene isprike Zlatnome, Barbosa je dotični mamlaz. Od pjene na ustima nisam pročitao nick.

Ima kamata na margin, iako je cash. Više ti nitko ne daje kredit bez kamata, neovisno o cashu ili dionicama.
[/quote]
Ako i ima negdje to je onda neviđeni lopovluk, a većih lopova od ovih mojih iz HPB-a nema.

Znači, oni ti odobre margin. Ti daš 100k u dionicama, a oni ti daju virtualnih 100k kn koji postaju stvarni tek kad kupiš dionicu. Dakle kamata nema jer ti niti nisu dali lovu.

A to što te oderu za vođenje skrbništva nad založenim vrijednosnim papirima je trošak vođenja, a ne kamata.

A bob rock je takoitako tvrdio da je 100% u kešu, znači da nema ni svojih ni margin dionica. A osim ovih nebuloza oko margina ima tu još dosta stvari koje ljudi neznaju, a plaše malu djecu, zato se ja pjenim.
[/quote]
ne moras imati margin dionice.mozes imati svoj kes na skrbnickom racunu.njima je svejedno garantiras li dionicama ili kesom.bitna je vrijednost na skrbnickom racunu.
da ti pojednostavnim.stavis na racun 100 000 i dobijes jos max.100 000 ,nista ne kupujes i cekas.
mislim da nije prekomplicirano za shvatiti.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

kolege investitori,cuvate li jos uvijek obiteljsko srebro?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


prvaci svjeta smo nema sta.nek ode sve u p.m.pa da krenemo od nule bar bi znali da nemoze gore.pozdrav svima ja burzu necu gledat narednih 3mj.

Možda bolje da taj rok malo produžiš na godinicu ili dvije
[cry]

Opet OMF-ovi čupaju lovu od OIF-ova, dobra je vijest da je te love sve manje, nakon studenog bi mogli imat 0 kuna u OIF-ovima, pa tada više neće moći biti ni ovakvog rušenja, loša je vijest što ćemo još dosta roniti, ali meni nije jasno ovo: mi smo prvo odradili sve moguće padove stranih burzi znatnije nego oni, a njihove oporavke nismo. Sada odrađujemo padove zato što se kao mi nalazimo pred krizom, a ako kvartalni rezultati naših firmi budu lošiji u narednom kvartalu opet ćemo i to odraditi. Stvarno nema smisla ovo pratiti, dionice treba ili sad prodati ili ih sačuvati jer možda će ovaj financijski inženjering prestati kada uđemo u EU, ja sam za drugu opciju, ali dionice im ne dam makar vrijedile 5 lipa. I još jednom za kraj nikada više niti lipe u ovaj bunar bez dna.

Surround all arround when it hits the ground

Nešto u zadnje vrijeme nema komentara protiv menadžera OIF-a !? Kad se stvar malo bolje sagleda oni još dobro posluju u odnosu na male investitore. Izgubili su "samo" 50% od početka godine dok u nekoj dionici to možeš izgubiti za mjesec dana.

who dares, wins


ja sam od danas u kešu .nemam više živaca za zse s…a.saldo nakon dvije godine + 65000 kn.

jos da smo se prije osvijestili….

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Meni se čini da je vijest dana kad njemački financijski ministar Steinbruck sasvim direktno kaže da nema ništa od paušalne pomoči njemačkoj automobilskoj industriji (konkretno Opelu). Da danas dobije državnu pomoć auto industrija, sutra bi to tražili gradjevinari, prekosutra kemijska industrija, turizam…Vjerovatno su presudili da su sve dosadašnje financijske injekcije u milijardama EUR/$ gubitaka bili uzaludne, bez efekata, pišanje u ocean.Kapitalizam mora očito "kapitalističkim" putom sam pronači put iz krize, socializacija enormnih gubitaka ne dolazi više u ozir. Tako ja razumijem Steinbrukovu poruku. To je sigurno negativna vijest za svijetske burze, zato očjekujem još nadaljni polaki, a konstantni pad svijetskih indexa, što neče poštediti ni Hrvatsku, Sloveniji, istočnu Europu…

Nagriza se pomalo i onaj nalog na kupnji PBZ-a,još 231 kom po 500kn [sealed]

New Report

Close