Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas mi se čini da bi mogli imati promet oko 80 milja.
zna se s kojim predzankom [thumbsup] [proud]


Baš nitko ne spominje dividendni prinos kao eventualni razlog držanja/kupovanja dionice.
Samo se trkelja kako kupiti točno na dnu, i onda nezaustavljivi rast.

pa ja stalno nesto pisem o HTu i dividendi.
to mi je super investicija….
uz HT jedino o ERNTu ima smisla pisati ako pricamo o dividendi…
ostali… smrc… [cry]

A što ako sutra nastavi rast .Nafta je malo poskupila zbog IKE,ali je na podnošljivih 108 US$,Fani i Fredi riješila američka država i zato dolar malo poskliznija ,banke skoćile kao lude .Da li je ovo znak financijske stabilizacije svijeta i da li se otvara prostor za rast Crobexa prije preuzimanja INE.Fondovi nemaju novca,ali bi ga uskoro mogli imati jer će sutra i oni biti zeleni ko proljetna trava,pa bi i pritisak na isplate mogao biti manji.Danas bi moglo malo ulagaća tražiti isplate iz fondova..Dapaće,možda i ulože.
Da li je ovo promjena smjera ili samo kratkoročna nada u oporavak.

Ja nemam problema i dilema ,jer sam najčešće gotovo 100 % u dionicama,a sa marginima i lombardnim i 200% i tako od prvog dana.To je moj stil ulaganja.Keš svaki dan vrijedi manje zbog
inflacije,ali dok su se u 2007.ostvarili izuzetni dobici,u 2008.je sva dobit isparila tako da sam
ukupno u laganom minusu.Radio za ništa ,ali prošao veliku školu ulaganja i muke ježove sa margine
calle. U ovom trenutku najveća kešovina je u rukama opreznih i mudrih.Ali počimaju svrbiti prsti.
Neki će krenuti,ali nema mjesta za sve.I na nekim najlikvidnijim dionicama pojavljuju se razlike
od 10 do 15%.Ja npr.pratim TNPL .Upetak 3 kupnja 3.005 ,a 9.prodaja 3.500.Razlika 16%.

A možda je ovo bikovska trapula?Euforičan rast,a poslije toga bezdan?Jedni kažu da Crobex ide na
2.800 do 3.000,a neki kažu da je 4.000 vrlo brzo moguće.I jedni i drugi su u pravu sada,a za mjesec dana ćemo znati koji.Pošto sam u dionicama navijam za ….zna se.


jel to neko stavio nalog na 410 na dlkv zabunom??

greska.
A NESTA JE I NALOG 117 NA 815
[cool]

FTSE na +3,66% ????
sto se to dogadja??
[shocked] [shocked] [shocked]
[thumbsup]

Što se tiče rečenice da cash gubi vrijednost zbog inflacije je čista laž, ako recimo imaš 50.000 kuna i uđeš u xxx dionicu koja nakon toga padne 10, 20 ili više posto je što? Pa čisti gubitak i gore od inflacije, znači, pravilan i pravovremen ulaz, što ne znači a i može ulaz na dnu i kasniji rast može opravdati vrijednost novca, ali ovo gore na početku je čista laž.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Krećemo … !!!!

Kako izgleda nema nama danas praćenja Europe! [cry]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Biće zanimljivo vidjet kako će naši banditi odgovorit na ovj izazov

Otvaranje +0,21%
Promet točno 1 milja.

Kakvo praćenje Europe. Nemamo mi još konja za utrku.
Pogledajte u Europi najlikvidnije dionice danas rasle 20-40%.
Di smo mi od toga ?!

Koliko vidim, mali kupuju. Al će opet biti škrgut zubi.

neki tvrde bull trap…
a zasto ne bi bio oporavak?
1. nafta ide dole…
2. hipoteke u usa nisu vise problem jer je fanie i fredie preuzela vlada usa, dakle banke nisu vise u opasnosti
3. dobit kompanija je boja od ocekivane
4. u HR imas nerijesenu INU
5. u HR imas nerijesen HT


http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Biće zanimljivo vidjet kako će naši banditi odgovorit na ovj izazov

Ma znaju naši da će to do kraja dana biti niže pa ne žure previše!
[thumbsup]



http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Biće zanimljivo vidjet kako će naši banditi odgovorit na ovj izazov

Ma znaju naši da će to do kraja dana biti niže pa ne žure previše!
[thumbsup]
[/quote]
tako je….u 15 i 30 ce se znat…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ne zelim bear biti ali mi se cini ovo kao da smo otisli malo gore da bi se mogli sunovratit bolje dolje

No pain no Game

U svakom slučaju nešto se danas počelo dešavati.
Nemogu dobiti ni jednog od svojih brokera,telefoni i internet zagušeni.
[pray]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

New Report

Close