Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još jednom da ponovim, ja ne pišem ništa što se već nije dogodilo, niti ne izmišljam nešto što se nije uopće dogodilo.
Dakle kad prenesem da je zaduženje građana i tvrtki poraslo sa 2 milijarde na 3 u roku godine dana,
pa nisam ja to izmislio.
To je činjenica.
Isto kao što je činjenica da se ne zna kad ćemo ući u EU, da nismo imali 10% više turista ove godine,da nije unutanji i vanjski dug sve manji, da inflacija nije pala na 4%, da tvrtke ne zarađuju sve više i više,da uvoz nije sve manji i manji, da ljudi ne žive bolje, da svjetska ekonomska situacija nije dobra, da bankovne kamate rastu a ne padaju itd,itd.
Razumijete?
Kad bih ja prestao pisati što bi se to promijenilo?
Izvoz bi se povećao ili bi inflacija pala?
Ili bi vi počeli izmišljati dobre vijesti?
Jer da ih ima pa valjda bi ih vi već prenijeli.


Mismim da previše čitaš novine.
A novine sa istim žarom pišu o celulitu i javnom dugu. Puno panike i bizara, malo racionalnog.

1. Nema razvoja bez zaduživanja
2. Panika tvog tipa počinje kada država više ne može servisirati dug.
Za sada ga servisira bez problema.

Nema panike.

Baš nitko ne spominje dividendni prinos kao eventualni razlog držanja/kupovanja dionice.
Samo se trkelja kako kupiti točno na dnu, i onda nezaustavljivi rast.


Baš nitko ne spominje dividendni prinos kao eventualni razlog držanja/kupovanja dionice.
Samo se trkelja kako kupiti točno na dnu, i onda nezaustavljivi rast.

Zbunjujete me kolega, jer sam novi ovdje.
Da li se hvata dno, ili se hvata dividendni prinos ?

ahahah, daj otvori specijalno za Konzum nick paziraste [lol]

puno se pise o knzm zadnjih dana..a i promet se povecao….likvidnost na forumu i u trgovanju….to mi je drago vidit….dobrodosli su i spekulanti i svi ostali….bit ce uglavnom zanimljivo [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kad napišu da svjetske burze ruše Corbex, meni dođe da umrem od smijeha..
Crobex ruše novinari koji pisu gluposti na poslovnim portalima, i sami su u ..FINANCIJSKIM
PROBLEMIMA..
i mali dioničari koji svakodnevno podižu uloge iz – 40 % minusa UFO- a ! / Ujedinjene fondovske
organizacije , osnovane u Rep.Hrvatskoj početkom 2008.g./

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

O DIVIDENDI

Kao veliki zagovaratelj zarade na burzi SAMO IZ OSNOVA DIVIDENDI nisam naišla na veliku podršku.
Ako uzmemo da na svoj portfelj godišnje bez problema mogu dobiti 6 % kamate, a da ne mrdnem
prstom, tada ja to svakako želim i s osnove dividende. Ne znam da li je netko ikada računao,
da li je na tržištu kapitala to uopće moguće, i gdje je taj preveliki raskorak, koji je ulagače
podijelio na one koji su vjerovali u brze prinose i one koji sun zadovoljni dividentom.
Dok su se neki ove godine sjajno isprsili , kao HT ili Erikson, pa i AtPL, ili ostali… neki su
potpuno zakazalim dovodeći tako u pitanje vjerodostojnost svog FI- i kompletnog rada.
Meni ove godine , pod uvjetom da držim 15-20 nelikvidnijih dionica u nekom proprocionalnom
omjeru obzirom da ulogu na tržištu nedostaje oko 2,5 % prinosa od 6% planiranog i normalno
očekivanog.
Zbog toga posežem za rizičnim transkacijama na burzi, na kojima najčešće gubim, jer nemam
pojma kad će dionica gore- a kad dole, a predaleko sam od informacija , da tu nešto ušićarim..
cDakle, ako me ne muči uopće stanje portfelja, jer dugoročno ulažem u udjele u poduzeća, što prema
svojim shvaćanjima i karakteru više cijenim, nego oročenje u banci,
a ako svojim ulaganjem pomažem nekome..a najviše dioničkim društvima…onda je red
da me oni i nagrade s kakvom-takvom dividendom..a ne kao INgra, da se postave liderski..
a zapravo uopće nemaju love..
Doći ćete na moje mišljenje i Vi …jer nisam od pohlepnih igrača..shvaćam da je svijet pun
financijske elite i da je glupo nadmetati se novcima na pokeru..
Zato molim društva da više pažnje posvete drukčijem pristupu ulagačima, a rezultati će doći sami,
i naravno, da se rasprši teret na sva društva pomalo…
Najviše se zalažem za čvrstu kontrolu informacija u medijima, jer kod nas , to utječe na
mnoge odluke na burzi…. ali još nitko po tom pitanju nikoga nije kaznio…za što je izravno kriva
HANFA.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

danas ako mi potegnemo pola od ovoga biti će jaaaaako dobro
BEL-20 3,152.94 3:06AM ET Up 150.55 (5.01%)
^FCHI CAC 40 4,370.13 3:06AM ET Up 173.47 (4.13%) C
^AEX AEX General 404.46 3:06AM ET Up 15.24 (3.92%)

^MIBTEL MIBTel 21,869.00 3:06AM ET Up 628.00 (2.96%)
^SMSI Madrid General 1,231.74 3:05AM ET Up 33.77 (2.82%)
^OMXSPI Stockholm General 275.38 3:06AM ET Up 9.52 (3.58%) C
^SSMI Swiss Market 7,190.41 3:06AM ET Up 213.82 (3.06%)

Ovdje upišite svoj komentar…

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

po prvih pola sata predtrgovanja kod nas, ispada da mi stvarno nemamo ama baš nikakve veze sa normalnim svijetom. Dapače neki stavljaju i cijenu ispod kupovne.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

A sunce ti ljubim..
DLKV
Top ask
CIJENA KOLIČINA
410,04 26
815,00 117
817,80 2
824,00 1
824,97 15



Još jednom da ponovim, ja ne pišem ništa što se već nije dogodilo, niti ne izmišljam nešto što se nije uopće dogodilo.
Dakle kad prenesem da je zaduženje građana i tvrtki poraslo sa 2 milijarde na 3 u roku godine dana,
pa nisam ja to izmislio.
To je činjenica.
Isto kao što je činjenica da se ne zna kad ćemo ući u EU, da nismo imali 10% više turista ove godine,da nije unutanji i vanjski dug sve manji, da inflacija nije pala na 4%, da tvrtke ne zarađuju sve više i više,da uvoz nije sve manji i manji, da ljudi ne žive bolje, da svjetska ekonomska situacija nije dobra, da bankovne kamate rastu a ne padaju itd,itd.
Razumijete?
Kad bih ja prestao pisati što bi se to promijenilo?
Izvoz bi se povećao ili bi inflacija pala?
Ili bi vi počeli izmišljati dobre vijesti?
Jer da ih ima pa valjda bi ih vi već prenijeli.


Mismim da previše čitaš novine.
A novine sa istim žarom pišu o celulitu i javnom dugu. Puno panike i bizara, malo racionalnog.

1. Nema razvoja bez zaduživanja
2. Panika tvog tipa počinje kada država više ne može servisirati dug.
Za sada ga servisira bez problema.

Nema panike.
[/quote]

sto mislite da ce se dogoditi sa inflacijom u Hrvatskoj nakon ove "akcije" sa snizavanjem cijena?
a sto mislite kako ce pad cijena nafte utjecati na inflaciju?
toliko o inflaciji u narednom periodu.

jel to neko stavio nalog na 410 na dlkv zabunom??

No pain no Game

europu zahvatio veliki zeleni val.Totalo ludilo koje odavno nisam vidio [thumbsup]
Sad mozemo samo cekati oceli li nasi krenuti u kupovinu.

Predtrgovanje na ZSE, je daleko od BULL run-a Europe.
Kupnja je još slabija nego prošli tjedan.

Trebaju se ulagači vratiti na market, pa ćemo gore, dotad ćemo tu gdje jesmo.
Mislim da još nismo na dnu.

New Report

Close