JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
900,00
900
1
870,00
900,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kosor i Putin potpisali ugovor o pristupanju Hrvatske Južnom toku

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/kosor-i-putin-potpisali-ugovor-o-pristupanju-hrvatske-juznom-toku,69751.html

Putin Kosorici: Stigli ste u pravi trenutak!2. ožujka 2010 12:56
Business.hr/ Hina
Ruski premijer Vladimir Putin u utorak je, na početku bilateralnog susreta, poručio predsjednici hrvatske vlade Jadranki Kosor da je u pravom trenutku stigla u Moskvu kako bi zajednički vidjeli što mogu napraviti da se dvije zemlje vrate na prijašnje razinu gospodarske suradnje i da krenu dalje.

Putin je to rekao na početku sastanka koji je središnji događaj dvodnevnog službenog posjeta Ruskoj Federaciji izaslanstva hrvatske vlade na čelu s premijerkom Kosor.

Njezin dvodnevni boravak u Moskvi prvi je službeni posjet nekog predsjednika hrvatske vlade Rusiji uopće. Rusku Federaciju do sada je više puta posjetio bivši predsjednik Stjepan Mesić i prije njega predsjednik Franjo Tuđman.

Putin je, pozdravivši svoju gošću, rekao kako je suradnja na gospodarskom planu između Hrvatske i Rusije u posljednjih desetak godina bila uspješna, ali je prošle godine na žalost jako pala u obujmu zbog krize.

"Zato ste stigli u pravom trenutku da vidimo što možemo učiniti da se vratimo na tu razinu i da krenemo dalje", rekao je Putin premijerki Kosor u uvodnom dijelu sastanka kojem su nazočili i novinari.

Riječi ruskog premijera potvrđuju podaci koji pokazuju da je u 11 mjeseci 2009. godine trgovinska suradnja između dviju zemalja u odnosu na 2008. pala za 60,6 posto, odnosno s nešto više od dvije milijarde američkih dolara pala na ukupno 747 milijuna dolara.

Predsjednik ruske vlade izrazio je uvjerenje kako će poboljšanju suradnje pridonijeti današnje potpisivanje triju dokumenata i što će na temelju jednog od njih ruski turisti ubuduće moći u Hrvatsku ljeti ići bez viza.

Jadranka Kosor izrazila je uvjerenje da će susret s Putinom, koji bi trebao trajati oko 3 sata, biti plodonosan i koristan za daljnji razvoj suradnje i prijateljstva dvaju naroda i dviju država. "Sigurna sam da će na temelju potpisivanja triju sporazuma suradnja na području gospodarstva i energetike postati još bolja", kazala je Kosor.

Premijerka je u ime vlade ustvrdila kako ima puno prostora za napredak u odnosima Ruske Federacije i RH te najavila da će Hrvatska, kao 28. članica EU, što će, kako je rekla, ubrzo postati, "apsolutno podupirati suradnju Rusije i EU".

Nakon sastanka izaslanstava hrvatske i ruske vlade na čelu s premijerima Putinom i Kosor, potpisat će se tri sporazuma između dviju vlada.

Državni tajnik u MVPEI-u Davor Božinović sa zamjenikom ruskog ministra vanjskih poslova Vladimirom Titovom potpisat će sporazum o uzajamnim putovanjima državljana Republike Hrvatske i državljana Ruske Federacije, dok će ministar gospodarstva Đuro Popijač i zamjenik ministra energetike Anatolij Janovski potpisati ugovor dviju vlada o suradnji na izgradnji i eksploataciji plinovoda na teritoriju RH i ugovor između dviju vlada o gospodarskoj i znanstvenoj suradnji.

Nakon potpisivanja ugovora predviđeno je da Jadranka Kosor i Vladimir Putin održe konferenciju za novinare.

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

Hm, ne može se reći da nemaju uspjeha u vanjskoj politici i ekonomiji…… Popijač i Jadranka…mislim….do sad sve dobro odrađeno……. fino.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ponovno se otvara pitanje JANAF-a u kontekstu imovine u Srbiji ali i integriranja projekta Družba – Adria! [cool] [cool] [cool]

Mislim da je jeko dobro biti dioničar Janafa.
Ovo sa Rusima je jako dobra vijest i bude bilo navale na dionicu u narednim danima.

….Na sastanku se opet pregovaralo i o obnavljanju projekta naftovoda Družba Adria, kojim bi se ruska nafta dopremala do luke Omišalj. Kao moguća prepreka spominjala su se udjelna i nekretninska potraživanja prema hrvatskom Janafu od strane Naftne industrije Srbije, čiji je većinski udio 2008. godine kupio Gazprom. Hrvatska delegacija tvrdi da je Rusima danas predana argumentirana studija koja demantira zahtjeve NIS-a, te koju Rusi sada trebaju dobro proučiti……

Važno je naglasiti da ni imovina JANAF-a u Srbiji nije iskazana u temeljnom kapitalu pa bi ova dokumentacija koja je predana Rusima mogla ubrzo imati i konkretne učinke.
A to sam naglašavao i prije sastanka – JANAF je prioritet br. 1 za HR, ali i za Ruse jer dvije rafinerije u susjedstvu a u rukama ruskog kapitala traže pouzdane partnere u dobavi sirove nafte.

http://www.poslovni.hr/141269.aspx

Pa zar ni ovo nije dovoljno za ozbiljniji rast??? [cry]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

ne.

Ali da smo spušili projekat Družba Adrija,da bi dobili plinovod – jesmo . Uvalili su nam drek pod nos,a mi možemo samo da ga razmažemo . Uz krajnje čisti LNG,moraćemo imati i DA..dok ne zaplivamo u nafti.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


ne.

Ali da smo spušili projekat Družba Adrija,da bi dobili plinovod – jesmo . Uvalili su nam drek pod nos,a mi možemo samo da ga razmažemo . Uz krajnje čisti LNG,moraćemo imati i DA..dok ne zaplivamo u nafti.


sta mislite da li bi se isplatilo uletiti u janaf????
pofuk

kad gledam samo janaf osjećam se ko da sam na wall streetu

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


kad gledam samo janaf osjećam se ko da sam na wall streetu

iz koje perspektive ga gledate??????
pofuk

iz perspektive rasta…e, sad me pitajte gdje je ta pespektiva

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

gdje je ta perspektiva????
pofuk

trenutačno je kod j.kosor i v.putina, al’ doći će i do nas…samo je ne budete vidjeli ak’ nemate dionice janafa

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

uletjeti ?

Nidje se ne isplati uletjeti . Možda,nakon ove euforije ,ali sasvim sigurno na razinama od 2700-3000.

zašto platiti više ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close