JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 04:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
JNAF
895,00
1.790
2
875,00
905,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Opa miki…..

S Rusima već dogovaramo izvoz nafte preko Omišlja

Oživjela Družba Adria

"S ruskim Transneftom Janaf već rješava tehnička pitanja o mogućnosti dopreme ruske nafte koja bi se izvozila preko Omišlja, u razgovoru za Business.hr kaže Ante Markov.
Uz očekivanje rekordnog poslovnog rezultata u povijesti tvrtke, vjetar u leđa prvom čovjeku Janafa Anti Markovu daju i najave iz Srbije i BiH o većim potrebama za transportom nafte, popunjenalista čekanja za sadašnje, ali i planirane skladišne kapacitete te velik interes za kućni projekt burze nafte, za koji su zainteresirane svjetske naftne kompanije."

Vaš link

od kad tebe zanimaju vjesti, ti si tehničarka, ovakve špekulacije i "navlakuše" te nebi trebale posebno interesirati [tongue]

Ma fuj jnaf, nevalja to niš [lol]
[/quote]

Gospon Dizelas, ja sam imala Janaf dok ste vi još mislili da je to vrsta keksa,znate.
To je jedina dionica koju uvijek imam, mijenja se samo količina.A kaj se tiče tehniciranja, to je za tajming ulaza i izlaza.
Ko da ne znate
[/quote]
istina kolegice, ja sam 2005 kupovao atpl, ledo vdkt…tu sam vidio perspektivu rasta od 30-40 puta, na jnafu puno manje

sad mi se cini da jnaf ima vecu perspektivu od njih, pa sam ga izabrao u top 3 pika za 2010

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Ide JNAF visoko, i to jako visoko. kada, ne znam, ali znam da će biti. Ovakav forward nema niti jedna firma, ne na ZSE nego u regiji. A razni Viriguzi i ini se mogu samo lupati čekićem po prstima što su prodali JNAF na 0,6 booka i polugodišnjem PE 20 nakon amortizacije i poreza. Dakle to su _sadašnje_ brojke. Dakle bez ijedne kune ugrađenih forwarda iz svih ovih vijesti koje stižu. Kakvo elementarno neznanje… a oni prodaju priče po kolko su kupili i koliko je koštala prije…. kog to boli briga… ja ne gledam u prošlost. Samo u budućnost. Nije bitno tko je odakle već tko kamo ide. [thumbsup]

Kolega Dizel, i meni je JNAF među top pickovima [thumbsup]

I'LL BE BACK

Kada ovako navaljujete s hvalospjevima imam osjećaj da se spremate van!
Strpite se, uskoro će 3Q rezultati.

Ova dionica je živi primjer kako fundamenti u opće ne igraju neku ulogu kad je u pitanju likvidnost. Isto tako se da vidjeti da su mali ulagači toliko sitni da je to strava jedna.
Po meni je ovo jedna od naj sigurnijih dionica što se tiče rezultata poslovanja u doglednoj budućnosti.
Ako tako razmišlja recimo bar 10% investitora pa gdje je onda hebeni promet !?
Ne ma ništa bez institucionalnih, a kad se oni uključe ove cijene ćemo samo u snu gledati.

who dares, wins

Dečki nebu to nikam dok veliki ne odluče,do tad strpljen spašen.


Ne ma ništa bez institucionalnih, a kad se oni uključe ove cijene ćemo samo u snu gledati.

Nema tu količina da institucionalci jače uđu ovdje. Za njih je to beznačajna količina u portfelju



Ne ma ništa bez institucionalnih, a kad se oni uključe ove cijene ćemo samo u snu gledati.

Nema tu količina da institucionalci jače uđu ovdje. Za njih je to beznačajna količina u portfelju
[/quote]
Šališ se? Pogledaj si Top 10.

who dares, wins

Free float je premalen – i ovaj mirovinac bi trebao prodavati. A i država je uključena s preko 95% glasova. Možda bude i istiskivanja.


Free float je premalen – i ovaj mirovinac bi trebao prodavati. A i država je uključena s preko 95% glasova. Možda bude i istiskivanja.

Da. Istisnuti će državu.

who dares, wins

Prenizak vodostaj zaustavio transport nafte od S. Broda do Siska
http://www.vecernji.hr/vijesti/prenizak-vodostaj-zaustavio-transport-nafte-s-broda-siska-clanak-31466

who dares, wins

INVESTICIJE
JANAF pustio u rad Kontrolni centar Sustava nadzora i upravljanja
Autor/izvor: SEEbiz
SISAK – Predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor posjetila je dana JANAF-ov Terminal Sisak i pustila u rad Kontrolni centar novoizgrađenog sustava nadzora i upravljanja (SCADA sustav), koji je uveden u sklopu modernizacije JANAF-ovog cjelokupnog naftovodnog sustava. Implementacija SCADA sustava omogućuje praćenje stanja opreme u postrojenjima i upravljanje cijelim sustavom transporta i skladištenja sirove nafte iz kontrolnih centara na Terminalu Sisak i Terminalu Omišalj.
Kako objašnjavaju u JANAF-u (ZSE:JNAF-R-A), riječ je o visoko sofisticiranom sustavu koji se bazira na najmodernijoj tehnologiji automatskog upravljanja, informatike i telekomunikacija. Sustav SCADA povezuje sve komponente naftovodnog sustava JANAF-a (terminali, pumpne stanice, blok stanice itd.) putem svjetlovodnog kabela koji je položen duž cijele trase naftovoda.

„Puštanje ovog sustava u rad samo je jedan dio velikog investicijskog ciklusa kojeg Janaf planira provesti u nadolazećem razdoblju. Osim modernizacije naftovodnog sustava, planiramo i povećati spremničke kapacitete za sirovu naftu i derivate te omogućiti dvosmjerni transport nafte na dionici Sisak-Omišalj, a sve s ciljem adekvatnog odgovora na trenutačne i buduće tržišne zahtjeve."Osim što omogućuje automatski rad postrojenja i sigurnosne funkcije, a time i pouzdan i efikasan rad postrojenja, SCADA ima i dodatne funkcije u svrhu povećanja sigurnosti i efikasnosti rada kao što su dijelovi za detekciju curenja iz cjevovoda, dijelovi za praćenje i planiranje transporta nafte, kao i online i offline simulator rada naftovoda koji služi za planiranje transporta i edukaciju zaposlenika.

Također, prigodom posjeta Terminalu Sisak, predsjednica Kosor u pratnji predsjednika Uprave Ante Markova gradilište obišla je novog spremničkog prostora. Na tom terminalu u planu je u tri faze izgradnja novih 7 spremnika, svaki po 80.000 m3. Prošle 2008. godine započelo se s izgradnjom dva nova spremnika, a za otprilike mjesec dana započinje se s drugom fazom izgradnje, odnosno započinje gradnja još tri nova spremnika.

„Puštanje ovog sustava u rad samo je jedan dio velikog investicijskog ciklusa kojeg JANAF planira provesti u nadolazećem razdoblju. Osim modernizacije naftovodnog sustava, planiramo i povećati spremničke kapacitete za sirovu naftu i derivate te omogućiti dvosmjerni transport nafte na dionici Sisak-Omišalj, a sve s ciljem adekvatnog odgovora na trenutačne i buduće tržišne zahtjeve. Isto tako, obzirom da dobar dio investicija planiramo financirati vlastitim sredstvima, želja nam je uključiti u realizaciju naših projekata što više domaćih tvrtki čime ćemo zasigurno doprinijeti razvoju hrvatskog gospodarstva, a što je u vremenima gospodarskih izazova iznimno bitno i na što smo ponosni,“ najavio je Ante Markov, predsjednik Uprave JANAF-a.

Veliki investicijski ciklus u kojem se JANAF trenutno nalazi obuhvaća izgradnju neophodnih dodatnih spremničkih kapaciteta budući da postojeći ne zadovoljavaju rastuće potrebe tržišta, omogućavanje reverzibilnog (dvosmjernog) transporta nafte kako bi sve rafinerije na trasi JANAF-a imale mogućnost opskrbe naftom i iz sjevernog pravca tj. Mađarske (za sada je dvosmjerni transport nafte moguć na relaciji sjevernog pravca do Siska, a početkom iduće godine će biti moguć i do Omišlja na Krku) te modernizaciju kompletnog naftovodnog sustava u cilju povećanja pouzdanosti i sigurnosti transporta čime se gotovo u potpunosti eliminira rizik onečišćenja okoliša.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Free float je premalen – i ovaj mirovinac bi trebao prodavati. A i država je uključena s preko 95% glasova. Možda bude i istiskivanja.

Da možda…pa što mislite zašto niste smijeli učestvovati u dokapu?? [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close