JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

natječajne dokumentacije nisu ni bitne, ukoliko ponudu dadnu tankerska ili Debeljak…jer oni su već izvršili dubinsko snimanje jednom…a oni su po meni i glavni kandidati za predaju ponude…budući su se ponovno prijavili i iskazali zainteresiranost pismom namjere…
no, da li smo sigurni da je sutra zadnji dan za predaju ponuda? netko je na forumu napisao da je to 19. ožujak…međutim sada čitam onu odluku CERP-a u kojoj su navedeni uvjeti…
ta odluka je od 23. siječnja…pa u točki X. stoji da će se u roku od donošenja te (znači 23. siječnja) odluke u roku 15 dana poslati poziv za dostavljenje obvezujuće ponude svima koji su iskazali interes za kupovinu državnog paketa…a da se obvezujuća ponuda mora predati u roku od 45 dana od dana upućivanja poziva….
po tome ispada da su do 7. veljače trebali dobiti poziv za dostavljanje ponude…a od 7. veljače u roku od 45 dana trebaju dostaviti ponudu….po tome ispada da je 19. ožujak tek 40. dan…ili sam nešto krivo izračunao?

Odluka Upravnog vijeća CERP-a od 23.01.2015.

Upravno Vijeće Centra za restrukturiranje i prodaju donijelo je dana 23.
siječnja 2015. godine Odluku o početnoj cijeni i provedbi postupka javnog
prikupljanja obvezujućih ponuda za kupnju dionica društva JADROPLOV d.d.,
Split.

Rok za podnošenje obvezujućih ponuda je 19. ožujak 2015. godine do 14:00
sati.

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=1307

Da li se uvažava i ponuda koja je poslana poštom na dan 19. ožujka do 14 sati?? Znači dok stigne u Cerp to je petak 20. ožujka.. Čisto sumnjam da ćemo išta znat prije vikenda ili čak idućeg tjedna..

Nema veze na što nešto miriše, na to sam se uvjerio bezbroj puta, a posebno u zadnje vrijeme.
Nekoliko puta sam već napravio grešku osluškujući komentare i predviđanja, a ono uvijek suprotno od toga.

Jer znali su sigurno neki i da će ATPL iskazati toliki godišnji gubitak, pa se kupovalo na veliko sve do trenutka izlaska lošeg izvješća,
jer na ULPL računaju neki gotovo negativan NAV, a ono cijena svakodnevno raste sa 140 na sadašnjih preko 150,
jer kupovalo se kao ludo TPNG preko 70, a sada je kupnja gotovo nestala (manja je još nego na JDPL),
jer kupovala se PTKM kao luda po 3x, sve dok se nije objavilo da zadnji krug dokapitalizacije nije prošao, a onda trenutni pad od 50,60% itd, itd.

Uvijek trenutna trgovina samo pokazuje jedno dok se ne pokaže drugo!
Osobno smatram da na ovoj dionici ne bi trebalo biti problema i to u kratkom roku za nikoga.
Čak i kad ovaj krug ne bi prošao (a ja imam osjećaj da bi trebao s obzirom na događanja u 1.krugu), ide odmah sljedeći krug i tako dalje do prodaje jer su ovi iz DDUI-a jasno rekli da se JDPL MORA prodati.

A 99,99% smatram da bi se morao prodati iznad 100 kn (a 99% svih nas se već odavno složilo da je i 130 premalo bez obzira na trenutno stanje vozarina – pogledajmo samo koliko je TPNG platila zadnja dva broda, nije baš da su prejeftini), tako da se tu nema što puno izgubiti ako prosjek ulaza nije previsok.

Tako, kao suprotnost pisanju zadnjih dana o očekivanju neuspjeha, ja ću reći kako mi osobno odgovara i uspjeh i neuspjeh ovog kruga.
Neuspjeh zato jer će onda biti moguć dokup po nižoj cijeni, a onda vrlo brzo slijedi novi krug – a prodajna cijena nikako i nikada ne bi smjela biti kolika je sada trenutno na burzi a kamoli još niža, tako da na ovoj dionici gubitka ne bi smjelo biti!

Ali kako sam već rekao prije nekog vremena pa me gdin marcipan popljuvao: po muci se poznaju junaci, pa ćemo i tu vidjeti tko će ispast junak, a tko će biti na mukama – ili kupci ili trenutni prodavači.

U svakom slučaju raspon je sada izrazito velik (gotovo 40% od sadašnje cijene do 120 ili još i iznad, ili 30% do neke minimalne cijene JDPL prije ove igre o prodaji), tako da je ovo sad već ozbiljna igra a ne igra za kikiriki!

Neću ni navoditi da je ovo samo moj osobni stav i nije nagovor na ništa, budući da je za prodaju sada kasno jer je cijena već jako niska i kupnje nema, a za kupnju neka svatko odluči što želi i što očekuje od sljedećih događanja.

U svakom slučaju bit će vrlo, vrlo živo sljedećih dana kad se sazna ishod natječaja, sve prije toga je puko pogađanje!

Bit će iznenađenje stignu li za Jadroplov obvezujuće ponude

evo…prenose kolege s poslovnog da će biti apsolutno iznenađenje ukoliko pristignu obvezajuće ponude…iz dva razloga…jedan od razloga jesu niska cijena vozarina…a drugi dokapitalizacija od 100 milijuna kn…iako je u članku napravljen gaf…napisano je da dokapitalizacija mora biti napravljena u roku od 90 dana…a u odluci stoji da treba biti napravljena u roku 9 mjeseci…
zanimljiva je i filozofija ulaganja…da li se kupuje nešto kada je na vrhuncu ili kada je na dnu?
trenutno vozarine jesu na dnu…pitanje je da li će sutra biti još niže ili će okrenuti smjer…ali trenutno jesu na dnu…pa bilo bi loggičnije da netko kupi sada…a ne da kupuje kada bi vozarine bile na vrhuncu…jer onda ne bi ni cijena bila takva kakva jest…
i ti upućeni izvori…vidjet ćemo sutra…

Bit će iznenađenje stignu li za Jadroplov obvezujuće ponude

evo…prenose kolege s poslovnog da će biti apsolutno iznenađenje ukoliko pristignu obvezajuće ponude…iz dva razloga…jedan od razloga jesu niska cijena vozarina…a drugi dokapitalizacija od 100 milijuna kn…iako je u članku napravljen gaf…napisano je da dokapitalizacija mora biti napravljena u roku od 90 dana…a u odluci stoji da treba biti napravljena u roku 9 mjeseci…
zanimljiva je i filozofija ulaganja…da li se kupuje nešto kada je na vrhuncu ili kada je na dnu?
trenutno vozarine jesu na dnu…pitanje je da li će sutra biti još niže ili će okrenuti smjer…ali trenutno jesu na dnu…pa bilo bi loggičnije da netko kupi sada…a ne da kupuje kada bi vozarine bile na vrhuncu…jer onda ne bi ni cijena bila takva kakva jest…
i ti upućeni izvori…vidjet ćemo sutra…

Čisto navlačenje!

Dok mi ovdje na forumu ne smijemo napisati ni neke realne stvari jer nas se odmah briše, naši nepristrani novinari mogu pisati što žele bez posljedica!

Za mene čisto pristrano navlačenje da se izmuzu i zadnji prodavači!

Zaboravio sam reći da nisu rekli kako je prije samo par mjeseci Debeljaku odgovarala i cijena od 130 kn, a sad ga kao nitko neće ni da mu se da besplatno.

Ne znam kako uopće netko smije objavljivati ovako navlakački članak na zadnji dan za podnošenje prijava na natječaj.

netko zna ishod ili se samo šali?….

14 h je davno prošlo, moralo bi se već nešto znati


14 h je davno prošlo, moralo bi se već nešto znati

ništa na cerp stranicama još al kako se cijena kreće…

I da je negativan ishod, fundamenti su bolji nego kod Atlantske i Uljanika, ovo je 0,2 booka, tako da se zeznuo svatko sa ovakvom reakcijom.

Dakle, prema reakciji na burzi, izgleda da je i ovaj natjecaj propao. Jedino da probaju nekome pokloniti.

nema tu ništa nejasno, kad su prije dva mjeseca objavili cijenu ona je bila za kupce povoljna čak i uz sve dodatne uvjete, u međuvremenu su cijene brodova pale za 2 mil i sad više nije povoljna.

Zaboravljate da je cijena u kunama, cijena je od prošlog natječaja niža 30% u USD, a u brodarstvu je to valuta. Cijena brodovima i vozarinama je pala u dolarima, a istovremeno je dolar u odnosu na euro i kunu značajno narastao.

U prvom natječaju po tadašnjem tečaju cijena za dionice je bila 27 mil USD, a sada je 19 mil USD. Ako uzmemo u obzir i dokap onda prvi puta ukupno 50,5 mil USD, a sada 33,3 mil USD. Pa nije da nije značajan popust koji itekako kompenzira pad cijena brodova.

Nemoj misliti na m2!

danas su tako lijepo bili izmanipulirani prodavaci…samo gledajuci gledalicu na trgovanju bilo pametnom dosta…par velikih naloga na prodaji dovoljno daleko da se ne dodje do njih a opet kao jeftino…sad samo sa veseljem mogu cekat objavu

New Report

Close