JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tesko da ce na 70 ovdje je sve vec ukalkulirano.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Slažem se Frankie da je ova početna cijena malo, ali isto tako ako sad ne prođe vrlo lako iduća početna može bit 110 ili ne daj Bože i 100 kuna..

ja sam ovu poziciju skratio za 2/3 protekli tjedan s popriličnim gubitkom.
Previše me živcira kad pomislim da u velikoj mjeri ovisi o vladinim službenicima o kojima nemam baš najbolje mišljenje.
Sve manje vjerujem da će stići ijedna pravovaljana ponuda..a onda potop.
..ipak ovo nije Atlanska koja je kvalitetna kompanija te se koliko toliko bori s nedaćama u poslovanju.

@brux
što je to za 4 dana?

@Frenkie
@brux

za one koji su kupovali na 140-150 kn, biti će plač i ako prođe ponuda po 120 kn, a i ako neće biti ponude…jer će onda sa sadašnjih 90-ak kuna cijena kliznuti na 70 kn…pa im to neće biti baš neka utjeha što nije pristigla ni jedna ponuda po 120 kn….
ja sam kupovao po 127 kn…i jako bi me razveselila bilo kakva ponuda…i ona početna od 120 kn…jer ukoliko je ne bude…ode narednih 6 mjeseci, a u tih narednih 6 mjeseci ne očekujem da se u sektoru dogodi nešto spektakularno ili da će se naći kupac koji će ponuditi odjednom 150 kn/dionici…
može se samo očekivati snižavanje početne cijene, labavljenje još uvjeta…ali u svakom slučaju ništa dobro za postojeće dioničare…
oni koji su kupovali ispod 90 kn…mogu se nadati dobroj zaradi, ukoliko prođe ona po 120 kn…ali isto tako riskiraju 20-ak posto ukoliko prodaja propadne….
osobno mi je žao što nisam prodao na 140 kn…ili barem kad je kliznulo na 110-115 kn…
ne vjerujem u pozitivan rasplet priče…iz razloga koje je naveo kolega skroznovi…ali i zbog stanja u sektoru…
budući da nisam odrezao s gubitkom od 10%, onda sam odlučio pričekat da vidim kako će se stvari okončat na kraju…ali nisam ni dokupljivao da snizim prosjek…to sam ostavio za onaj slučaj da prodaja ne prođe…

@skroznovi

za 4 dana je 19.03., i trebali bi znati da li ima ponude ili nema….

marcipan
da ima ponuda mediji bi vec objavili.netko ozbiljan nece predati ponudu u zadnja cetri dana.

Ma kakva ponuda!!!!
Zar jos netko vjeruje u to?

mediji bi onda tako isto objavili da ponuda nema….
stoga valja pričekati službenu objavu….na kraju krajeva pismo namjere su predali ponovno i tankerska i Debeljak koji su napravili već ranije dubinska snimanja, pa ne znam čemu ponovno slanje pisma namjere ako ne misle slati ponude….
ponudu može netko dostaviti i zadnji dan…tim više ako mu netko dojavi da nema niti jedne…pa može stavit i minimalnu….
ostaje za vidjeti…3 dana su još puno…i treba sačekat službenu objavu…


mediji bi onda tako isto objavili da ponuda nema….
stoga valja pričekati službenu objavu….na kraju krajeva pismo namjere su predali ponovno i tankerska i Debeljak koji su napravili već ranije dubinska snimanja, pa ne znam čemu ponovno slanje pisma namjere ako ne misle slati ponude….
ponudu može netko dostaviti i zadnji dan…tim više ako mu netko dojavi da nema niti jedne…pa može stavit i minimalnu….
ostaje za vidjeti…3 dana su još puno…i treba sačekat službenu objavu…

Eto da se napokon mogu složiti potpuno s Vama!

Meni je potpuno najnormalnije da se ponuda upravo pošalje zadnji dan, jer se može osluškivati razne informacije koje bi se možda mogle dobiti zadnji čas.

Zato do četvrtka ČEKATI i ČEKATI. pa što bude, bude!

Ja osobno smatram da bi ovaj put trebalo proći, budući da su maknuti neki dodatni uvijeti koji su nekima smetali, a cijena je i na 130 izgleda bila najmanji problem, tako da smatram da je nisu ni trebali spuštati na 120.

Ali znamo da je za našu državu jeftinije uvijek bolje nego skuplje!

HMAX WITH HEAVILY REDUCED PRICE
FOR SALE FOLLOWING HMAX WITH HEAVILY REDUCED PRICE.

NEW TARGET PRICE, CAN FULL GUIDE – DEADLINE FOR OFFERS 16TH MARCH

M/V “Mosor” – (ex ‘ Split 409 ‘)
———–
DWT 42,584 on 10.99m Built 01 BRODOSPLIT BRODOGRADILISTE DOO
Flag CRT, Class BV CS / BV – SS 7/2016 DD 1/2016
L.O.A. 187.63m / Beam 30.78m / L.B.P. 179.37m / Depth 15.45m
5 Holds / 5 Hatches, G.T. 24,533 / N.T. 13,770, Grain 52,000 / Bale
49,034cbm
B&W 5S50MC 9,724 BHP 127 RPM
14kn/28.5t IFO
GEARED 4×30 Cranes
ldt 8,400

– Arrived Iskenderun (Turkey) this morning, 10.03.2015., will be
berthed 11.03.2015. to discharge 32.603 mt steel billets, ETC/S
16.03.2015.

Upon completion of discharge the vessel will be charter free
http://vessels4sale.blogspot.com/2015/03/hmax-with-heavily-reduced-price.html

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Moram priznat da mi je uistinu nemoguće shvatiti da su valjda svi na ZSE postali veliki ziceraši.

Dok se s druge strane tamo guraju oko ATPL ili TNPL gdje nema neke mogućnosti za veću promjenu, ovdje gdje je sada cijena relativno nisko bez da se uopće spominje privatizacija a kamoli ovako s njom i potencijalnom prilikom za rast od 40%.
I to dan prije kraja predaje ponuda (valjda su se opekli prvi puta kad se kupovalo sve dok nije objavljeno da nisu prihvaćene nijedna ponuda).

Ali svejedno moram priznat da sam jako iznenađen, osobito da nema čak niti kupnje po 20, 30, 50 kn.
Ova naša ZSE svaki put iznova zna dobro izenaditi čovjeka!

Ovo nije nagovor na ništa (osobito jer osobno pi paše samo 120 iz natječaja i ne znači mi ništa prodaja bilo kome ispod toga), samo subjektivno razmišljanje više o cijeloj burzi nego o ovoj dionici.

To je zato što nitko ne vjeruje da će biti ponuda u ovom krugu…

meni ne miriše na dobro. da je nešto pozitivno već bi se to znalo kako su u nas uvijek sazna i cijena nebi bila tu gdje je…

Ni meni ne miriše na dobro. U upravi Jadroplova rade ljudi pa bi se vjerovatno pročulo da su se vršila dubinska snimanja i da su otkupljene natječajne dokumanetacije. Barem više njih. A drugo, najniže vozarine u povijesti sigurno nisu dobrodošle u ovom trenutku. Naime, pitanje je možda i kod onih koji su imali dobre namjere sudjelovanja u privatizaciji, koliko su promijenili svoju odluku s obzirom na vozarine.
Evo upravo dok pišem post, vidim na Poslovnom da se kupnja nešto digla…

New Report

Close